Organizacja i pakiety dla grup Expo 2020 Dubai. Wycieczki i wyjazdy dla firm.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Dubaju, między 20 października 2020 r. a 10 kwietnia 2021 r. odbędzie się Światowa Wystawa EXPO 2020. Po raz pierwszy w kraju arabskim i dodatkowo w roku Złotego Jubileuszu, 50- lecia powstania Państwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Będzie to EXPO nieporównywalne ze wszystkimi  poprzednimi edycjami i nie tylko dla profesjonalistów z różnych branż.
EXPO 2020 w Dubaju zapowiada się jako najbardziej ekscytujące i największe światowe show, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: zainteresowani technologią, zrównoważonym rozwojem, kuchnią, kulturą, sztuczną inteligencją, ale też rodziny, młodzież i seniorzy.

EXPO 2020 Dubai – jakie atrakcje na wyjazdy dla firm

Każdego dnia trwania EXPO 2020 w Dubaju zaplanowano aż 60 różnego rodzaju imprez, jak  wystawy, koncerty, pokazy, występy i wiele innych interesujacych wydarzeń dla grup z każdej branży.
W wielkim Centrum Wystawowym stworzonym na potrzeby EXPO 2020 z wieloma salami konferencyjnymi, restauracjami, barami można zorganizować konferencję, bankiety, kolacje galowe.  
Dla wszystkich chętnych nasze biuro opracuje program i zajmie się organizacją wyjazdu firmowego do Dubaju, wyjazdu incentive, wycieczki dydaktycznej i każdego innego wyjazdu szytego na miarę, łączącego pobyt na Expo 2020 Dubai ze zwiedzaniem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, nowoczesnego, bogatego i awangardowego kraju, który przygotował na ten czas dla zwiedzających mnóstwo atrakcji.
W dniach od 20 pażdziernika 2020 r. do 10 kwietnia 2021 r. spotykamy się wszyscy w Dubaju! Przygotujcie się na niepowtarzalne doświadczenie.

EXPO 2020 Dubai – program wyjazdu/ wycieczki - pakiet 4- noclegowy

Proponujemy jako minimum pakiety 4-noclegowe (z programem jak niżej ), które można wydłużyć o kolejne noclegi w zależności od potrzeb i zainteresowań zamawiających grup.

1 dzień          Warszawa/Kraków- Dubaj
Wylot do Dubaju z lotniska w Warszawie lub Krakowie.
Przylot do Dubaju w późnych godzinach wieczornych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.


2 dzień   

Zwiedzamy wystawę EXPO 2020 Dubai

Już w trakcie śniadania miłośnicy kuchni będą mieli pierwszą okazję do skosztowania tradycyjnych emirackich potraw.
Dzisiejszy dzień w Dubaju spędzimy na wystawie Expo 2020, dedykowanej ludzkiej umiejętności kształtowania przyszłości poprzez potencjał innowacyjnych modernizacji. To niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z najnowszymi innowacjami i zwiedzić interaktywne wystawy w 192 pawilonach wystawców z całego świata. Głównymi tematami Expo w Dubaju są: szanse, mobilność i zrównoważony rozwój. Każdy z krajów przygotowuje pawilon według jednego z 3 w/w tematów, a oprócz tego zaprezentuje swoją kulturę, tradycje kulinarne, muzykę i pokazy specjalne.
W stworzonym na potrzeby EXPO 2020 wielkim Centrum Wystawowym Dubaju odbędzie się dziewieć innowacyjnych konferencji medycznych, co może zainteresować branżę medyczną.

Dubaj by night

Czy wiecie, że Dubaj ma najdłuższe na świecie (aż 75 km) w pełni zautomatyzowane (bezzałogowe) super nowoczesne metro? I właśnie metrem udamy się na kolację powitalną do restauracji z widokiem na tańczące fontanny.
Dubaj jest metropolią, w której stale przebywa ponad 200 narodowości. Dzięki temu można tu spotkać wszystkie tradycje kulinarne świata, skosztować potraw z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Indii, obu Ameryk, Europy i Afryki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Po kolacji zobaczymy jedną z najsłynniejszych atrakcji Dubaju, na sztucznym jeziorze Burj Lake spektakl tańczących fontann, największy kompleks  tego typu na świecie.

3 dzień

Największe atrakcje nowoczesnego Dubaju

Przed południem czas wolny: indywidualne zwiedzanie wystawy EXPO 2020 lub plażowanie na jednej z przepięknych złotych plaż nad Zatoką Arabską, z krystalicznie czystą wodą oraz mnóstwem atrakcji i okazji do aktywnego wypoczynku.

W drugiej części dnia zapoznamy się ze wspaniałą, tętniącą życiem metropolią, jaką jest  Dubaj. Miasto, powstałe na miejscu małej wioski rybackiej, obecnie jest przodującą nowoczesną metropolią w Zatoce Arabskiej. Pojedziemy wzdłuż wybrzeża Jumeirah, zatrzymamy się na zdjęcie przy hotelu Burj Al Arab (słynny Żagiel, symbol luksusu Dubaju), najbardziej luksusowym 7* hotelu na świecie. Zobaczymy największą, stworzoną przez człowieka wyspę "Palm Jumeirah" z 5* luksusowym hotelem Atlantis The Palm i wjedziemy na 124. piętro Burj Khalifah, najwyższego wieżowca świata położonego w dzielnicy Business Bay. Po zrobieniu obowiązkowego selfie z panoramą Dubaju czas wolny na zakupy w Dubai Mall, największej galerii handlowej na świecie.

4 dzień  

Stary Dubaj atmosfera Orientu   

Przed południem czas wolny: indywidualne zwiedzanie wystawy EXPO 2020 lub czas do dyspozycji własnej na plażowanie czy spacer po Dubai Marina, zakupy.

Po południu zobaczymy starą część Dubaju, prawdziwe orientalne serce miasta nad zatoką dubajską. Dzielnice Deira, Bur Dubai i Al Bastakiya to wyjątkowy tygiel narodowości, kolorowy, wibrujący życiem i pachnący przyprawami. Spacerując po dzielnicy Bastakiah cofniemy się w czasie i poczujemy atmosferę  jednej z najstarszych historycznych  dzielnic Emiratów w Bur Dubaj. Tradycyjną drewnianą taksówką wodną Abra przepłyniemy na bazar przypraw (Spice Souk), gdzie sprzedawane są aromatyczne przyprawy, kadzidła i tradycyjne perfumy. Drugim najczęściej odwiedzanym bazarem jest Gold Souk (Złoty Bazar ), wizyta na którym pozwoli zrozumieć, dlaczego Dubaj nazywany jest miastem złota. Będzie czas na  obowiązkowe w kulturze arabskiej  targowanie się i zakupy. Powrót do hotelu.

5 dzień      Dubaj – Warszawa/Kraków

Ranny transfer na lotnisko, wylot do Warszawy lub Krakowa. Zakończenie wycieczki.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**

 

Propozycje opcjonalnych wycieczek i spędzania wolnego czasu w Dubaju (przy wydłużonych pobytach do 5/6/7 noclegów )

Abu Dhabi dla miłośników sztuki, architektury i sportu

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Dhabi, nazywanej „Arabskim Klejnotem” zobaczymy arcydzieło architektury islamskiej, imponujący wielkością i przepychem Wielki Meczet Szejka Zayeda, w najbardziej luksusowym na świecie hotelu Emirates Palace będziemy mieli okazję spróbować cappuccino z 24 karatowym zlotem, a w Qasr Al Watan  zapoznamy się z dziedzictwem arabskim i zasadami rządzenia, które ukształtowały historię ZEA oraz pokazują wizję przyszłości państwa. W zależnosci od zainteresowań grupy wizyta w Louvre Abu Dhabi lub na wyspie Yas, światowym parku tematycznym z F1 i Ferrari.

Wycieczka parki rozrywki Dubaju

Doskonała zabawa nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych czeka w otwartych niedawno parkach tematycznych i parku wodnym: Motiongate Dubai, Bollywood Parks Dubai, Legoland Dubai i Legoland Water Park. Podczas pobytu w parkach można nakręcić kadr z filmu i zobaczyć siebie w roli aktora, zabawić się w strażaka korzystając z wozów strażackich zbudowanych z LEGO w skali 1:1 i zrobić zakupy w położonym nieopodal outlecie.

Przygoda na pustyni- pustynne safari w Dubaju

Czeka nas dziki rajd terenowymi autami z napędem  4x4 - land cruiserami (6 osób w samochodzie) po czerwonych wydmach pustyni Rub Al. Khali. Nadmiar adrenaliny gwarantowany! Piękny zachód słońca również! Wieczorem w beduińskiej wiosce obejrzymy taniec brzucha i taniec wirującego Derwisza, zrobimy tatuaż z henny, zapalimy shishę i przejedziemy się na wielbłądzie. Dzień pełen emocji zakończymy kolacją w formie obfitego bufetu pod gwiaździstym niebem!

Dubai Frame co zobaczymy

Jedna z najnowszych atrakcji turystycznych Dubaju, Dubai Frame, największa na świecie złota rama widokowa symbolizuje bramę między nowoczesnym i starym Dubajem, gdzie z jednej strony można podziwiać widoki na starą część miasta, a z drugiej panoramę współczesnej metropolii.
Na parterze Dubai Frame znajduje się muzeum, które poprzez różne angażujące efekty medialne pokazuje ewolucję Dubaju. W Galerii Przyszłości Dubaju zobaczymy natomiast wirtualny Dubaj za 50 lat!

Jesteście gotowi na podwodną przygodę w Dubaju  

Pływanie, nurkowanie i sesje fotograficzne z delfinami oraz programy edukacyjne o tych wspaniałych ssakach oferuje Delfinarium oraz wielki park wodny w hotelu Atlantis The Palm.
Inna możliwość obcowania z podwodnym światem czeka na nas w Akwarium i podwodnym ZOO w centrum handlowym Dubai Mall, największym wewnętrznym akwarium na świecie. Pływa w nim ponad 33 tysiące zwierząt 70 różnych gatunków, w tym 300 rekinów i płaszczek. Akwarium zajmuje 3 kondygnacje, a na parterze znajduje się niezwykły tunel przechodzący przez środek tego gigantycznego zbiornika. Świat podwodny możemy oglądać nie tylko z tunelu, ale również samemu nurkując w akwarium, w specjalnej klatce zabezpieczającej, która pozwala bezpośrednio zbliżyć się do wodnych drapieżników.

Zimowe atrakcje na pustyni - SKI Dubai

Niezależnie od pory roku w Mul al-Imarat, jednym z największych centrów handlowych na świecie, miłośnicy narciarstwa mogą uprawiać swoją ulubioną dyscyplinę sportową. To pierwszy kryty ośrodek narciarski na Bliskim Wschodzie, z pięcioma sztucznie naśnieżanymi stokami narciarsko-snowboardowymi o różnej skali trudności, dwoma wyciągami orczykowymi oraz czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym. W pobliżu stoków znajduje się snowpark, z torem saneczkowym, lodowiskiem i jaskinią lodową, a także szkółka narciarska. Dodatkową atrakcją są pingwiny, wypuszczane na teren obiektu kilka razy dziennie.

Wieczór w La Perle – spektakularne show!

Wieczór w światowej klasy teatrze wodnym La Perle by Dragone, na wyjątkowym przedstawieniu, inspirowanym Dubajem, nazywanym „laboratorium przyszłości”. Niesamowite efekty specjalne, innowacyjne technologie, akrobacje, wodospady sprawią, że efekt WOW gwarantowany!

Kulinarna podróż po luksusowym Dubaju

Lunch/kolacja w hotelu Burj Al Arab  

Dubajski luksus reprezentuje Burj Al Arab, hotel w kształcie żagla, wizytówka Dubaju. W tym najwyższym budynku hotelowym świata niezapomnianym doświadczeniem będzie lunch lub kolacja w restauracji Al Muntaha zawieszonej 200 m nad poziomem morza lub w Al Mahara, położonej pod wodą, do której goście dowożeni są pojazdem symulującym łódź podwodną.

Nocny rejs z kolacją po Dubai Marina na firmową integrację

W trakcie 2 godzinnego rejsu  po pięknie oświetlonej nowoczesnej dzielnicy Dubai Marinie będziemy delektować się potrawami regionalnej kuchni arabskiej na tradycyjnym arabskim statku Dhow przy akompaniamencie muzyki na żywo.
Przed kolacją spacer po Dubai Marinie, bogatej dzielnicy z nadbrzeżną promenadą Dubai Marina Walk, z restauracjami na świeżym powietrzu, eleganckimi kawiarniami,  piaszczystym wybrzeżem i dużą przystanią, przez którą przepływają luksusowe jachty.  

Kulinarne doświadczenie w Dubaju - WEEKENDOWY BRUNCH

Tydzień roboczy w ZEA trwa od niedzieli do czwartku. Piątek i sobota to dni wolne od pracy. Świętowanie początku weekendu rozpoczyna się  piątkowym brunchem. Typowy brunch w Dubaju to gigantyczny bufet obfitości, który tradycyjnie odbywa się w piątek, ale także w sobotę. Serwowane są dania śniadaniowe i obiadowe z potrawami z różnych stron świata. Prawdziwa uczta dla smakoszy i popularna forma spędzania wolnego czasu przez mieszkańców i turystów.

Dubaj – Aperitif na luksusowym jachcie

Jedną z TOP- owych atrakcji będzie 1- 2 godzinny rejs luksusowym 25- osobowym jachtem wokół słynnej wyspy w kształcie Palmy- Palm Jumeirah. Popijając szampana do przystawek i owoców, będziemy podziwiać niezwykłą panoramę Dubaju

Lunch/Kolacja u Armaniego w Dubaju

W Dubaju wielu sławnych i bogatych pootwierało swoje restauracje. Jest wśród nich projektant mody Giorgio Armani. Otworzył on swoją restaurację Mediterraneo w wyjątkowym miejscu, w najwyższym budynku świata - Burj Khalifa. Oprócz znakomitej włoskiej kuchni będziemy się delektować widokiem na słynne tańczące fontanny.