SPA & Wino

Nazwa SPA wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza "Sanus Per Aquam", czyli "Zdrowie przez Wodę". Filozofia SPA opiera się na założeniu, że woda jest tym dla ciała, czym marzenia dla duszy - może ukoić lub pobudzić do aktywności, może relaksować lub stymulować do działania. SPA to spokój ciała i ducha - odpowiednie zabiegi pomagają zrelaksować zarówno zmęczone ciało, jak i ukoić zmysły.

 

 

1. DZIEŃ WARSZAWA - FLORENCJA
Zbiórka na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie o godz….. (miejsce spotkania do ustalenia),po indywidualnej odprawie paszportowo/bagażowej odlot samolotu o godz….., przylot do Florencji o godz:…., transfer do Hotelu Plaza w Montecatini Terme, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 
2. DZIEŃ POBYT W GROTTA GIUSTI SPA
Po śniadaniu transfer do GROTTA GIUSTI NATURAL SPA RESORT **** w Monsummano Terme (okolice Pistoia). Wieczorem powrót do hotelu na kolację,nocleg.


3 - 4 - 5  DZIEŃ POBYT W JEDNYM ZE SPA

Po śniadaniu transfer do jednego z hoteli SPA w regionie Toskanii:

Położony jest w samym sercu Toskanii Resort jest laureatem wielu prestiżowych, międzynarodowych nagród, m.in. za najlepsze w Europie i na świecie hotelowe Spa i najlepsze termalne/medyczne Spa za najlepsze zabiegi i terapie odtruwające i anti - aging. Hotel posiada 140 pokoi i apartamentów, urządzonych w stylu toskańskim, z wykorzystaniem lokalnych materiałów, począwszy od drewna podłogowego, poprzez kolorystykę umeblowania i tkanin, do marmurów i trawertynu w łazienkach. Wszystko to z myślą o komforcie i dobrym samopoczuciu gości. 2 hotelowe restauracje Aqualuce i All’Acquacotta serwują dania kuchni toskańskiej i śródziemnomorskiej, z wykorzystaniem sezonowych surowców. Uzupełnieniem są wspaniałe miejscowe wina. Dostępne są też lekkie posiłki dietetyczne, skomponowane przez hotelowych dietetyków. Resort słynie w świecie ze swoich źródeł termalnych. Atrakcją jest gigantyczny naturalny basen - krater. Zasilany jest wodą wypływającą z głębi ziemi z prędkością 800 l. na sekundę o temperaturze 37ºC, bogatą w związki wodoru i siarki oraz dwutlenek węgla. Związki te mają dobroczynny wpływ na skórę i układ oddechowy, stymulują mięśnie i kości. W Terme di Saturnia Spa & Wellness wszystko podporządkowane jest zdrowiu i dobremu samopoczuciu gości. W ofercie jest duży wybór zabiegów medycznych, holistycznych i upiększających, wszystkie one oparte są na hydroterapii, odpowiedniej diecie i gimnastyce. Spa dysponuje 48 pokojami zabiegowymi, 6 odkrytymi i 1 krytym basenem, repliką tradycyjnej łaźni rzymskiej, centrum fitness.

Położony bezpośrednio na wybrzeżu toskańskim oferuje duże centrum spa i talasoterapii. Podczas pobytu Goście będą mieli okazję relaksować się pośród przyrody i poddawać zabiegom odnowy biologicznej.Obok ośrodka Tombolo Talasso znajduje się plaża oznaczona błękitną flagą. Po spacerze po lasach piniowych i gajach oliwnych można zażyć kąpieli w pięknych, odkrytych basenach hotelu, z których jeden przeznaczony jest dla dzieci, a drugi dla dorosłych.Duże centrum odnowy biologicznej w ośrodku Tombolo Talasso znajduje się w grocie. Goście mogą zrelaksować się w basenach do talasoterapii, skorzystać z saun, wanien z hydromasażem i łaźni tureckich oraz poddać zabiegom pielęgnacyjnym i masażom. Na miejscu dostępny jest też sprzęt do ćwiczeń. W spa dostępne są też zabiegi dla dzieci. Mieszcząca się na terenie ośrodka Tombolo Talasso restauracja Corallo zaprasza na dania kuchni regionalnej przygotowywane ze składników pochodzących z sąsiednich farm. Hotel ten dysponuje również nadmorskim tarasem z niepowtarzalnym widokiem, gdzie Goście mogą spożyć lunch w formie bufetu i wypić drinka. W hotelowej winiarni dostępnych jest prawie 300 gatunków win, do których warto zamówić lokalne sery i mięsa.

Ośrodek oferujący swoim gościom rożnorodne zabiegi Spa w przepięknej dolinie Val d’Orcia. 
Na miejscu lub w bliskich okolicach istnieje również możliwość gry w tenisa, golfa, jazdy konnej,
udziału w lekcjach gotowania, wyprawy w poszukiwaniu trufli, wyprawy do outletów na zakupy.

Hotel znajduje się na terenie odrestaurowanej średniowiecznej osady z X wieku. Ten zabytkowy zamek oferuje piękne widoki na Toskanię, basen, centrum odnowy biologicznej oraz 2 restauracje. W pobliżu można grać w tenisa lub zrelaksować się w spa o powierzchni 1 000 m². Dostępnych jest tu wiele masaży i zabiegów. Znajduje się tutaj również herbaciarnia. Siena znajduje się 15 minut jazdy od hotelu Castel Monastero.

Hotel scala w sobie piękno natury i architektury, które dopełnione są włoską nonszalancją i luksusem na światowym poziomie. To właśnie tutaj spotkać można „lapis tiburtinus“, słynny marmur travertin, który silnie wpisany jest w legendę Toskanii. Hotel ADLER THERMAE został wybudowany na miejscu dawnych wykopalisk tegoż marmuru i dlatego też można wszędzie dostrzec jego obecność. Czy to z prywatnego balkonu, czy też ze słonecznego tarasu, wszędzie rozciąga się widok na fascynujące kulisy Toskanii. Wody termalne z Bagno Vignoni swoje lecznicze działanie czerpią z głębi ziemi. Opadające deszcze wnikają pod wierzchnie warstwy ziemi, gdzie ulegają ogrzaniu, dzięki czemu ze skamieniałości spoczywających pod powierzchnią ziemi, uwalniane zostają składniki mineralne i związki siarczanu.
 

6. DZIEŃ MAŁA TOSKANIA - BRUNELLO TOUR (MONTALCINO - PIENZA - MONTEPULCIANO)
Po śniadaniu przejazd do Montalcino,krótkie zwiedzanie i degustacja renomowanych win Brunello di Montalcino, następnie przejazd na zwiedzanie Pienzy, słynącej z produkcji serów owczych (miasto papieża Piusa II) - średniowieczne centrum, Pałac Papieski, Po południu przejazd na zwiedzanie Montepulciano - możliwość degustacji win marki Vino Nobile, serwowanych w winiarniach wykutych w skale pod miastem. Powrót do hotelu na kolację.
 
 
7. DZIEŃ RZYM/PISA/FLORENCJA - WARSZAWA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Odlot do Warszawy. 

 *****ZAKOŃCZENIE WYJAZDU*****

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**