Naturalne termy Toskanii na wyjazdy motywacyjne

Opublikowano dnia 16.11.2021 13:26

Kąpiele w gorących termalnych źródłach to unikalna inwestycja w nasze zdrowie i poprawę samopoczucia. Powierz nam organizację relaksu i regeneracji ciała i ducha dla pracowników Twojej firmy w jednym z luksusowych ośrodków termalnych na terenie Toskanii. Gorące źródła termalne w otoczeniu pięknych toskańskich krajobrazów i słynnych średniowiecznych miast jak Siena, Florencja, czy Piza to świetny pomysł na wyjątkowy wyjazd motywacyjny lub wycieczkę nagrodową dla firm.
Sekcja Promocji Handlu Ambasady Republiki Włoskiej wraz ze stowarzyszeniem FederTerme zorganizowała cykl wyjazdów studyjnych do Włoch "Projekt Federterme" (promujący branżę Wellness i kosmetyczną), na które  zostaliśmy zaproszeni. Podczas pierwszego wyjazdu- do Toskanii, poznaliśmy najsłynniejsze termy tego pięknego regionu, jak Terme di Chianciano, Terme di Montecatini, Grotta Giusti, Terme della Versilia, Terme di Saturnia, Bagni di Pisa, Casciana Terme, czy Terme Gambassi.

Toskania- szlakiem najsłynniejszych termalnych uzdrowisk i spa

Toskania słynie z obfitości źródeł termalnych popularnych już w starożytności. Wiele tu znanych miejscowości zdrojowych słynących z wód mineralnych, każda z których posiada inny skład chemiczny. Większość tych źródeł termalnych zawdzięczamy wygasłemu 200 000 lat temu wulkanowi Amiata, położonemu w południowej Toskanii. Wulkan, chociaż uśpiony, nadal pod powierzchnią kipi gorącymi źródłami.

Termy Saturnia- luksus w starożytnych źródłach

Ten 5 * resort położony jest w samym sercu toskańskiej Maremmy pośród pięknych, dziewiczych terenów wiejskich. Od 3000 lat woda termalna o temperaturze 37,5°C  nieprzerwanie spływa ze środka ziemi do krateru kurortu. Źródło w naturalny sposób, bez żadnej ingerencji człowieka, co 4 godziny uzupełnia się 500 litrami świeżej wody. Proces ten pozwala wodzie zachować czystość i naturalne korzyści zdrowotne.

Montecatini Terme- ponadczasowa elegancja

Patrząc na Terme Tettuccio nikogo nie zdziwi fakt, że na początku XX w. Montecatini było najbardziej ekskluzywną miejscowością zdrojową Europy. Wspaniała monumentalna architektura z imponującą fasadą z marmurowymi rzeźbami przedstawiającymi alegorie medycyny, zdrowia i higieny i z majestatyczną kolumnadą i fontannami wewnątrz, nawiązuje wprost do antycznych łaźni rzymskich.

Grotta Giusti- ósmy cud świata

Kompozytor Giuseppe Verdi nazwał grotę Giusti „ósmym cudem świata”. Znajduje się ona na terenie przepięknej XIX wiecznej willi, (obecnie 5* hotel) pomiędzy Florencją a Pizą. Poprzez tysiące lat naturalne źródła wyrzeźbiły obecny spektakularny kształt groty z podziemnym jeziorem termalnym, tworząc naturalną łaźnię parową.

Bagni di Pisa – ekskluzywne SPA na miarę marzeń

Od czasów starożytnych woda termalna wypływająca z głębin San Giuliano Terme była ceniona za swoje właściwości lecznicze. Korzystali z niej już Etruskowie i Rzymianie i rodzina Medyceuszy, ale łaźnie termalne Bagni di Pisa (położone zaledwie 9 km od Krzywej Wieży w Pizie) największą sławę zdobyły odkąd w 1743 r. Wielki Książę Toskanii Francesco Stefano di Lorena uczynił je swoją letnią rezydencją termalną i szczególnym miejscem, gdzie przyjemności kąpieli termalnych łączyły się ze światowością spotkań szlachty ze znanymi osobistościami świata, jak król Jerzy IV Hanowerski, poetka Mary Shelley, czy komediopisarz Carlo Goldoni.

Termy della Versilia- między morzem a górami

Termy della Versilia powstały stosunkowo niedawno. Właściciele hotelu szukając własnego ujęcia wody do podlewania ogrodu, przypadkiem natrafili na wodę gorącą, a w dodatku leczniczą, która powstawała przez miliony lat w głębi ziemi. Tak więc hotel przeobraził się w nowoczesne spa, otoczone 30 hektarowym parkiem pomiędzy morzem Tyrreńskim i Alpami Apuańskimi, zaledwie 50 m. od plaży.

Chianciano Terme – dla zdrowia i urody

Obok Montecatini, Bagni di Pisa i Saturni najstarsze i najbardziej znane i popularne miejsce termalne w Toskanii. Jego walory docenił już w połowie ubiegłego wieku sam Federico Fellini, który uwielbiał spędzać tu swój wolny czas. Termy w Chianciano były inspiracją powstania jednego z najlepszych filmów wielkiego mistrza ekranu- „8 ½” ,  który to film jest uznawany również za najlepszy i najbardziej wpływowy film w historii światowego kina.

Ciekawe, czy Was tez zainspirują?