Najpiękniejsze ogrody Francji - Program Profesjonalny

1. DZIEŃ WARSZAWA - PARYŻ - AMBOIS

Przylot do Paryża liniami LOT o godz. 11.00, grupa w tym dniu już czesciowo może zwiedzić PARYŻ  ( w godz. 13-17.00): przejazd na wizytę na samym szczycie Wieży Eiffla najbardziej znanym obiekcie architektonicznym miasta, następnie wizyta na najbardziej znanym cmentarzu Francji -Cmentarzu Pere Lachaise, który jest największą stołeczną nekropolią. Pochowani na cmentarzu są m.in. Fryderyk Chopin, Oscar Wilde, Edith Piaf, Maria Callas, Honoriusz Balzac, zwiedzanie Bazyliki  Sacre Coeur - symbolu paryskiej pobożności, przejazd do AMBOIS, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.


2. DZIEŃ ZAMKI NAD LOARĄ
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie zamków nad Loarą: Zamek Du Pin,  Zamek Villandry, Zamek Chenonceau. Sa to zamki, które zachwycają przepieknymi ogrodami. Przejazd do hotelu w Angers, zakwaterowanie i nocleg.


3. DZIEŃ ZAMKI NAD LOARĄ (CIĄG DALSZY) - PROGRAM PROFESJONALNY
Po sniadaniu wyjazd na ciag dalszy zwiedzania Zamków nad Loarą i program profesjonalny (szkółki) w rejonie Angers: szkółka Minier i jej ogród pokazowy, szkółka Briant, powrót do hotelu w Angers.
 

4. DZIEŃ PROGRAM PROFESJONALNY
Po śniadaniu przejazd do 2 instytutów: CPVO oraz INRA  w Angers. Przejazd do hotelu w Saint Malo, zakwaterowanie, wieczorny spacer po mieście.


5. DZIEŃ JERSEY
Po śniadaniu przejazd do portu w Saint Malo, zaokrętowanie na statek, wypłynięcie  promem „Condor” na wyspę Jersey. Całodzienna wycieczka autokarem miejscowym na wyspie Jersey, należącej do wysp Normandzkich, powrót promem do Saint Malo, nocleg  w  hotelu w Saint Malo.


6. DZIEŃ OGRODY W OKOLICACH PARYŻA
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Paryża na zwiedzanie Luwru (od godz.09:45 do godz.11:45)  -  pałac i muzeum w centrum miasta nazywane najczęściej Wielkim Luwrem – jedno z najwspanialszych muzeów na świecie. Najważniejsze dzieła to m.in. Mona Lisa,Wenus z Milo, czas wolny na lunch, ciąg dalszy zwiedzania obiektów, które nie udało się zwiedzić pierwszego dnia. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.


7. DZIEŃ PARYŻ I JEGO OGRODY
Po śniadaniu zwiedzanie ogrodów w Paryżu i jego okolicach (Zamek  Vaux Le Vicomte, zespół pałacowo- ogrodowy  położony w okolicach Melun znany dzięki wspaniałym ogrodom z ozdobnymi basenami i fontannami, Roseraie du Val de Marne, słynne rosarium). Powrót do hotelu. Wieczorny transfer na rewię w Moulin Rouge.

 
8. DZIEŃ PARYŻ - WARSZAWA
Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej ok. godz.16.00 transfer na  lotnisko, odlot do Warszawy o godz. 19.30, Przylot o godz. 21:50.


****ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI****

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**