Wycieczka do USA- kwitnące pustynie Zachodniego Wybrzeża

Dla miłośników dzikiej pustynnej przyrody przygotowaliśmy turystyczny wyjazd do USA, a zarazem studyjny, po pustyniach Kaliforni, Nevady i Arizony. Jeżeli dopisze nam szczęście, zobaczymy wspaniałe zjawisko kwitnących pustyń, ale program i tak obfituje w niezwykłe atrakcje: Los Angeles, Hollywood, Wielki Kanion, Dolina Śmierci, Las Vegas i wiele innych...

Parki Narodowe i pustynie Zachodniego Wybrzeża USA

Każdego roku wyjątkowa kombinacja słońca, wiatru, deszczu, temperatur i wysokości warunkuje miejsca wiosennego kwitnienia pustyń. Deszcz w zimie jest potrzebny w niedużych ilościach. Zbyt mało deszczu jednak sprawia, że klimat jest zbyt surowy do kiełkowania, zbyt wiele deszczu natomiast zmywa nasiona lub sprawia, że gniją. Temperatura jest również ogromnie ważna. Ciepłe dni są dobrym prognostykiem dla kwitnienia, jednak zbyt wiele słońca w lutym i marcu spowoduje „zagotowanie” nasion.
Więc kiedy kwitną pustynie? Tego nie sposób przewidzieć, każdego roku jest inaczej- od końca lutego do początków kwietnia.

 

KWITNĄCE PUSTYNIE ZACHODNIEGO WYBRZEŻA USA

Los Angeles- Anza Borrego- Palm Springs- Joshua Tree- Phoenix- Pomnik Narodowy Sonory- Saguaro- Wielki Kanion-  Dolina Śmierci- Las Vegas

             TERMIN : 18-29.03.2017

PROGRAM

Dzień 1 -  18.03.17 (sobota) WARSZAWA- LOS ANGELES
godz. 05.50 spotkanie na lotnisku F. Chopin w Warszawie. Godz. 07.20 wylot do  Los Angeles z przesiadką we Frankfurcie, transfer do hotelu w okolicy Los Angeles. Odpoczynek. Czas do dyspozycji własnej.

Dzień 2 -19.03.17  (niedziela) ATRAKCJE LOS ANGELES


Godz. 09-13.00 zwiedzanie Miasta Aniołów rozpoczniemy od stolicy światowego kina- Hollywood,
zobaczymy Teatr Dolby (wcześniej Kodak)- miejsce corocznej gali Oscarowej, Teatr Chiński, z Aleją Gwiazd , na której odciśnięte są dłonie i stopy gwiazd, słynne Sunset Strip, LA Farmer`s Market, Griffith Park, ulica Olvera, nowy Disney Hall, Beverly Hills i Rodeo Drive. Po południu spacer po Venice Beach i Santa Monica.

Dzień 3- 20.03.17  (pon.) PARK STANOWY ANZA BORREGO- PALM SPRINGS
Godz. 08.30- 09.00- wykwaterowanie z hotelu.  Dzień poświęcony na eksplorację parku stanowego Anza Borrego, drugiego co do wielkości po Alasce. Historia człowieka na tych terenach sięga 10 000 lat wstecz, co uwiecznili rdzenni Amerykanie na prehistorycznych petroglifach. Park zawdzięcza swą nazwę hiszpańskiemu odkrywcy z XVIII w. Juan Bautista de Anza, który przywędrował tutaj z Meksyku oraz niezliczonym w tamtym czasie owcom borregos- dzikiej odmianie  bighorns (obecnie gatunek zagrożony). Jadąc w kierunku Palm Springs zatrzymamy się na pieszą eksplorację rejonów z pustynnymi kwiatami, np. Borrego Springs Trail lub Palm Canyon Trail (miejsce zostanie wybrane w trakcie wizyty).
Ok. godz. 19.00 przyjazd do hotelu w Palm Springs.

Dzień 4- 21.03.17  (wtorek) PARK NARODOWY JOSHUA TREE- PALM SPRINGS

Godz. 10.00- po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Joshua Tree, znajdującego się na styku pustyni Colorado oraz Mojave. To Mormońscy osadnicy dali nazwę drzewom, ponieważ gałęzie wyciągnięte w stronę nieba przypominały im biblijnego proroka Jozuego, który wskazywał drogę do ziemi obiecanej.  Przy odrobinie szczęścia zobaczymy kwitnące drzewa Jozuego, które wypuszczają pojedyncze wielkie kremowe kwiaty, a także  karmazynowe kwiaty kaktusa ocotillo, wyglądającego jak macki ośmiornicy.
O godz. 15.00 wyruszymy z Barker Dam do wyciągu kabinowego w Palm Springs i wjedziemy na góre San Jacinto (3302 m npm), podziwiając majestatyczne granitowe szczyty, wspaniałe lasy subalpejskie i malownicze łąki.
Powrót do hotelu- godz. 18.30- 19.00

Dzień 5- 22.03.17  (środa) OGRÓD BOTANICZNY W PHOENIX
Godz. 09.00 wykwaterowanie z hotelu, następnie wyjazd dalej na zachód do Phoenix. Po drodze zatrzymamy się na zakupy w jednej ze szkółek Doliny Coachella, np. GDNC Cactus& Desert Plant Nursery . Po przyjeździe do Phoenix zakwaterowanie w hotelu.
Przed kolacją mamy trochę czasu, aby lepiej poznać okolicę i odwiedzić ogród botaniczny, w którym znajduje się ponad 21 000 roślin, z czego 1/3 to rośliny endemiczne, w tym 139 rzadkich zagrożonych gatunków. Powrót do hotelu.

Dzień 6- 23.03.17  (czwartek) PUSTYNIA SONORA I PARK NARODOWY SAGUARO

Po śniadaniu całodniowa wycieczka przez pustynię Sonory do Narodowego Parku kaktusów Saguaro, gdzie można podziwiac największe w USA kaktusy- karnegia olbrzymia (Saguaro) oraz 1236 gatunków innych roślin. Po drodze zatrzymamy się w jednej z byłych osad Indian Amerykańskich (Casa Grande lub Pueblo Grande). Powrót do hotelu w Phoenix.

Dzień 7- 24.03.17  (piątek) WIELKI KANION

Po śniadaniu, godz. 09.00- wykwaterowanie i kontynuacja naszej podróży w stronę Wielkiego Kanionu. Po drodze zatrzymamy się w Sedona- mieście na pustyni, otoczonym czerwonymi skałami kanionu oraz we Flagstaff, najwyżej położonym mieście w Arizonie, leżącym na historycznej drodze route 66. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu Wielkiego Kanionu. Jeżeli czas pozwoli- spacer po okolicy.

Dzień 8- 25.03.17 (sobota) WIELKI KANION- LAS VEGAS
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dzień spędzimy oglądając Wielki Kanion Kolorado- największy przełom rzeki na świecie i jedno z najwspanialszych zjawisk przyrodniczych. Następnie wyruszymy historyczną drogą route 66 do Las Vegas. Po drodze zatrzymamy się przy Zaporze Hoovera.
Przyjazd do Las Vegas około godziny 19.00, zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 9- 26.03.17 (niedziela) DOLINA ŚMIERCI

Po śniadaniu wyruszymy do Doliny Śmierci- najbardziej suchego w Ameryce i jednego z najgorętszych miejsc na ziemi, które charakteryzuje bardzo zróżnicowany teren: wydmy piaskowe, słone jezioro, najniżej położony punkt w Ameryce (86 m ppm), marmurowe kaniony i wysokie szczyty. Przy odrobinie szczęścia znajdziemy kwitnące dzikie kwiaty, a na pewno kwitnące rośliny pustynne. Powrót do hotelu w Las Vegas.

Dzień 10- 27.03.17 (poniedziałek) ZWIEDZANIE LAS VEGAS

Dzisiejszy dzień poświęcimy na zwiedzanie bajecznego Las Vegas. Zobaczymy  wspaniałe fontanny, Paryż, Wenecję, słynną ulicę Fremont  z pokazem świateł. Odwiedzimy szklarnię i ogród botaniczny mieszczący się w hotelu Bellaggio, ze słynnym jeziorem z tańczacymi fontannami. Zatrzymamy się również na zakupy w jednym z centrów ogrodniczych.

Dzień 11- 28.03.17 (wtorek)- LAS VEGAS
Po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do kraju.

Dzień 12- 29.03.17 (środa) Warszawa
Przylot do Warszawy godz. 13.40. Zakończenie wycieczki.

 

CENA WYCIECZKI : 2730,00 USD od 1 osoby w pokoju 2-osobowym
+ SAMOLOT   2200 zł/os +opłaty i podatki lotniskowe 581,56 zł/os (opłaty i podatki lotniskowe mogą ulec zmianie)

W cenie:
- przelot liniami Lufthansa i United Airlines:
18.03.17  - Warszawa 07.20 - Frankfurt 09.10
                Frankfurt 10.05 - Los Angeles- 13.55
28.03.17- Las Vegas 12.30- San Francisco 14.04
              San Francisco 15.00- Frankfurt 10.50 (+1)
29.03.17- Frankfurt 12.05- Warszawa 13.40

-transport autokarem 28/30 miejsc na terenie USA,
- opłaty za wjazd do Parków  Narodowych
-zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej  w pokojach 2-osobowych,
-śniadania ,
- opiekę polskojęzycznego pilota na terenie USA,
-ubezpieczenie AXA od NNW i KL do kwoty 50 000 Eur/os (*nie obejmuje chorób przewlekłych)
-napiwki dla pilota i kierowcy

Świadczenia dodatkowo płatne:
•    Bilety wstępów (płatne obowiązkowo przed wyjazdem w biurze Cortina):
73 USD/os za kolejkę linową w Palm Springs, ogród botaniczny w Phoenix, Zaporę Hoovera (Power plant tour)

•    Dopłata do pokoju 1-os. –  1170,00 USD
•    Własne wydatki, napoje, posiłki  oraz dodatkowe atrakcje nie wymienione w programie.
•    Wiza do USA (160 USD)

UWAGI I INFORMACJE:
1.    Cena imprezy skalkulowana została przy założeniu min. 20 osób płatnych w grupie. W przypadku mniejszej liczby osób  zastrzegamy sobie możliwość ponownej kalkulacji ceny.
2.    Cena za opłaty i podatki lotniskowe  może ulec zmianie
3.    Część  walutowa ceny płatna tylko w PLN po kursie sprzedaży Raiffeisen Bank. Na co najmniej 50 dni przed imprezą podamy kurs, po jakim będzie trzeba przeliczyć należność.
4.    Ilość pokoi 1-osobowych jest ograniczona.
5.    Z USA nie wolno wywozić bez zezwolenia kaktusów, storczyków, sagowców, roślin owadożernych, euforbii sukulentowych.
6.    Ważne informacje nt. wizy amerykańskiej:
-   opłata wizowa musi być indywidualnie uiszczona przez każdego uczestnika wyjazdu. Z uwagi na procedurę obowiązującą podczas załatwiania wizy do USA – konieczność wypełnienia szczegółowego formularza przez Internet, wraz ze zdjęciem, konieczność opłaty indywidualnie za każdego uczestnika wykonywana na poczcie  (lub przelewem bankowym, ale koniecznie z pieczęcią banku) nie jest możliwe pośrednictwo wizowe żadnego biura podróży. Procedura wizowa obejmuje rozmowę z przedstawicielem konsulatu, w tym pobranie odcisków 10 palców rąk oraz zrobienie zdjęcia.
Szczegóły na www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-typeb1b2.asp

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**