Wycieczka objazdowa do Portugalii - w krainie żeglarzy i odkrywców

Proponowana przez nas wycieczka objazdowa to podróż na skraj Europy- do urzekającej Portugalii. Ten stosunkowo niewielki kraj zaskakuje różnorodnością krajobrazu, kultury, bogactwem zabytków, fascynuje i uwodzi turystów wspaniałą kuchnią śródziemnomorską, ciepłym klimatem i tęsknymi pieśniami fado. W trakcie wycieczki objazdowej do Portugalii zobaczymy najpiękniejsze zakątki kraju, m. in.: magiczną Lizbonę, białe, średniowieczne miasteczko Obidos, dawne stolice Portugalii- Coimbrę i Guimaraes, malownicze, słynące z produkcji win, Porto, królewską Sintrę. Zachwycimy się też widokami z najdalej na zachód wysuniętego punktu kontynentalnej Europy- Cabo da Roca. Portugalia to również cel wielu pielgrzymek do jednego z najważniejszych na świecie miejsc kultu maryjnego- Fatimy, którą również odwiedzimy podczas naszej wycieczki objazdowej.


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku. Przelot samolotem do Lizbony. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 2            LIZBONA I ATRAKCJE STOLICY PORTUGALII
Spotkanie z Lizboną zaczniemy od zabytkowej części miasta- dzielnicy Belem. Zwiedzimy zbudowany w 1500 r. klasztor Hieronimitów, w którym zobaczymy piękne grobowce m.in. portugalskiego poety Luisa de Camoes i słynnego żeglarza Vasco da Gamy, który odkrył drogę morską do Indii. Następnie wizytówka Lizbony- Wieża Belem oraz Pomnik Odkrywców. Dla chętnych- wizyta w Muzeum Pojazdów Królewskich i Dworskich.
Zobaczymy również dzielnicę odbudowaną w XVIII w. po trzęsieniu ziemi -Baixa Pombalina, przejdziemy pod Łukiem Triumfalnym i czas do dyspozycji własnej, np. na zakupy. Czeka nas jeszcze spacer na wzgórze z Zamkiem Św. Jerzego, fortecą z XII w. skąd zobaczymy zapierający dech w piersiach widok na starówkę i rzekę Tag z mostem 25 Kwietnia. Na koniec dnia- Alfama- prawdziwe serce dawnej Lizbony. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3             OBIDOS I COIMBRA – CO WARTO ZWIEDZIĆ?

Rankiem wykwaterujemy się z hotelu i pojedziemy do Obidos- jednego z najpiękniejszych portugalskich miasteczek z pobielanymi domami, całkowicie otoczonego murami średniowiecznego zamku. Następnym etapem naszej podróży będzie Coimbra- dawna stolica Portugalii. To również miasto narodzin sześciu królów i siedziba najstarszego w Portugalii uniwersytetu (1290 r.). Zwiedzimy m.in. uniwersytet oraz Starą i Nową Katedrę. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4              CO ZOBACZYMY W PORTO?

Po wykwaterowaniu z hotelu pojedziemy do Porto- drugiego co do wielkości miasta Portugalii i jednego z najbardziej malowniczych miast Europy. Budynki zdobione błękitnymi płytkami, strome brukowane uliczki, zabytkowe tramwaje oraz modernistyczne budowle w nowoczesnej części miasta nadają mu niezwykłego uroku. Tutaj też produkuje się słynne na cały świat wino Porto. Opcjonalnie- degustacja. Zwiedzimy najpiękniejsze zakątki miasta. Kolacja i nocleg w hotelu w Porto lub okolicy.

Dzień 5              GUIMARAES – PIERWSZA STOLICA PORTUGALII

Rankiem pojedziemy do Guimaraes- pierwszej stolicy Portugalii, zwanej również kolebką Portugalii. Zobaczymy historyczne centrum Guimaraes z wieloma średniowiecznymi kościołami i klasztorami- m.in. kościół Matki Boskiej Oliwnej oraz pełniący dziś także funkcję ratusza Klasztor Św. Klary. Zobaczymy również zamek z X w., pierwotnie twierdza, a następnie pierwsza siedziba portugalskich królów. Po południu udamy się do Fatimy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6               ZWIEDZANIE  FATIMY, NAZARETU i BATALHA

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania słynnego miejsca kultu maryjnego- Fatimy z Bazyliką i Kaplicą Objawień. Następnie udamy się do Nazaretu- najsłynniejszej rybackiej wioski w Portugalii, gdzie po dziś dzień można spotkać kobiety w tradycyjnych, 7 spódnicowych strojach. W Batalha zobaczymy najwspanialsze dzieło gotyckie w Portugalii,  piękny klasztor Santa Maria da Victoria, zbudowany w 1388 r. na cześć zwycięstwa z Kastylijczykami. Powrót do hotelu w Fatimie, kolacja, nocleg.

Dzień 7                MALOWNICZE CABO DA ROCA I KRÓLEWSKA SINTRA

Cabo da Roca- najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentalny Europy, to niezwykle malownicze miejsce, które przez stulecia uważane było za koniec świata. Będziemy stąd podziwiać przepiękny widok na Ocean Atlantycki. Sintra słynie przede wszystkim z Zamku Królewskiego, Pałacu Pena, który od XIV w. był rezydencją wielu portugalskich królów, a od XIX w. uznawany jest za jeden z siedmiu cudów Portugalii. Spacer urokliwymi, wąskimi uliczkami miasta, czas do dyspozycji własnej. Przejazd malowniczą nadmorską drogą na nocleg w okolicę Lizbony. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 8

Czas wolny, transfer na lotnisko. Wylot do kraju. Zakończenie wycieczki.

 

** Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe **