Ischia dla Ciała i Duszy

To malownicza wyspa wulkaniczna położona we Włoszech, w pobliżu Zatoki Neapolitańskiej mająca charakter uzdrowiskowo-wypoczynkowy. Jest przede wszystkim najbardziej znanym NATURALNYM Spa we Włoszech i jednym z najbardziej znanych w Europie. Wyspa słynie z wód termalnych o niespotykanych właściwościach leczniczych. Ośrodki terapeutyczne leczą dolegliwości kręgosłupa, choroby skóry, reumatyczne i astmatyczne. Najlepszą porą na odwiedzenie wyspy jest wiosna i wczesne lato oraz wczesna jesień. Jest wtedy mało dni deszczowych, temperatura nie jest zbyt wysoka, a woda w morzu zachęca do regularnych kąpieli. Nad panoramą wyspy góruje wulkan Epomeo. Wznosi się on na wysokość ośmiuset metrów nad poziomem morza. Ischia kusi turystów nie tylko pięknem przyrody i bogactwem szaty roślinnej - gości przyciągają słynne wulkaniczne gorące źródła w miejscowości Ischia Porto zbudowanej bezpośrednio w kraterze wulkanu. Jest to znana i ceniona ze względu na lecznicze właściwości kąpieli w tamtejszych źródłach i korzystny klimat miejscowość uzdrowiskowa.

 
1. DZIEŃ WARSZAWA - SORRENTO
Zbiórka na lotnisku im. Fryderyka Chopina  w Warszawie o godz….. (miejsce spotkania do ustalenia), po indywidualnej odprawie paszportowo/bagażowej odlot samolotu  o godz….., przylot do Neapolu   o godz:….,  transfer do hotelu na Półwyspie Sorrentyńskim, zakwaterowanie, transfer do Sorrento, miasta spopularyzowanego przez neapolitańską piosenkę "Wróć do Sorrento ", wykonywaną m.in. przez Luciano Pavarottiego, czas wolny, kolacja w restauracji podczas,  której można będzie spróbować słynnego Limoncello di Sorrento (najbardziej klasyczny likier z cytryn z Sorrento). Powrót do hotelu na nocleg.

2. DZIEŃ CAPRI
Po śniadaniu transfer do portu i przepłynięcie na malownicza wyspę Capri, znaną z pięknych widoków, śródziemnomorskiej roślinności i wspaniałych rezydencji, zwiedzanie: Piazza Umberto, villa Tyberiusza, Villa Jovis, Anacapri, kościół San Michele. Powrót do hotelu na kolację, nocleg.

3. DZIEŃ ISCHIA
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu transfer do portu i przepłynięcie na wyspę ISCHIA, transfer do jednego  z hoteli, zakwaterowanie, kolacja.

 

 

 

4 - 5 - 6 - 7  DZIEŃ       POBYT NA WYSPIE  ISCHIA

W trakcie pobytu istnieje możliwość  udziału w wycieczkach fakultatywnych:

Jest to rozległy kompleks Spa  usytuowany na brzegu morza, a tworzy go około 20 basenów wypełnionych wodą ze źródeł termalnych o zróżnicowanej temperaturze, sauna oraz centrum medyczne. Gorące źródła, które zasilają Ogrody Posejdona, charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami leczniczymi, dzięki ich wulkanicznemu pochodzeniu. Woda z tych źródeł zawiera sód, chlorki, brom, jod, siarczany, jak również śladowe ilości aluminium, magnezu, żelaza. Wody termalne z Ogrodów Posejdona leczą schorzenia reumatyczne, ortopedyczne oraz kręgosłupa, neurologiczne (niedowład kończyn), układu oddechowego, ginekologiczne, dermatologiczne (przy połączeniu z helioterapią i okładami błotnymi), naczyniowe (np. żylaki, cellulit).
 

  • Rejs dookoła wyspy
  • Zwiedzanie dwóch głównych  miast na wyspie: ISCHIA PORTO i ISCHIA PONTE

Ischia Porto jest zbudowana bezpośrednio w kraterze wulkanu. Jest to znana i ceniona miejscowość uzdrowiskowa  ze względu na lecznicze właściwości kąpieli w tamtejszych źródłach i korzystny klimat. Przez lata był to luksusowy kurort, w którym przebywali goście króla, czasem także wypoczywały tam koronowane głowy Królestwa Obojga Sycylii. Drugim najbardziej znanym i najczęściej odwiedzany miastem wyspy jest Ischia Ponte. Kiedyś miasto to stanowiło centrum gospodarcze i polityczne wyspy, było także głównym portem łączącym Ischię ze stałym lądem. Rezydował tam pod koniec XV wieku, po podboju Neapolu Alfons Aragon. On też przekształcił Ponte w warowna twierdzę, budując na skałach u wejścia do portu, 115 metrów nad taflą zatoki, niezwykle malowniczy zamek - główna atrakcję miasta. Wewnątrz zamku zwiedzać można między innymi katedrę dell' Asunta, z zachowanymi freskami szkoły Giotta - to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki. Obecnie Ischia Porto i Ischia Ponte to praktycznie jedno miasto, formalnie podzielone na dwie części, jednak w praktyce oba miasta stykają się i razem tworzą stolicę wyspy.


8. DZIEŃ ISCHIA - RZYM
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer do portu i przepłynięcie statkiem do Neapolu, Transfer autokarem do Rzymu,  krótkie zwiedzanie  Rzymu Antyczno - Barokowego z przewodnikiem polskojęzycznym : Koloseum - symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum, plac Wenecki, Pantheon, Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpanski Plac Sw.Piotra, Bazylika Św. Piotra, czas wolny, zakwaterowanie w hotelu przejazd  do restauracji folklorystycznej Da Meo Patacca na kolację z muzyką na żywo i winem. Powrót do hotelu na  nocleg.


9. DZIEŃ RZYM - WARSZAWA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko Fiumicino, odprawa biletowo - bagażowa, przelot do Warszawy.
 

 

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**