Wyjazdy dla firm- prezentacja Genui, stolicy Ligurii

Opublikowano dnia 27.06.2019 14:12

Na zaproszenie ambasady Włoch w Warszawie nasze biuro Cortina Travel wzięło udział w prezentacji stolicy Ligurii- Genui, jej potencjału turystycznego oraz ekonomicznego. To prężnie rozwijające się portowe miasto, centrum włoskiego przemysłu high –tech i przemysłu stoczniowego ma wiele do zaoferowania również turystom. Genua na wyjazdy dla firm to świetna  alternatywa dla wybrzeża portugalskiego oraz luksusowego i drogiego Lazurowego Wybrzeża.

Wyjazdy dla firm do Genui- historia i kultura stolicy Ligurii w skrócie

Genua, nazywana "La Superba", przez ponad osiem stuleci była stolicą Republiki Genui, portową i finansową potęgą. Dzięki pierwszemu bankowi, założonemu 27.04.1407 roku, Banco di San Giorgio, stała się prawdziwym finansowym imperium, zwanym bankierem Europy.
Z miastem związanych jest wiele wybitnych postaci, jak Krzysztof Kolumb, Nicolo Paganini, admirał Andrea Doria, bojownik o wolność i zjednoczenie Włoch Giuseppe Mazzini.
Port w Genui do tej pory  jest największy i najważniejszy we Włoszech.

Genua i Liguria na wycieczki integracyjne i podróże kulinarne.

Genua to malownicze, kaskadowo położone miasto, z wieloma punktami widokowymi. Turyści najchętniej odwiedzają słynny port, dom Krzysztofa Kolumba, stare miasto, katedrę Św. Wawrzyńca,  wspaniałe pałace bogatych rodów kupieckich oraz jedno z największych akwariów na świecie, gdzie znajduje się 600 gatunków zwierząt morskich, w tym rekiny, delfiny i foki.
Genua to również świetna baza wypadowa do luksusowych miejscowości liguryjskich jak Sanremo, Portofino, Santa Margherita Ligure czy bajkowego Cinqueterre, gdzie przyjeżdżają  gwiazdy filmowe oraz śmietanka towarzyska z całego świata.
Bogata oferta turystyczna  regionu zachęca do organizacji wyjazdów nagrodowych dla firm, Incentive Travel, wycieczek integracyjnych czy wyjazdów kulinarnych z obowiązkową degustacją prawdziwego pesto genovese.
Dla zainteresowanych firm przygotujemy autorski „szyty na miarę” program wyjazdu do Genui i Ligurii.