Wycieczki do egzotycznego Ras Al Khaimah- Zjednoczone Emiraty Arabskie

Opublikowano dnia 13.10.2021 10:42

Na zaproszenie Biura Promocji i Rozwoju Turystyki Emiratu Ras Al Khaimah we współpracy z biurem Travel Reps, Cortina Travel wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami branży turystycznej emiratu Ras Al Khaimah (RAK). Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele linii lotniczych Fly Dubai i Emirates, główni operatorzy lotniczy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
ZEA to nie tylko Dubaj, czy Abu Dhabi. W niecałą godzinę drogi od lotniska w Dubaju znajduje się nowa stolica turystyczna Zatoki Perskiej - Ras Al Khaimah, jeden z najbardziej urozmaiconych i malowniczych emiratów w ZEA. Ras Al Khaimah to obecnie jedno z najszybciej rozwijających się miejsc turystycznych na świecie, z bogatą kulturą i historią sięgającą 7000 lat. Unikalne zabytki archeologiczne, złote, piaszczyste plaże, pustynne doliny, góry, z najwyższym szczytem w kraju Jebel Jais (1934 m n.p.m.) i zielone gaje palmowe stwarzają idealne warunki do odpoczynku i wszelkiego rodzaju aktywności.

Dlaczego warto odwiedzić Ras Al Khaimah?

W odróżnieniu od Dubaju, RAK nie opływa w luksusy, chociaż luksusowych hoteli nie brakuje, a ceny są bardziej przyjazne, właśnie w RAK można liczyć na spokojny wypoczynek w egzotycznym miejscu. Plaże są dłuższe i szersze niż w Dubaju i tylko w RAK można zobaczyć pokazy sokołów i mężczyzn paradujących po ulicach z sokołami na ramieniu. Amatorzy plażowania i sportów wodnych, miłośnicy wędrówek górskich i adrenaliny znajdą tu wymarzone warunki dla siebie.
Emirat Ras Al Khaimah to również wspaniałe zabytki, wpisane na wstepną listę kulturowego dziedzictwa UNESCO, jak stare miasto Julfar i Dżazirah al-Hamra (opuszczone miasto duchów), stanowisko archeologiczne Shimal z epoki brązu oraz fort Dhayah z XVII w.

Atrakcje Ras Al Khaimah na wyjazdy integracyjne dla firm

RAK to również wymarzone miejsce na wyjazdy integracyjne dla firm. Park przygód na najwyższej górze ZEA - Jebel Jais  m.in. z najdłuższą tyrolką świata o długości 2832 m, jadącą na wysokości 1680 m z prędkością 120-150 km/h będzie niezapomnianą przygodą dla każdego, a dla prawdziwych twardzieli zorganizujemy obóz przetrwania z nietuzinkowymi atrakcjami. Dla koneserów kuchni arabskiej, smak tradycyjnej shakshuki w najwyżej położonej restauracji w ZEA „1484 by Puro” na wysokości 1484 m. z pewnością będzie niezwykłym doświadczeniem kulinarnym.
Do unikalnych atrakcji należy również wizyta na farmie pereł, które stanowiły największy skarb ZEA przed odkryciem złóż ropy naftowej. Tu dowiemy się więcej o przemyśle perłowym, ewolucji arabskiej perły i jej dziedzictwie.
Wakacje i wypoczynek w pełnym atrakcji RAK to także doskonała okazja, aby odwiedzić odbywającą się od 01.10.2021 do 31.03.2022 r. Światową Wystawę EXPO 2020 w Dubaju.