Wycieczka do Włoch- relaks w najsłynniejszych termach w Toskanii

Termy we Włoszech mają ponad tysiącletnią tradycję. Prozdrowotne właściwości wód termalnych odkryli już Rzymianie i Etruskowie. Gorące źródła termalne występują na terenie całych Włoch, ale Toskania to jedno z najbogatszych w termy miejsc na świecie i prawdziwy „uzdrowiskowy raj”. Spędzimy relaksujący dzień w położonych w skalnej grocie termach- Grotta Giusti. Zadbamy o spokój ciała i ducha w jednym z wybranych toskańskich resortów spa, w tym w jednym z najlepszych spa na świecie – Terme di Saturnia. Skosztujemy najlepszych toskańskich win podczas wizyty w Montalcino i Montepulciano. Wycieczka do Włoch do najlepszych toskańskich term pozwoli na długotrwały relaks, ukoi nasze zmysły i pobudzi wewnętrzną energię.

1. DZIEŃ WARSZAWA - FLORENCJA
Zbiórka na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie o godz….. (miejsce spotkania do ustalenia),po indywidualnej odprawie paszportowo/bagażowej odlot samolotu o godz….., przylot do Florencji o godz:…., transfer do Hotelu Plaza w Montecatini Terme, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 
2. DZIEŃ POBYT W GROTTA GIUSTI SPA
Dzień poświęcony na relaks w GROTTA GIUSTI NATURAL SPA RESORT **** w Monsummano Terme (okolice Pistoi). To naturalne termy położone w skalnej grocie, o której Giuseppe Verdi napisał, że jest „ósmym cudem świata”.  Została ona odkryta przez przypadek w 1849 r. przez górników, na działce należącej do arystokratycznego rodu Giusti. Szukali oni minerałów, a znaleźli parę wodną wydobywającą się ze skał. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

3 - 4 - 5  DZIEŃ POBYT W JEDNYM ZE SPA

Jakie są najbardziej znane termy w Toskanii?

Po śniadaniu transfer do jednego z hoteli SPA w regionie Toskanii:

Położony jest w samym sercu Toskanii. Resort jest laureatem wielu prestiżowych, międzynarodowych nagród, m.in. za najlepsze w Europie i na świecie hotelowe Spa i najlepsze termalne/medyczne Spa za najlepsze zabiegi i terapie odtruwające i anti - aging. Hotel posiada 140 pokoi i apartamentów, urządzonych w stylu toskańskim, z wykorzystaniem lokalnych materiałów, począwszy od drewna podłogowego, poprzez kolorystykę umeblowania i tkanin, do marmurów i trawertynu w łazienkach. Wszystko to z myślą o komforcie i dobrym samopoczuciu gości. 2 hotelowe restauracje Aqualuce i All’Acquacotta serwują dania kuchni toskańskiej i śródziemnomorskiej, z wykorzystaniem sezonowych surowców. Uzupełnieniem są wspaniałe miejscowe wina. Dostępne są też lekkie posiłki dietetyczne, skomponowane przez hotelowych dietetyków. Resort słynie w świecie ze swoich źródeł termalnych. Atrakcją jest gigantyczny naturalny basen - krater. Zasilany jest wodą wypływającą z głębi ziemi z prędkością 800 l. na sekundę o temperaturze 37ºC, bogatą w związki wodoru i siarki oraz dwutlenek węgla. Związki te mają dobroczynny wpływ na skórę i układ oddechowy, stymulują mięśnie i kości. W Terme di Saturnia Spa & Wellness wszystko podporządkowane jest zdrowiu i dobremu samopoczuciu gości. W ofercie jest duży wybór zabiegów medycznych, holistycznych i upiększających, wszystkie one oparte są na hydroterapii, odpowiedniej diecie i gimnastyce. Spa dysponuje 48 pokojami zabiegowymi, 6 odkrytymi i 1 krytym basenem, repliką tradycyjnej łaźni rzymskiej, centrum fitness.

Położony bezpośrednio na wybrzeżu toskańskim oferuje duże centrum spa i talasoterapii. Podczas pobytu Goście będą mieli okazję relaksować się pośród przyrody i poddawać zabiegom odnowy biologicznej. Obok ośrodka Tombolo Talasso znajduje się plaża oznaczona błękitną flagą. Po spacerze po lasach piniowych i gajach oliwnych można zażyć kąpieli w pięknych, odkrytych basenach hotelu, z których jeden przeznaczony jest dla dzieci, a drugi dla dorosłych. Duże centrum odnowy biologicznej w ośrodku Tombolo Talasso znajduje się w grocie. Goście mogą zrelaksować się w basenach do talasoterapii, skorzystać z saun, wanien z hydromasażem i łaźni tureckich oraz poddać zabiegom pielęgnacyjnym i masażom. Na miejscu dostępny jest też sprzęt do ćwiczeń. W spa dostępne są też zabiegi dla dzieci. Mieszcząca się na terenie ośrodka Tombolo Talasso restauracja Corallo zaprasza na dania kuchni regionalnej przygotowywane ze składników pochodzących z sąsiednich farm. Hotel ten dysponuje również nadmorskim tarasem z niepowtarzalnym widokiem, gdzie Goście mogą spożyć lunch w formie bufetu i wypić drinka. W hotelowej winiarni dostępnych jest prawie 300 gatunków win, do których warto zamówić lokalne sery i mięsa.

Ośrodek oferujący swoim gościom rożnorodne zabiegi Spa w przepięknej dolinie Val d’Orcia. 
Na miejscu lub w bliskich okolicach istnieje również możliwość gry w tenisa, golfa, jazdy konnej,
udziału w lekcjach gotowania, wyprawy w poszukiwaniu trufli, wyprawy do outletów na zakupy.

Hotel znajduje się na terenie odrestaurowanej średniowiecznej osady z X wieku. Ten zabytkowy zamek oferuje piękne widoki na Toskanię, basen, centrum odnowy biologicznej oraz 2 restauracje. W pobliżu można grać w tenisa lub zrelaksować się w spa o powierzchni 1 000 m². Dostępnych jest tu wiele masaży i zabiegów. Znajduje się tutaj również herbaciarnia. Siena znajduje się 15 minut jazdy od hotelu Castel Monastero.

Hotel scala w sobie piękno natury i architektury, które dopełnione są włoską nonszalancją i luksusem na światowym poziomie. To właśnie tutaj spotkać można „lapis tiburtinus“, słynny marmur travertin, który silnie wpisany jest w legendę Toskanii. Hotel ADLER THERMAE został wybudowany na miejscu dawnych wykopalisk tegoż marmuru i dlatego też można wszędzie dostrzec jego obecność. Czy to z prywatnego balkonu, czy też ze słonecznego tarasu, wszędzie rozciąga się widok na fascynujące kulisy Toskanii. Wody termalne z Bagno Vignoni swoje lecznicze działanie czerpią z głębi ziemi. Opadające deszcze wnikają pod wierzchnie warstwy ziemi, gdzie ulegają ogrzaniu, dzięki czemu ze skamieniałości spoczywających pod powierzchnią ziemi, uwalniane zostają składniki mineralne i związki siarczanu.
 

6. DZIEŃ MAŁA TOSKANIA - BRUNELLO TOUR Z DEGUSTACJĄ (MONTALCINO- PIENZA- MONTEPULCIANO)


Po śniadaniu przejazd do Montalcino, krótkie zwiedzanie i degustacja renomowanych win Brunello di Montalcino, następnie przejazd na zwiedzanie Pienzy, słynącej z produkcji serów owczych (miasto papieża Piusa II) - średniowieczne centrum, Pałac Papieski. Po południu przejazd na zwiedzanie Montepulciano - możliwość degustacji win marki Vino Nobile, serwowanych w winiarniach wykutych w skale pod miastem. Powrót do hotelu na kolację.
 
 7. DZIEŃ RZYM/PISA/FLORENCJA - WARSZAWA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Odlot do Warszawy. 

 *****ZAKOŃCZENIE WYJAZDU*****

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**