Najpiękniejsze angielskie ogrody- wycieczka do Wielkiej Brytanii- Londyn i ogrody Kornwalii

Kornwalia słynie z wrzosowisk, długiej i urozmaiconej linii brzegowej z malowniczymi klifami oraz łagodnego klimatu, który sprzyja uprawie subtropikalnych roślin. Wiele z nich nie mogłoby rosnąć nigdzie indziej w Wielkiej Brytanii. Kultura ogrodnicza Kornwalii swój złoty wiek przeżywała w ostatnich dwóch stuleciach, kiedy możni ziemianie i przemysłowcy wysyłali żeglarzy i botaników po całym świecie w poszukiwaniu rzadkich, egzotycznych roślin, drzew, krzewów do swoich ogrodów. Wyjątkową spuścizną tamtej epoki pozostaje flora kornwalijskich ogrodów, nierzadko o wielce egzotycznym pochodzeniu: Himalaje, Japonia, Chiny, Indonezja, Andy. W programie naszej wycieczki tematycznej do bajecznie zielonej Kornwalii m.in. słynny nowoczesny kompleks ogrodów Eden Project- duma Kornwalii, ogród Glendurgan Garden, ogrody Trebah Garden i Trengwaiton, królewskie ogrody Kew Gardens oraz najsłynniejsze zabytki Londynu i prehistoryczne kamienne budowle Stonehenge.

Transport:

Lot rejsowy linią LOT:

11.06.17  Warszawa – Londyn wylot godz. 07.30, przylot godz. 09.25

16.06.17 Londyn – Warszawa wylot godz. 17.50 przylot 21.20

W Wielkiej Brytanii: transfery autokarem.

Zakwaterowanie:
Hotele 3*:
11-12.06.17- hotel Pratts/ Queensberry/ Old Mill lub podobny w okolicy Bath
12-14.06.17- hotel California/Victoria/Queens lub podobny w Kornwalii
14-15.06.17- hotel Suncliff/Durley Dean/Cliffeside lub podobny w okolicy Bournemouth
15-16.06.17- hotel Royal National/Ibis Earls Court/Ibis Euston lub podobny w Londynie strefa 1 lub 2

Wyżywienie:
Śniadania i kolacje w hotelach.

Program:                                                          

Dzień 1 – 11.06 (niedz.) STONEHENGE- BATH

Rano przelot Warszawa- Londyn. Z lotniska najpierw  pojedziemy do tajemniczego Stonehenge, megalitycznych budowli sprzed kilku tysięcy lat, związanych najprawdopodobniej z kultem słońca i księżyca. Następnie zwiedzimy Bath, kompleks rzymskich łaźni poświęconych bogini Sulis Minerva z I w n.e. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Bath.

Jakie ogrody zobaczymy w Kornwalii?

Dzień 2- 12.06 (pon)  KOMPLEKS OGRODÓW BOTANICZNYCH EDEN PROJECT

Zwiedzanie ogrodów Kornwalii rozpoczniemy od nowoczesnego kompleksu ogrodów Eden Project- jednej z największych atrakcji bajkowej Kornwalii. Zasadniczą częścią tego ogrodu botanicznego jest budowla składająca się z przepuszczających światło, wilgoć i powietrze kopuł, w których hodowane jest około 20 000 gatunków egzotycznych roślin ze wszystkich części świata. Całość podzielona jest na dwa środowiska: biom tropikalny wilgotny, gdzie można podziwiać lasy deszczowe i biom tropikalny suchy, gdzie znajdziemy roślinność z Kalifornii, Afryki Południowej oraz śródziemnomorską.

Dzień 3- 13.06 (wt) OGRODY TREBAH GARDEN I GLENDURGAN GARDEN

Po śniadaniu przejazd do Trebah Garden- egzotycznego ogrodu w wąwozie schodzącym do prywatnej plaży przy ujściu rzeki Helford. Znajdują się tu m.in. australijskie paprocie drzewiaste i ponad 100-letnie magnolie i rododendrony. Następnie udamy się do Glendurgan Garden położonego niedaleko Falmouth, blisko plaży. Zobaczymy tu gigantyczne rabarbarowce i kolczaste rośliny pustynne, wielkie tulipanowce i stawy tętniące życiem. W ogrodzie możemy podziwiać prawie 200- letni żywopłot- labirynt.  Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4- 14.06 (śr) OGRODY TRENGWAINTON lub TREWIDDEN GARDEN

Po śniadaniu pojedziemy na zwiedzanie ogrodu Trengwainton Gardens lub Trewidden Garden.
Ogród Trengwainton z roślinami z różnych stron świata zajmuje powierzchnię 10 hektarów. Obejrzymy okazałe magnolie, rododendrony, ciekawy ogród warzywny i sad owocowy. Ogród przecina urokliwy strumyk wpadający do stawu.
Trewidden Garden- piękny ogród, który zachwyca wieloma barwami kwiatów, został założony w XIX w. Najciekawsze części ogrodu  to ogród skalny oraz kotlina paproci drzewiastych. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem.

Dzień 5- 15.06 (czw) OGRODY KEW GARDENS

Po śniadaniu pojedziemy do rozległego kompleksu ogrodów i szklarni- Kew Gardens- Królewskich Ogrodów Botanicznych, z największą na świecie kolekcją roślin liczącą około 7 milionów okazów. Początki ogrodów Kew siegają 1759 r i obecnie zajmują powierzchnię 121 hektarów. Właściciele zadbali również o różnorakie udogodnienia do lepszej obserwacji roślin. Jednym z udogodnień i jednocześnie niezwykłą atrakcją będzie spacer ponad wierzchołkami drzew po 200 metrowym chodniku, położonym na wysokości 18 m. Zwiedzanie Kew Gardens i Kew Palace odbywa się z przewodnikiem.

Dzień 6- 16.06 (pt)

Londyn- zwiedzanie

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu pojedziemy na  zwiedzanie Londynu. Zobaczymy m. in. Buckingham Palace, Big Bena i Opactwo Westminster, London i Tower Bridge. Transfer na lotnisko. Powrót do kraju.


•    Zastrzegamy możliwość zmiany kolejności zwiedzania ogrodów.

CENA IMPREZY : 860,00 GBP + SAMOLOT 1192 ZŁ/OS W POKOJU 2-OSOBOWYM
                                                (715 zł bilet + opłaty lotniskowe 477 zł)
Obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa- Londyn- Warszawa, transport autokarem na terenie Wielkiej Brytanii, zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych,

Śniadania i kolacje w hotelach, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie AXA od NNW i KL do kwoty 10 000 Eur/os, wstępy do ogrodów, Stonehenge i Bath,

przewodnicy z ję. angielskim w Bath, Glendurgan garden, w Londynie


Świadczenia dodatkowo płatne:

Dopłata do pokoju 1-os. – 190,00 GBP płatne w biurze Cortina Travel
•    Przewodnicy miejscowi w ogrodach: Eden Project, Trebah, Trengwainton lub Trewidden, Kew- 50 GBP/os- płatne w biurze Cortina Travel
•    Zwyczajowe napiwki ( dla kierowcy i przewodników – 26 GBP /os) płatne pilotowi grupy na początku wycieczki
•    Własne wydatki, napoje, posiłki  oraz dodatkowe atrakcje nie wymienione w programie.
•    Napoje do kolacji

 

UWAGI:
1.    Cena imprezy skalkulowana została przy założeniu min. 20 osób w grupie. W razie zmniejszenia liczby osób  w grupie zastrzegamy sobie możliwość ponownej kalkulacji ceny.
2.    W przypadku biletu lotniczego mogą ulec zmianie opłaty lotniskowe i wówczas ulegnie zmianie cena biletu lotniczego.
3.    Część  walutowa ceny płatna w PLN po kursie sprzedaży Raiffeisen Bank. Na co najmniej 50 dni przed imprezą podamy kurs, po jakim będzie trzeba przeliczyć należność.
4.    Ilość pokoi 1-osobowych jest ograniczona.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**