Firmowy wyjazd do Hiszpanii i Andory- wizyty studyjne i zwiedzanie

Wizyty w szkółkach roślin połączone ze zwiedzaniem ogrodów botanicznych, naturalnego parku z pięknymi wodospadami w otoczeniu klasztoru Monasterio del Pedra i programem turystycznym. W programie zwiedzanie eleganckiej Walencjii, majestatycznej Saragossy, malowniczego Montserrat i kolorowej Barcelony. Dużą atrakcją będzie też calodzienna wycieczka do miniaturowego Księstwa Andory. Ten wyjazd firmowy, łączący wizyty studyjne i zwiedzanie, dedykowany jest głównie branży szkółkarskiej, ale też wszystkim miłośnikom przyrody.

Jakie parki, ogrody i szkółki roślin zwiedzimy w Hiszpanii?

Do najciekawszych i najpiękniejszych ogrodów botanicznych i parków w Hiszpanii niewątpliwie zalicza się Ogród Botaniczny Marimutra, najciekawszy park śródziemnomorski w Europie. Położony na szczycie skalistego klifu posiada ponad 200 000 roślin z różnych stron świata, z których część zagrożona jest wyginięciem, a niektórych już nie znajdziemy w środowisku naturalnym. W Ogrodzie Botanicznym Barcelony, podzielonym na 5 stref: śródziemnomorską, kalifornijską, australijską, chilijską i południowo afrykańską, znajdziemy ponad 2000 gatunków roślin. W Barcelonie odwiedzimy również najstarszy, założony pod koniec XVIII w. i najbardziej tajemniczy park w mieście- Parc de Laberint, pełen zieleni, kwiatów i przystrzyżonych żywopłotów.
Zobaczymy również otwarty dla zwiedzających już w 1860 r. zachwycający leśny park krajobrazowy wokół Kamiennego Klasztoru (Monasterio de Piedra), nad brzegami rzeki Rio Piedra. W programie również wizyty w szkółkach roślin ozdobnych i Ogrodzie Botanicznym w Walencji oraz w szkółkach roślin ozdobnych w okolicach Barcelony.

1. DZIEŃ  KATOWICE - BARCELONA- WALENCJA (OBJAZD MIASTA)

Godz. 09.00 - zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo- paszportowa (lub dowód osobisty), wylot z Katowic - Pyrzowice tanimi liniami Wizzair o godz.11.05, przylot do Barcelony o godz.13.55. Transfer do Walencji, stolicy regionu i krótki panoramiczny objazd miasta zakwaterowanie i kolacja w Hotelu "Solvasa" ( 4*) w Walencji.
 

2. DZIEŃ  WALENCJA- WIZYTY STUDYJNE W SZKÓŁKACH I OGRODZIE BOTANICZNYM
Po śniadaniu ok. 09.00 rano przejazd i zwiedzanie :

Walencja z pięknymi parkami, fontannami, skwerami z neoklasycystycznymi budynkami uznawana jest za najbardziej eleganckie miasto w Hiszpanii. Proponujemy wieczorny spacer po Starym Mieście Walencji, gdzie zobaczymy starożytne i gotyckie zabudowania. Powrót do hotelu na kolację.

3. DZIEŃ   ZWIEDZANIE PARKU NATURALNEGO MONASTIERO DEL PIEDRA
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie:
Monasterio del Piedra - jeden z najbardziej znanych w Europie parków naturalnych z licznymi kaskadami, wodospadami, pięknymi roślinami, położony wokół klasztoru. www.monasteriopiedra.com 

*lunch w Monastiero del Piedra 
zakwaterowanie i kolacja w hotelu " DIAGONAL PLAZA" w SARAGOSSIE ( 4*)

4. DZIEŃ ZWIEDZANIE SARAGOSSY I MONTSERRAT
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Saragossy, w tym m.in. wizyta w Parku Wody założonym na terenach EXPO 2008, po drodze zwiedzanie Montserrat - znajduje się tu klasztor benedyktyński położony w masywie górskim. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu "Cristal Palace" ( 4*) w Barcelonie.

5. DZIEŃ  WIZYTA W SZKÓŁCE ROŚLIN OZDOBNYCH I OGRODZIE BOTANICZNYM W BARCELONIE I ZWIEDZANIE GIRONY
Po śniadaniu przejazd i wizyta w:

  • Vivers Tortadès - szkółka roślin ozdobnych
  • Mairmurtra Botanical Garden w Blanes i Pinya de Rosa - ogród z kaktusami i sukulentami.
  • Przejazd na zwiedzanie Girony, miasta z jedną z 5 najlepiej zachowanych starówek w całej Hiszpanii. Zobaczymy m.in. plac Kataloński, katedrę i ul. Św. Dominika.  Powrót do hotelu na kolację.

 

6. DZIEŃ  NAJWIĘKSZE ATRAKCJE BARCELONY


Cały dzisiejszy dzień dedykujemy na zwiedzanie Barcelony, m.in Park Güell (najlepszy i najbardziej słynny przykład Art Nouveau w architekturze krajobrazu), Parc del Laberint, Mossen Costa i LLabera, Garden w Monjuic - Ogród Botaniczny w Barcelonie oraz najważniejsze zabytki miasta, powrót do hotelu na kolację.
 
7. DZIEŃ

Dlaczego warto zwiedzić Andorę?

Po śniadaniu przejazd na całodzienne zwiedzanie Księstwa Andory, miniaturowego państwa położonego wysoko w Pirenejach. Andora to prawdziwy raj dla turystów, m.in. ze względu na idealne warunki narciarskie, przepiękne krajobrazy, a także strefę wolnocłową. W Andorra la Vella, stolicy Księstwa Andory, zobaczymy główne atrakcje architektoniczne, m.in. kościół Sant Coloma, kościół Sant Esteve i gmach sądu i parlamentu. Będzie również czas na zakupy w licznych sklepach wolnocłowych. Powrót do hotelu na kolację.

8. DZIEŃ BARCELONA- KATOWICE
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, czas wolny. Około godz. 11.00 wyjazd na lotnisko w Barcelonie, zbiórka na lotnisku o godz.12.30, odprawa bagażowo- paszportowa (lub dowód osobisty), wylot do Katowic o godz. 14.30, przylot do Katowic- Pyrzowice o godz. 17.25. 

Zakończenie wycieczki.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**