Wyjazd studyjny i turystyczny dla firm do Włoch- Ogrody Toskanii

Wycieczka do Toskanii dedykowana branży ogrodniczej, szkółkarskiej i innym miłośnikom ogrodów. Zwiedzimy piękne ogrody botaniczne we Florencji i malowniczy ogród zamku di Vincigliata. Zaplanowanych jest również kilka wizyt studyjnych w szkółkach w okolicy Pizy, Lukki i Montepulciano. Przy okazji umilimy sobie czas degustacjami najlepszych toskańskich win. Nie zabraknie też zwiedzania najpiękniejszych zabytków Toskanii oraz Rzymu. Wycieczkę zakończymy zabawą w rzymskiej folklorystycznej restauracji na Zatybrzu.

1.  DZIEŃ WARSZAWA - FLORENCJA

Zbiórka na lotnisku im. Fryderyka Chopina  w Warszawie o godz…. (miejsce spotkania do ustalenia), po indywidualnej odprawie paszportowo/bagażowej. Odlot samolotu  o godz: .., przylot do Rzymu  o godz:….,  transfer do Hotelu Plaza w Montecatini Terme (okolice Florencji) kolacja, nocleg.
 

2. DZIEŃ  ZWIEDZANIE FLORENCJI I PROGRAM STUDYJNY: OGRODY BOTANICZNE FLORENCJI I ZAMEK DI VINCIGLIATA
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Toskanii - Florencji z przewodnikiem polskojęzycznym: katedra S.Maria del Fiore z kopułą Brunelleschiego oraz dzwonnicą  Giotta, Baptysterium, Dom Dantego Alighieri, kościół franciszkański Santa Croce, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio - most złotników, następnie wizyty w Ogrodzie dei Semplici (ogród botaniczny założony w 1545 r.gdzie można zobaczyc 100- letnie azalie) i w Ogrodzie Orticoltura (ogród botaniczny z 1852 r). Po południu  przejazd do Fiesole, do Zamku di VINCIGLIATA (piękny ogród otaczający zamek). W trakcie wizyty uczestnicy będą mieli możliwość degustacji lokalnego wina produkowanego w zamku. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ PROGRAM STUDYJNY: ZWIEDZANIE SZKÓŁEK I ZABYTKI LUKKI
Po śniadaniu  wizyty w szkółkach (miejscowości: Pescia, Capannori) w okolicach miasta Lukka, Po południu zwiedzanie Lukki, katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, średniowieczny kościół San Michele in Foro, romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta Sw. Zyty. Zakwaterowanie w hotelu Granduca w San Giuliano Terme (okolice Pizy) www.hotelgranduca.it, kolacja i nocleg.
 
4. DZIEŃ ZWIEDZANIE PIZY I PROGRAM STUDYJNY: WIZYTY W SZKÓŁKACH
Po śniadaniu przejazd do Pizy na zwiedzanie miasta, które słynie z Krzywej Wieży, będącej znakiem rozpoznawczym Włoch. Następnie wizyty w szkółkach w okolicy Pizy. Zakwaterowanie w hotelu Toscana Ambassador w Poggibonsi (okolice Sieny), kolacja i nocleg.
 
5. DZIEŃ  ZWIEDZANIE SIENY I SAN GIMIGNANO- WINNICE CHIANTI Z DEGUSTACJĄ
Po śniadaniu przejazd do Sieny, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie: kościół Św. Dominika z relikwiami Sw.Katarzyny Sieneńskiej, Piazza del Campo - plac w kształcie muszli,katedra z rzeźbami Michała Anioła. Przejazd do jednej z winnic przy sławnej VIA CHIANTIGIANA, która prowadzi przez malownicze zakątki słynnej toskańskiej krainy wina Chianti Classico, której symbolem jest Gallo Nero (Czarny Kogut). Degustacja wina Chianti Classico. Po południu zwiedzanie San Gimignano, zwanego Średniowiecznym Manhattanem, który słynie z czworokątnych wież zbudowanych przez zamożnych mieszkańców w XIII-XV w. Powrót do hotelu na kolację.

6. DZIEŃ MAŁA TOSKANIA - BRUNELLO TOUR Z DEGUSTACJĄ (MONTALCINO - PIENZA - MONTEPULCIANO) I PROGRAM STUDYJNY: WIZYTA W SZKÓŁCE


Po śniadaniu przejazd do Montalcino, krótkie zwiedzanie i degustacja renomowanych win Brunello di Montalcino, następnie przejazd na zwiedzanie Pienzy, słynącej z produkcji serów owczych (miasto papieża Piusa II) - średniowieczne centrum, Pałac Papieski. Po południu przejazd na zwiedzanie Montepulciano - możliwość degustacji win marki Vino Nobile, serwowanych w winiarniach wykutych w skale pod miastem. Po drodze wizyta w jednej ze szkółek położonych w okolicach, Zakwaterowanie w hotelu Grand Hotel Ambasciatori w Chianciano Terme, kolacja i nocleg.
 
7. DZIEŃ  ZWIEDZANIE RZYMU I POŻEGNALNA KOLACJA Z FOLKLOREM
Po śniadaniu przejazd do Rzymu, zwiedzanie Rzymu Antyczno - Barokowego  z przewodnikiem polskojęzycznym: Koloseum - symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum, plac Wenecki, Pantheon, Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpanski Plac Sw.Piotra, Bazylika Św. Piotra, zakwaterowanie w Hotelu Regent w Rzymie, przejazd  do restauracji folklorystycznej Da Meo Patacca na kolację z winem i muzyką na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ RZYM - WARSZAWA

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko Fiumicino, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Warszawy.


**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**