Wycieczka objazdowa do Włoch - Włochy klasyczne w dziesięć dni

Autokarowa wycieczka objazdowa do Włoch w 10 dni pozwoli nam odkryć najważniejsze miasta Włoch: romantyczną Wenecję, zabytkową Florencję czy wieczny Rzym. Dzięki historii i sztuce Włoch poznamy kraj posiadający najwięcej obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oprócz Florencji w Toskanii zobaczymy jedno z najbardziej wyjątkowych toskańskich miast- Sienę. Zachwycimy się  również pięknym południem Włoch z Pompejami u stóp Wezuwiusza, cytrynowym Sorrento i maleńką perłą - wyspą Capri. Wycieczkę zakończymy zakupami w najstarszej republice świata San Marino.

1. DZIEŃ   POLSKA  - OKOLICE WENECJI
Podstawienie autokaru o godz. 05:00. Wyjazd o godz. 05:30. Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię do Włoch na nocleg w hotelu w Lido di Jesolo lub okolicy Wenecji. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.
 
2. DZIEŃ    WENECJA- ZWIEDZANIE
W Wenecji miejscowy przewodnik pokaże nam najwspanialsze zabytki miasta: Plac Św. Marka z Pałacem Dożów i Wieżą Zegarową, Bazylikę Św. Marka, najpiękniejszy spośród 400 weneckich mostów - Ponte Rialto oraz Most Westchnień. Atrakcją będzie również rejs tramwajem wodnym po głównym kanale Wenecji- Canale Grande. Przejazd do hotelu w okolicach Florencji.

3. DZIEŃ    FLORENCJA - SIENA
Rankiem udamy się na zwiedzanie Miasta Sztuki i kolebki Renesansu – Florencji. Zobaczymy słynną katedrę Santa Maria del Fiore, Baptysterium, Dom Dantego Alighieri, kościół Santa Croce, gdzie pochowany jest m. in. Michał Anioł, Palazzo Vecchio i Most Złotników- Ponte Vecchio. Po południu zwiedzimy Sienę, jedno z najpiękniejszych toskańskich miast. Zobaczymy Plac del Campo, słynny plac w kształcie muszli, na którym od czasów średniowiecza odbywają się wyścigi konne – palio di Siena. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Rzymu, kolacja.

4. DZIEŃ     RZYM ANTYCZNY I  BAROKOWY
Spotkanie z Wiecznym Miastem rozpoczniemy od spaceru po Rzymie Antycznym. Miejscowy przewodnik pokaże nam Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Pomnik Ojczyzny przy Placu Weneckim, Panteon. A po południu pilot oprowadzi nas po Rzymie Barokowym. Zobaczymy najpiękniejsze place i fontanny: Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Fontanna di Trevi, panorama Rzymu ze schodów kościoła św. Trójcy, plac Navona z fontanną Czterech Rzek. Powrót na kolację do hotelu.
 
5. DZIEŃ    AUDIENCJA GENERALNA I ZWIEDZANIE WATYKANU
Rankiem udamy się do Watykanu na Audiencję Generalną na Placu Św. Piotra. Po Audiencji zwiedzimy Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską i Bazylikę Św. Piotra. Nawiedzimy również Grób Św. Jana Pawła II. Powrót na kolację do hotelu.
 
6. DZIEŃ    MONTE CASSINO - POMPEJE - SORRENTO
Pierwszą część dnia spędzimy na Monte Cassino, wzgórzu, na szczycie, którego znajduje się Opactwo Benedyktyńskie, a u podnóża klasztoru cmentarz z grobami Żołnierzy Polskich II Korpusu oraz ich dowódcy generała Andersa. Po południu  zwiedzimy Pompeje, miasto zasypane przez popiół Wezuwiusza w 79 r n.e. Czas wolny w malowniczym  Sorrento. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu na Półwyspie Sorrentyńskim.

7. DZIEŃ    CAŁODZIENNA WYCIECZKA NA CAPRI
Z portu w Sorrento popłyniemy wodolotem  na piekną i luksusową wyspę Capri. Zobaczymy plac Umberto, willę Tyberiusza, willę Jovis. Na Anacapri –m.in. plac Vittoria i  kościół San Michele. Powrót wodolotem do Sorrento. Przejazd do hotelu w okolicach Rimini.

8. DZIEŃ    SAN MARINO
Dzisiejszy dzień spędzimy w najmniejszej republice świata, malowniczo położonym na szczycie góry Monte Titano, San Marino. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie przepięknej starówki i na zakupy w strefie wolnocłowej. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w okolicach Tarvisio.
 
9. DZIEŃ    WIEDEŃ-BRNO/HODONIN
W drodze powrotnej do kraju zatrzymamy się w Wiedniu, gdzie podczas krótkiego objazdu najbardziej reprezentacyjnym bulwarem Austrii -Ringiem, zobaczymy najpiękniejsze zabytki Wiednia, m.in. Operę Wiedeńską i Hofburg.  Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w okolicach Brna/Hodonina.
 
10.DZIEŃ    CZECHY - POLSKA
Powrót do Polski. Zakończenie wycieczki.
 
**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**