Wyjazdy studyjne na Bornholm i do Szwecji

Opublikowano dnia 31.01.2020 10:50

   

Wyjazdy studyjne, popularne wśród wielu branż, pozwalają na wymianę doświadczeń w wielu sektorach gospodarki. Dzięki krótkim, kilkudniowym wizytom można „ zobaczyć od kuchni", jak powinno prawidłowo funkcjonować przedsiębiorstwo lub gospodarstwo, które zamierza odnieść sukces.Wyjazdy studyjne do Danii i Szwecji organizowane są najczęściej dla branż z sektora rolniczego, papierniczego, ekologii itp.
Wyjazdami studyjnymi w formie wycieczek edukacyjnych, jako niezbędnego elementu w kształceniu młodych pokoleń, zainteresowani są też nauczyciele i uczniowie.

DLACZEGO WARTO ZORGANIZOWAĆ WYJAZD STUDYJNY do DANII na BORNHOLM?

      

Mieszkańcy Bornholmu zajmują się głównie rolnictwem, turystyką i rybołówstwem. Ta duńska wyspa słynie m.in. z rozwiniętej sieci dróg rowerowych i nowoczesnych elektrowni wiatrowych. To i wiele innych czynników zachęca polskie Lokalne Grupy Działania ( LGD) zrzeszające przedstawicieli lokalnych organizacji z sektora publicznego i prywatnego z dziedziny ochrony środowiska i rolnictwa do organizowania właśnie tutaj wyjazdów studyjnych. Spotkania z lokalnymi farmerami  to doskonała okazja do integracji i wymiany doświadczeń z danej branży lub sektora. Nowoczesną, szybko rozwijającą się formą aktywności turystycznej, są też wyjazdy studyjne w formie wycieczek edukacyjnych lub przyrodniczych dla uczniów  bądź nauczycieli. 

Pobyt na duńskiej wyspie Bornholm warto połączyć też z wizytą w Szwecji, biorąc udział w targach branżowych lub w spotkaniach z lokalnymi przedstawicielami.

WYCIECZKI do DANII na BORNHOLM i do SZWECJI

     

Duńska wyspa Bornholm leżąca tylko 100 km od wybrzeży Polski nazywana jest bałtycką wyspą słońca – „Majorką Północy”. Malutkie, nadmorskie miasteczka , kamieniste zatoczki, wiatraki, plaże, ruiny Zamku Hammerhus i wędzarnie z wyśmienitymi rybami to tylko niektóre z atrakcji dla odwiedzających. Bornholm to także ciekawa fauna, a w szczególności rezerwaty ornitologiczne przyciągające amatorów obserwowania ptaków.

Na Bornholm z Polski można dostać się promami z Gdyni bądź Kołobrzegu, najczęściej z przesiadką w Szwecji. Same promy oferują również wiele atrakcji na pokładzie jak: dyskoteki, muzyka na żywo, SPA,  co z pewnością umila wszystkim pobyt i skraca znacznie czas podróży.

Wyjazd studyjny do Danii warto też rozszerzyć o zwiedzanie duńskiej stolicy Kopenhagi Hansa Christiana Andersena, szwedzkiego Malmo czy eleganckiego Sztokholmu.

Jeśli planujesz organizację wyjazdu studyjnego lub wycieczki skontaktuj się z nami!