Ogrody Toskanii - Program profesjonalno - turystyczny

1.  DZIEŃ WARSZAWA - FLORENCJA

Zbiórka na lotnisku im. Fryderyka Chopina  w Warszawie o godz…. (miejsce spotkania do ustalenia),po indywidualnej odprawie paszportowo/bagażowej odlot samolotu  o godz: .., przylot do Rzymu  o godz:….,  transfer do Hotelu Plaza w Montecatini Terme (okolice Florencji) kolacja, nocleg.
 

1. DZIEŃ FLORENCJA I PROGRAM PROFESJONALNY
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Toskanii - Florencji z przewodnikiem  polskojęzycznym : katedra S.Maria del Fiore z kopułą Brunelleschiego oraz dzwonnicą  Giotta, Baptysterium, Dom Dantego Alighieri, kościół franciszkański Santa Croce, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio - most złotników, następnie wizyty w Ogrodzie dei Semplici (ogród botaniczny założony w 1545 r.gdzie można zobaczyc 100- letnie azalie) i w Ogrodzie Orticoltura (ogród botaniczny z 1852r). Po południu  przejazd do Fiesole, do Zamku di VINCIGLIATA (piękny ogród otaczający zamek). W trakcie wizyty uczestnicy będą mieli możliwość degustacji lokalnego wina produkowanego w zamku. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


3. DZIEŃ PROGRAM PROFESJONALNY I LUKKA
Po śniadaniu  wizyty w szkołkach ( miejscowości: Pescia, Capannori) w okolicach miasta Luka, Po południu zwiedzanie Lukki, katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, średniowieczny kościół San Michele in Foro, romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta Sw. Zyty . Zakwaterowanie w hotelu Granduca w San Giuliano Terme (okolice Pisy) www.hotelgranduca.it, kolacja i nocleg.
 
4. DZIEŃ PIZA I PROGRAM PROFESJONALNY
Po śniadaniu przejazd do Pizy na zwiedzanie miasta, które słynie z Krzywej Wieży, będącej znakiem rozpoznawczym Włoch. Następnie wizyty w szkółkach w okolicy Pizy. Zakwaterowanie w hotelu Toscana Ambassador w Poggibonsi (okolice Sieny), kolacja i nocleg.
 
5. DZIEŃ SIENA - VIA CHIANTIGIANA - SAN GIMIGNANO
Po śniadaniu przejazd do Sieny, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie: kościół Św. Dominika z relikwiami Sw.Katarzyny Sieneńskiej, Piazza del Campo - plac w kształcie muszli,katedra z rzeźbami Michała Anioła. Przejazd do jednej z winnic przy sławnej VIA CHIANTIGIANA, która prowadzi przez malownicze zakątki słynnej toskańskiej krainy wina Chianti Classico, której symbolem jest Gallo Nero (Czarny Kogut). Degustacja wina Chianti Classico. Po południu zwiedzanie San Gimignano, zwanego Średniowiecznym Manhattanem, który słynie z czworokątnych wież zbudowanych przez zamożnych mieszkańców w XIII-XV w. Powrót do hotelu na kolację.
 

6. DZIEŃ MAŁA TOSKANIA - BRUNELLO TOUR  (MONTALCINO - PIENZA - MONTEPULCIANO) I PROGRAM PROFESJONALNY
Po śniadaniu przejazd do Montalcino, krótkie zwiedzanie i degustacja renomowanych win Brunello di  Montalcino, następnie przejazd na zwiedzanie Pienzy, słynącej z produkcji serów owczych (miasto papieża Piusa II) - średniowieczne centrum, Pałac Papieski, Po południu przejazd na zwiedzanie Montepulciano - możliwość degustacji win marki Vino Nobile, serwowanych w winiarniach  wykutych w skale  pod  miastem. Po drodze wizyta w  jednej ze szkółek położonych w okolicach, Zakwaterowanie w hotelu Grand Hotel Ambasciatori w Chianciano Terme, kolacja i nocleg.
 
 
7. DZIEŃ RZYM
Po śniadaniu przejazd do Rzymu, zwiedzanie Rzymu Antyczno - Barokowego  z przewodnikiem polskojęzycznym : Koloseum - symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum, plac Wenecki, Pantheon, Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpanski Plac Sw.Piotra, Bazylika Św. Piotra, zakwaterowanie w Hotelu Regent w Rzymie, przejazd  do restauracji folklorystycznej Da Meo Patacca na kolację z winem i muzyką na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

 

8. DZIEŃ RZYM - WARSZAWA

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko Fiumicino, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Warszawy.


**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**