Wyjazd do Dubaju na Targi Sztuki Art Dubai 20-23.03.19

Opublikowano dnia 16.01.2019 14:18

Zjednoczone Emiraty Arabskie są coraz bardziej liczącym się miejscem na mapie podróży wszystkich miłośników sztuki!

TARGI ART DUBAI 2019

                                                       

W dniach 20-23.03.19 w ultra nowoczesnym Dubaju odbędą się wiodące targi sztuki w regionie Zatoki Perskiej, Art Dubai, którym towarzyszyć będzie wiele kulturalnych imprez. Na targach zostaną wystawione eksponaty z ponad 90 galerii w ZEA i z całego świata. Artyści, projektanci, właściciele galerii spotkają się właśnie w Dubaju, aby obejrzeć najnowsze dzieła sztuki i innowacyjne projekty. Podczas targów Art Dubai przyznawana jest nagroda Abraaj Group Art Prize, której zwycięzca otrzymuje 100 000 USD (367 000 AED) na wykonanie specjalnie zamówionego dzieła.

PERŁY SZTUKI ZEA -LUWR ABU DHABI i WIELKI MECZET SZEJKA ZAYEDA

W najbogatszym emiracie, w Abu Dhabi, pasjonaci sztuki mają okazję podziwiać dzieła sztuki z różnych kultur i cywilizacji w otwartym w listopadzie 2017 roku Muzeum Luwr Abu Dhabi, największym muzeum w regionie Zatoki Perskiej. Fascynujący jest widok promieni słońca prześwitujących przez kopułę muzeum w kształcie liści palmowych. Muzeum kosztowało miliardy dolarów. Ciekawostką może być to, że arabscy szejkowie zapłacili aż 525 mln dolarów za używanie nazwy najsławniejszego muzeum świata w Paryżu i 750 mln za wypożyczenie dzieł sztuki!

Obowiązkowo należy też zwiedzić w stolicy ZEA, Abu Dhabi, najsłynniejszą budowlę sakralną islamu XXI wieku i perłę jego architektury, Wielki Meczet Szejka Zayeda, jedną z najwspanialszych i największych światyń na świecie, której budowę rozpoczęto w 1996 r. na polecenie Szejka Zayed bin Sultan Al Nahayan, zwanego „Ojcem Emiratów”. Świątynia w Abu Dhabi miała być symbolem otwartości i nowoczesności ZEA. Przy jej projektowaniu i budowie brało udział ponad 3000 architektów, rzemieślników i robotników z całego świata. Okazałe wnętrza, prezentujące architekturę islamu, mongolską i styl mauretański, wzbudzają zachwyt, a szczególną uwagę zwraca największy na świecie ręcznie tkany dywan i jeden z największych na świecie żyrandoli o średnicy 10 metrów, 15 metrów wy­so­kości i dwunastu ton wagi wykonany z niezliczonej ilości kryształów Svarovskiego. Wielki Meczet Szejka Zayeda jest jednym z nielicznych w ZEA, który mogą zwiedzać „niewierni”.

Dla zainteresowanych grup przygotujemy interesującą ofertę wyjazdu do ZEA!