Ischia na luksusowy wyjazd firmowy do SPA

Szukasz wyjątkowego zagranicznego wyjazdu SPA dla Twojej firmy? Proponujemy włoską wyspę ISCHIA, jedno z najbardziej naturalnych SPA na świecie. Już starożytni Rzymianie wiedzieli, że termy to doskonałe miejsca na  poszukiwanie dobrego samopoczucia, na relaks i odnowę biologiczną. W programie wyjazdu firmowego do Włoch na wyspę Ischia oprócz kąpieli w leczniczych źródłach i błogiego relaksu w najlepszych kurortach termalnych będzie również wiele innych atrakcji: integracyjny rejs katamaranem, odkrywanie pięknych zakątków wyspy w trakcie wycieczki objazdowej po Ischii, rejs na kolorową wyspę Procida, a na zakończenie wyjazdu skosztujemy oryginalną napolitańską pizzę w Neapolu! Jedno jest pewne! Czeka na „wyspiarski” zawrót głowy w słonecznych Włoszech, a do pracy wszyscy wrócą wypoczęci i uśmiechnięci.

ISCHIA i PROCIDA - najpiękniejsze Wyspy Zatoki Neapolitańskiej

Najpiękniejsze i najbardziej znane wyspy Zatoki Neapolitańskiej to luksusowa Capri, termalna Ischia i kolorowa Procida. Malownicza, wulkaniczna Ischia, największa wyspa na Morzu Tyrreńskim z Archipelagu Wysp Flegrejskich, jest najbardziej znanym NATURALNYM Spa we Włoszech i jednym z najbardziej znanych w Europie. Wyspa słynie z wód termalnych o niespotykanych właściwościach leczniczych. Ośrodki terapeutyczne leczą dolegliwości kręgosłupa, choroby skóry, reumatyczne i astmatyczne. Najlepszą porą na odwiedzenie wyspy jest wiosna i wczesne lato oraz wczesna jesień. Jest wtedy mało dni deszczowych, temperatura nie jest zbyt wysoka, a woda w morzu zachęca do regularnych kąpieli. Nad panoramą wyspy na wysokości 800 m. n.pm. góruje wulkan Epomeo. Ischia kusi nie tylko pięknem śródziemnomorskiej przyrody i bogactwem szaty roślinnej, ale również słynnymi wulkanicznymi gorącymi źródłami. Najpopularniejszą miejscowością uzdrowiskową jest Ischia Porto zbudowana bezpośrednio w kraterze wulkanu, mająca lecznicze właściwości kąpieli i korzystny klimat. Kąpiele wodne i błotne pomagają przywrócić zdrowie, a każdy znajdzie odpowiednią kurację dla siebie. W trakcie pobytu na Ischii spędzimy dzień na małej, kolorowej wyspie Procida, również z Archipelagu Wysp Flegrejskich.

Ischia – co warto zobaczyć?  

Ponad tysiącletnia historia Ischii, największej wyspy w Zatoce Neapolitańskiej, jest nierozerwalnie związana z jej właściwościami termalnymi i leczniczymi. Bez wątpienia głównym celem wszystkich turystów odwiedzających wulkaniczną wyspę jest odnowa biologiczna i najsłynniejsze parki termalne, Ogrody Posejdona i Negombo. Ischia to także śródziemnomorska roślinność, zdrowa kuchnia ze świeżymi owocami morza i wyjątkowy klimat. To wyspa na odpoczynek i regenerację sił, a w przerwie na krótkie zwiedzanie i rejsy wokół niej. Jakie są największe atrakcje wyspy, które koniecznie należy zobaczyć? Są to: średniowieczny Zamek Aragoński wyłaniający się z morza, ogród La Mortella stworzony przez żonę jednego z najsłynniejszych brytyjskich kompozytorów połowy XX w., akwedukt Pilastri, służący dawniej do zaopatrywania stolicy wyspy w górską wodę, parki termalne i plaże.


1. DZIEŃ   Warszawa - Neapol - ISCHIA

Zbiórka na lotnisku im. Fryderyka Chopina  w Warszawie o godz….., po indywidualnej odprawie biletowo - bagażowej odlot samolotu  do Neapolu o godz….., przylot do Neapolu  o godz:…., transfer do portu w Neapolu. Rejs na wyspę Ischia, zakwaterowanie w hotelu, kolacja integracyjna.

2. - 6. DZIEŃ    ISCHIA POBYT

Dla tych, którym nie wystarczy tylko błogi relaks w termalnym basenie hotelu proponujemy wiele atrakcyjnych możliwości spędzenia czasu na wyspie Ischia :

  • Całodzienne pobyty w najbardziej znanych kurortach SPA na Ischii  

Park Termalny „Ogrody Posejdona” to rozległy kompleks SPA na brzegu morza z 20 basenami wypełnionymi wodą ze źródeł termalnych o zróżnicowanej temperaturze, z sauną oraz z centrum medycznym. Dzięki wulkanicznemu pochodzeniu, gorące źródła zasilające Ogrody Posejdona charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami leczniczymi. Woda ze źródeł zawiera sód, chlorki, brom, jod, siarczany, jak również śladowe ilości aluminium, magnezu, żelaza. Wody termalne leczą schorzenia reumatyczne, ortopedyczne oraz kręgosłupa, neurologiczne (niedowład kończyn), układu oddechowego, ginekologiczne, dermatologiczne (przy połączeniu z helioterapią i okładami błotnymi), naczyniowe (np. żylaki, cellulit).
Park Termalny Negombo usytuowany w Zatoce San Montano jest unikatowy pod względem położenia. Źródła znajdują się na zboczu wzgórza, stopniowo schodzącym do morza, a na każdym poziomie w dół zbocza znajduje się basen o innej temperaturze, niż ten poniżej lub powyżej. Otoczenie przypomina śródziemnomorską dżunglę. Nasze kąpiele możemy również urozmaicić pobytem na plaży.

  • Rejs dookoła wyspy – morska integracja

Rejs katamaranem z postojami w pięknych zatokach oraz z możliwością pływania i nurkowania. Muzyka na pokładzie, przekąski, animacje załogi umilą nam wspólnie spędzony czas.

  • Wycieczka objazdowa po Ischii

Odkrywanie Ischii autokarem jest doskonałym sposobem na zobaczenie najpiękniejszych zakątków wyspy oraz na zrozumienie historii i życia mieszkańców. Główne miasta wyspy to Ischia Porto i Ischia Ponte, tworzące praktycznie jedną część. Ischia Porto, ceniona miejscowość uzdrowiskowa  jest zbudowana bezpośrednio w kraterze wulkanu. Przez lata był to luksusowy kurort, w którym przebywali goście króla, czasem także wypoczywały tam koronowane głowy Królestwa Obojga Sycylii. Drugim najbardziej znanym i najczęściej odwiedzanym miastem wyspy jest Ischia Ponte. Kiedyś miasto to stanowiło centrum gospodarcze i polityczne wyspy, było także głównym portem łączącym Ischię ze stałym lądem. Rezydował tam pod koniec XV wieku, po podboju Neapolu, Alfons Aragon. On też przekształcił Ponte w warowną twierdzę, budując na skałach u wejścia do portu, 115 metrów nad taflą zatoki, niezwykle malowniczy zamek - główną atrakcję miasta. Zamek Aragoński w różnych porach roku oferuje wiele imprez kulturowych i rozrywkowych, koncerty oraz festiwale. Jednym z najbardziej popularnych wydarzeń jest tzw. „Dzień Pożaru”, inscenizujący pożar, który w przeszłości wybuchł w trakcie święta Św. Anny – 26 lipca. W Ischia Ponte znajduje się również piękny, rajski ogród – Pineta Mirtina z Muzeum Morza, gdzie eksponaty pozwalają poznać bliżej historię wyspy. Innym zielonym zakątkiem są Ogrody Giardini La Mortella, jedne z najpiękniejszych we Włoszech. Na terenie ogrodów, oprócz bujnej zieleni, znajduje się również Teatro Greco, miejsce wielu koncertów.

  • Wycieczka na kolorową wyspę Procida

Ta mała wyjątkowa wyspa została wybrana na Włoską Stolicę Kultury w 2022 roku. Zwiedzanie wyspy zaczniemy od Marina Grande, maleńkiego portu pełnego łodzi rybaków z sieciami i starych budynków w różnych kolorach, najczęściej jaskrawych. Jaskrawe kolory domów ułatwiały i ułatwiają do dziś rybakom przybicie do swojego portu. Procida była w przeszłości i jest nadal ważnym ośrodkiem handlu morskiego, czego potwierdzeniem jest najstarsza w Europie Szkoła Żeglugi Morskiej na wyspie. W najstarszej części wyspy Terra Murata znajduje się punkt widokowy z panoramą kolorowych domków i widokiem na pobliską Ischię. Zobaczymy tu również dwie perełki z XVI wieku: zamek, będący kiedyś siedzibą władców wyspy, a później więzieniem oraz klasztor pw. Św. Michała Archanioła, patrona wyspy. Najbardziej malowniczą częścią Procidy jest dzielnica Coricella. Kolorowe kamienice, cisza, rybacy i wygrzewające się na słońcu koty tworzą sielankową atmosferę, którą z pewnością poczujemy.

7. DZIEŃ Ischia – NEAPOL
Prom do Neapolu. Zakwaterowanie w hotelu.
Wieczorem w trakcie spaceru z pilotem odkryjemy najpiękniejsze zakątki Neapolu - miasta, które nigdy nie zasypia. Wszechobecny gwar, pośpiech i aromaty z lokalnych restauracji pokażą nam prawdziwe oblicze tego wyjątkowego miasta. Na kolację zapraszamy do pizzerii, bo przecież Neapol to „mała ojczyzna pizzy”.

8. DZIEŃ Neapol – Warszawa
Transfer na lotnisko w Neapolu. Odlot do Polski.

*Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe*