Wyjazd studyjny dla firm do Francji i na wyspę Jersey - szlakiem najpiękniejszych ogrodów

Program studyjno - szkoleniowy dla branży ogrodniczej, doskonały również na wyjazdy tematyczne do Francji dla miłośników ogrodów. Zwiedzimy bajkowe zamki w Dolinie Loary, ogrody Vaux le Vicomte, słynne francuskie Rozarium oraz Paryż - stolicę Francji.
Wycieczkę do Francji zakończymy zabawą w słynnym Moulin Rouge. Dodatkową atrakcją programu będzie całodniowa wycieczka na normandzką wyspę Jersey, dependencję Wielkiej Brytanii, słynącą z pięknej przyrody i niezwykłych krajobrazów.

1. DZIEŃ   Zwiedzanie Paryża

Po przylocie do Paryża liniami LOT o godz. 11.00 rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Francji od wizyty na samym szczycie Wieży Eiffla, symbolu Paryża.Następnie odwiedzimy najbardziej znanym cmentarz Francji - Cmentarz Pere Lachaise, który jest największą stołeczną nekropolią. Pochowani na cmentarzu są m.in. Fryderyk Chopin, Oscar Wilde, Edith Piaf, Maria Callas, Honoriusz Balzac. Po zwiedzaniu Bazyliki Sacre Coeur - symbolu paryskiej pobożności przejazd do Ambois, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Najpiękniejsze zamki nad Loarą

Przez najbliższe 2 dni zwiedzimy jedne z najpiękniejszych zamków nad Loarą. Dolina Loary słynie z ponad 300 zamków z niesamowitymi budowlami i pięknymi ogrodami, a ten wyjątkowy krajobraz kulturowy został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Unesco

2. i 3. DZIEŃ    Zwiedzanie zamków nad Loarą i wizyty w szkółkach

W naszym programie dla branży ogrodniczej i miłośników ogrodów wizyta w dolinie zamków nad Loarą będzie niesłychaną atrakcją. Wybraliśmy dla Państwa trzy spektakularne zamki: Zamek Du Pin, Zamek Villandry i Zamek Chenonceau, które zachwycają nie tylko swoim wyglądem i architekturą, ale również wspaniałymi ogrodami.

W ramach programu profesjonalnego odwiedzimy również dwie szkółki w regionie Angers: szkółka Minier z ogrodem pokazowym i szkółka Briant. Noclegi w hotelu Angers.

4. DZIEŃ   Program studyjno - szkoleniowy w Angers

Dzisiejszy dzień przeznaczymy na wizyty w dwóch instytutach w Angers kluczowych dla branży ogrodniczej: Instytut CPVO ( Wspólnotowy Urząd Odmian Roślin), chroniący interesy hodowców nowych odmian roślin w UE oraz Instytut INRA (Francuski Instytut Badań Rolniczych) wspierający rozwój środowiska i agronomii.

Przejazd do hotelu w Saint Malo, malowniczej, nadmorskiej miejscowości położonej nad Kanałem La Manche. Miasteczko jest prawdziwą perłą regionu Bretanii, słynącą z pięknych plaż i wyjątkowej architektury. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorny spacer po mieście.

5. DZIEŃ 

Całodzienna wycieczka na normandzką wyspę Jersey

Po śniadaniu przejazd do portu w Saint Malo, zaokrętowanie na statek, wypłynięcie  promem „Condor” na wyspę Jersey. Wycieczka autokarem miejscowym po wyspie Jersey jednej z wysp Normandzkich położonych w Kanale La Manche. Podróż dookoła wyspy to możliwość poznania z bliska fauny i flory oraz jej największych atrakcji. Miasteczko St.Helier, malowniczy deptak w St.Aubin, jedna z najpiękniejszych brytyjskich plaż St.Brelades Bay to tylko kilka atrakcji, które zobaczymy. Ten magiczny i zielony zakątek świata to również piękne klify, niesamowite krajobrazy, kojąca cisza i wyjątkowa kuchnia słynąca z ryb i wyrobów mleczarskich (słynne krowy z Jersey dają najlepsze mleko, z którego robi się pyszne lody). Z pewnością wyspa Jersey to miejsce pełne nowoczesnych budynków ( „wyspa banków” ) nie zapominające o swojej tradycji. Powrót promem do Saint Malo, nocleg w  hotelu w Saint Malo.

6. DZIEŃ   Luwr i zwiedzanie Paryża

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Paryża na zwiedzanie Luwru. Od początku forteca była siedzibą królów Francji, ale od 1793 roku została zamieniona w muzeum. Dzisiaj zbiory Luwru, najwspanialszego muzeum na świecie, obejmują dzieła sztuki Zachodu, dział starożytnych cywilizacji i dział sztuk islamu. My jednak jako profesjonaliści i miłośnicy ogrodów skupimy się nie tylko na wybitnych dziełach i sztuce, ale na otaczających budynek Luwru Ogrodach Tulleries, które są największym i najstarszym parkiem Paryża, nierozerwalnie związanym z historią muzeum. Ogrody Tulleries na początku były ogrodem prywatnym, potem ogrodem kwiatowym, a w czasach wojny nawet ogrodem warzywnym. Dzięki architekturze krajobrazu i rzeźbom ogród jest naturalnym uzupełnieniem pałacu i należy do największego zespołu pałacowo - parkowego stworzonego przez królów Francji.

Czas wolny na lunch, ciąg dalszy zwiedzania Paryża i jego największych atrakcji turystycznych. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

7. DZIEŃ

Ogrody okolic Paryża

Po śniadaniu zwiedzanie ogrodów w okolicach Paryża. Zobaczymy Zamek Vaux Le Vicomte , zespół pałacowo - ogrodowy słynący z pięknych ogrodów z ozdobnymi basenami i fontannami oraz słynne rozarium Roseraie du Val de Marne, uważane za jeden z pierwszych ogrodów przeznaczonych wyłącznie do hodowania i eksponowania róż. Dziś zajmuje teren 1,5 ha, więc hodowcy róż będą usatysfakcjonowani. Powrót do hotelu.

Wieczór w słynnym kabarecie Moulin Rouge

Wieczór spędzimy w słynnym kabarecie Moulin Rouge, który jest jedną z największych atrakcji Paryża. Kabaret od czasu powstania prezentuje taneczne przedstawienie z tancerkami i tancerzami ubranymi w kolorowe stroje. Choreografia, muzyka i wyjątkowa atmosfera przenosi nas w minione czasy Paryża. Przy okazji spektaklu zasmakujemy też francuskiej kuchni z kieliszkiem wyjątkowego szampana.

 
8. DZIEŃ  Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej - Warszawa

Nasz pobyt w Paryżu zakończymy wizytą w Muzeum Historii Naturalnej , jednym z największych na świecie muzeów przyrodniczych na świecie. Głównym zadaniem muzeum jest działalność naukowa i gromadzenie zbiorów . Oddziałami muzeum są Galeria Ewolucji z okazami dzikich zwierząt , Galeria Geologii i Mineralogii, Galeria Paleontologii i Anatomii Porównawczej, Oddział Historii Jardin des Plantes, jedno z największych na świecie herbariów, Muzeum Człowieka, a także Ogród Zoologiczny w Lasku Vincennes oraz niewielkie zoo na terenie Jardin des Plantes.

Transfer na lotnisko w okolicach Paryża, lot powrotny do Warszawy.

 

*Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe*