Workshop Turystyki Religijnej w Fatimie 7-9.03.2019 Portugalia

Opublikowano dnia 21.03.2019 12:21

W dniach 7-9.03.2019 r. w Portugalii w Fatimie odbył się VII Workshop Turystyki Religijnej. Nasze biuro Cortina Travel było wśród stu pięćdziesięciu zaproszonych gości z różnych stron świata. Fatima to jedno z najważniejszych miejsc kultu maryjnego w Europie i jedno z głównych centrów turystyki pielgrzymkowej. Oprócz miejsc dobrze znanych pielgrzymom, jak Nazare, Batalha, Tomar czy Braga mieliśmy okazję zapoznać się również z innymi interesującymi miejscami w Portugalii, które smiało można wykorzystać przy organizacji wyjazdów dla firm, wyjazdów integracyjnych, nagrodowych i nawet sportowych.

Lizbona- miasto podróżników i odkrywców

Kosmopolityczna, tętniąca życiem, multikulturowa stolica Portugalii, nierozerwalnie związana z erą wielkich odkryć geograficznych, miasto Vasco da Gamy, Ferdynanda Magellana, Henryka Żeglarza nikogo nie pozostawia obojętnym.

Coimbra- miasto studentów i stolica Fado

Pierwsza stolica Portugalii z najstarszym uniwersytetem w kraju (1290 r.), miejsce narodzin sześciu królów i przez wiele lat rezydencja monarchów, to wielobarwne miasto malowniczo położone na brzegu rzeki Mondego. Coimbra słynie z fado. W odróżnieniu od innych regionów kraju tutaj te melancholijne pieśni mogą wykonywać jedynie mężczyźni.

Porto i słynne wina

Miasto portowe, jedno z najbardziej kolorowych miast Europy. Budynki zdobione azulejos, błękitnymi płytkami, strome brukowane uliczki, zabytkowe tramwaje i słynne na cały świat wino Porto.

Figueira da Foz- centrum windsurfingu

Letni kurort z pięknymi piaszczystymi plażami i jednym z największych kasyn w Portugalii. Urocze nadmorskie restauracje serwują owoce morza ze świeżych połowów, a wysokie fale oceanu Atlantyckiego stwarzają idealne warunki do windsurfingu.

Portugalia to wspaniała destynacja dla wszystkich!

http://cortinatravel.pl/p/incentive-travel-programy

http://cortinatravel.pl/p/city-break-programy