Hiszpania na wyjazdy dla firm, wycieczki i pielgrzymki - Targi on line "Meet Hiszpania 2021"

Opublikowano dnia 18.05.2021 10:52

Pod koniec kwietnia uczestniczyliśmy w branżowych spotkaniach on-line z hiszpańskim sektorem turystycznym - Meet Hiszpania 2021. Nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów, które z pewnością zaowocują udaną współpracą w przyszłości. Nowe konktakty to nowe pomysły, które na bieżąco włączamy do naszego portfolio programów wycieczek.
Hiszpania to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów świata. Słońce i plaża przez cały rok, spokojne nadmorskie miasteczka, przyroda, hiszpańska kuchnia, imponujące zabytki, kultura i sztuka, lokalne święta (feste) - to wszystko czeka na Was na półwyspie Iberyjskim. Każda pora roku jest dobra na wyjazdy grupowe do Hiszpanii. Hiszpania to też doskonały kierunek na wyjazdy studyjne
i wycieczki kulinarne.

Najpiękniejsze wybrzeża Hiszpanii – Costa de la Luz, Costa Brava, Costa del Sol, Costa Calida i Costa de Almeria

Wybrzeża Hiszpanii to 8000 km długości ze wspaniałymi miasteczkami i wioskami rybackimi, turkusowymi zatoczkami, dziewiczymi plażami i przyrodą. Na wyjazdy grupowe i odpoczynek polecamy:

Costa de La Luz (Wybrzeże Światła), to wietrzne wybrzeże z najstarszym miastem Europy Kadyksem, nazywanym „małą Hawaną”. Jest to region produkcji wina sherry (wzmacniane, czerwone wino), kiedyś wino podróżników i region hodowli koni andaluzyjskich. W Jerez de la Frontera dużą atrakcją są pokazy „tańczących koni andaluzyjskich ” i festiwale flamenco. W okalających miejscowość Tarifa wodach łowi się w sposób tradycyjny tuńczyka błękitnopłetwego. Dla pielgrzymów najsłynniejsze miejsce pielgrzymkowe Andaluzji to mała wioska El Rocio na Costa de la Luz, gdzie od maja do czerwca corocznie odbywają się pielgrzymki. 

Costa Brava (Dzikie Wybrzeże) to miejsce dla miłośników sportów wodnych i pasjonatów przyrody (miasteczko Blanes pachnie kwiatami i słynie z produkowanego tutaj miodu z tysiąca kwiatów). Stolicą regionu jest Lloret de Marz ogromną bazą hotelową i doskonałą infrastrukturą turystyczną. Wypoczynek, sport, shopping gwarantowany jest o każdej porze roku!

Costa Del Sol (Wybrzeże Słońca), to klify, zatoczki, plaże, białe wioski tzw. pueblos biancos i zabytki z wielowiekową kulturą. W Maladze, stolicy Costa del Sol, urodził się słynny malarz Picasso. Nerja, Torremolinos, Benalmádena, Fuengirola, Estepona czy Marbella to najbardziej znane nadmorskie miejscowości z plażami na Wybrzeżu Słońca.

Costa Calida to Gorące Wybrzeże oferujące wiele atrakcji: rezerwaty morskie idealne do nurkowania, przyroda (aż 7 parków regionalnych), uzdrowiska ze zdrowym błotem, ogród Europy (plantacje warzyw i owoców dostarczane do całej Europy), region 1001 smaków produkujący 3 własne wina, typowa kawa z Kartageny i wyprawy na obserwację wielorybów.  

Costa de Almeria, najbardziej słoneczny region Europy i dlatego mówi się „Almeria: gdzie europejskie słońce spędza zimę”. Znajdziemy tutaj ostatnie dziewicze plaże Andaluzji i jedyną pustynię w Europie – Las Tabernos, gdzie kręcono westerny reżysera Sergio Leone. Obecnie obszar pustyni to ciekawe parki tematyczne do zwiedzania. Na Costa de Almeria rozwineła się również znana w całej Hiszpanii kultura tapas (małych przekąsek).

Wyspy Kanaryjskie – wyjazdy incentive wśród wulkanów

Archipelag Wysp Kanaryjskich to Gran Canaria, Teneryfa, Fuerteventura, La Gomera, El Hierro, La Palma i Lanzarote. Na wyspach znajdziemy rezerwaty biosfery, parki narodowe, ale przede wszystkim plaże do odpoczynku i do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing, regaty żeglarskie czy nurkowanie. Wyspy oferują również wspaniałe pejzaże zachęcające do pieszych wędrówek, turystyki rowerowej, speleologii, a nawet wspinaczki. Unikatowe krajobrazy wśród wulkanów są niebanalnym miejscem na organizację wyjątkowego wyjazdu incentive dla firmy. Czym nas zaskoczą Wyspy Kanaryjskie? Krajobrazami jak na księżycu w Narodowym Parku Timanfaya na Lanzarote, wyjątkowym winem z winnic na wulkanicznym podłożu, kozimi serami, lokalnym dżemem z kaktusa i kosmetykami wytwarzanymi na bazie wina.  

Nasz pomysł na incentive na Lanzarote: https://cortinatravel.pl/p/wyjazd-integracyjny-dla-firm-na-lanzarote

Pielgrzymki do Santiago de Compostela

Rok 2021 i 2022 to wyjątkowe lata, w których obchodzony jest Rok Jakubowy, tzw. Xacobeo. Z powodu pandemii Papież Franciszek zdecydował się na wydłużenia święta  na 2 lata. Rok Jakubowy świetujemy, gdy dzień 25 lipca, czyli dzień Świętego Jakuba przypada w niedzielę. Zbieżność ta może wypadać co 5,6 lat, a nawet co 11 lat. Najbliższy czas jest zatem doskonałą okazją do organizacji pielgrzymek do Santiago de Compostela. Słynne szlaki pielgrzymkowe takie jak Droga Francuska, Droga Prymitywna, Droga Angielska, Droga Północna,Droga Zimowa czy Portugalska Droga Wybrzeża składające się na Camino de Santiago przygotowały dla pielgrzymów wiele atrakcji typu: wystawy sztuki, koncerty,kongresy, atrakcje turystyczne i lokalne specjały. Na wszystkich pielgrzymów u celu podróży czeka odrestaurowana w ostatnich miesiącach Katedra Św. Jakuba w Santiago de Compostela.

Propozycje programów pielgrzymek

Wycieczki do kraju Basków

Kraj Basków, na północy Hiszpanii to ciągle nieodkryty mały region, mający jednak wiele do zaoferowania. Kraj Basków przyciąga wielu miłośników kuchni i znawców wina (region Rioja Alavesa) ponieważ oferuje jedną z najlepszych gastronomii na świecie. Słynne przysmaki wykwintej kuchni w miniaturze zwane pinxtos i restauracje znanych szefów kuchni to wizytówki kuchni regionu. Oczywiście znajdziemy tu również piękne plaże otoczone przyrodą i ciekawe miasta, jak Bilbao, jedno z najbardziej awangardowych miejsc w Hiszpanii i San Sebastian, nazywane Perłą Północy.  


Jeśli planujesz wyjazd motywacyjny, nagrodowy lub integracyjny dla Twojej firmy lub pielgrzymkę do Hiszpanii, zgłoś się do nas  i skorzystaj z naszych 30 lat doświadczeń!