Wycieczki na Węgry-aktywny weekend nad Balatonem

Opublikowano dnia 06.11.2018 12:04

                                 

W pażdzierniku, na zaproszenie Magazynu All Inclusive, wzięliśmy udział w study tour na WĘGRY. Tematem przewodnim było Zachodnie Wybrzeże Jeziora BALATON (Hévíz, Keszthely, Zalakaros) i jego atrakcje. Po czasach PRL-u ODKRYWAMY BALATON NA NOWO na weekendowe wycieczki dla firm, podróże kulinarne, na rodzinne wakacje z dziećmi, dla miłośników kąpieli termalnych i nowoczesnych SPA&Wellness.  Atrakcji jest tak dużo i dla każdego, że nuda wykluczona!

Polecane przez nas aktywności:

Na aktywny wypoczynek :

 

trekking, nordic walking, jazda konna, ale przede wszystkim wycieczki rowerowe. Okolice Balatonu są  świetnie przygotowane do uprawiania turystyki rowerowej. Wokół jeziora funkcjonuje wiele wypożyczalni rowerowych,a na wycieczkę można wybrać się liczącą 180 km asfaltową ścieżką rowerową  „Balaton Korut”. Trasa prowadzi tuż nad samym brzegiem jeziora, co pozwala  podziwiać  fantastyczne widoki i odpoczywać  w położonych na trasie licznych kafejkach. Ponadto na większych plażach można pograć w piłkę nożną ( boiska ) i siatkówkę plażową.

Dla kulinarnych smakoszy:

 

węgierska lokalna kuchnia, zwiedzanie winnic, DEGUSTACJE wyśmienitych węgierskich win i obowiązkowo mocnej  PALINKI, kolacje regionalne z degustacją win w piwnicach i pokazami tańca oraz wspólną  zabawą z tancerzami.

Wyjazdy firmowe dla branży medycyny estetycznej i kosmetycznej - SPA&Wellness

„Must have” to kąpiel o każdej porze roku w Jeziorze Heviz, największym termalnym jeziorze świata ( 40 m głębokości; z podziemnego źródła bije 400l wody na sekundę!),  masaże i inne relaksujące zabiegi w hotelowych SPA.

Ciekawostki :

                                           

Niezapomniane wrażenia z ciepłej kąpieli termalnej w kąpieliskach znajdujących się w spektakularnie oświetlonych korytarzach wodnych w jaskiniach w Tapolca oraz z eksploracji podziemnego świata wodnego, pływając łodzią po jeziorze w grocie.  

Wiele ciekawych muzeów w  Keszthely, zwłaszcza dla dzieci: Muzeum Zabawek Vidor (Vidor Játékmúzeum), Muzeum Lalek (Babamúzeum), Muzeum Marcepanu (Marcipán Muzeúm) ze słodką makietą pałacu Festeticsów, Muzeum Automatów Muzycznych i Fonografów (Surber Zeneautomata és Fonográf Múzeuma).

Czekamy na kontakt od zainteresowanych grup wycieczką na Węgry! W proponowanym przez nas programie nie zabraknie też zwiedzania perły Dunaju, BUDAPESZTU.