Wycieczka objazdowa do Włoch - Włochy klasyczne w dziesięć dni

Autokarowa wycieczka objazdowa w 10 dni pozwoli nam odkryć najważniejsze miasta Włoch: romantyczną Wenecję, zabytkową Florencję czy wieczny Rzym. Dzięki historii i sztuce Włoch poznamy kraj posiadający najwięcej obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oprócz Florencji w Toskanii zobaczymy Sienę, ale również piękne południe Włoch z Pompejami u stóp Wezuwiusza, cytrynowym Sorrento i maleńką perłą - wyspą Capri. Wycieczkę zakończymy zakupami w najstarszej republice świata San Marino.

1. DZIEŃ  Polska  - okolice Wenecji

Podstawienie autokaru o godz:05:00. Wyjazd o godz: 05:30. Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię do Włoch na nocleg w hotelu w Lido di Jesolo lub ok. Wenecji, zakwaterowanie w hotelu, kolacja.
 
2. DZIEŃ    WENECJA
Po śniadaniu przejazd do Wenecji: zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem miasta: Plac Św. Marka, Bazylika Św. Marka, rejs Canale Grande oraz wizyta na najpiękniejszym spośród 400 weneckich mostów - Ponte Rialto. Przejazd do hotelu w okolicach Florencji.

3. DZIEŃ FLORENCJA - SIENA
Śniadanie, zwiedzanie Florencji - katedra Santa Maria del Fiore, Baptysterium, Dom Dantego Alighieri, kościół Santa Croce, Palazzo Vecchio. Po południu zwiedzanie Sieny, spacer po mieście: katedra, Plac Campo (miejsce sławnych średniowiecznych wyścigów konnych  nazywanych palio odbywających się 2 lipca i 16 sierpnia). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Rzymu, kolacja.

4. DZIEŃ     RZYM ANTYCZNY i  BAROKOWY
Po śniadaniu przejazd do Wiecznego Miasta na zwiedzanie Rzymu Antycznego z przewodnikiem miejscowym: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Pomnik Ojczyzny przy Placu Weneckim, Panteon. Po południu zwiedzanie z pilotem Rzymu Barokowego: najpiękniejsze place i fontanny: Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Fontanna di Trevi, panorama Rzymu ze schodów kościoła św.Trójcy, plac Navona z fontanną Czterech Rzek. Powrót na kolację do hotelu.
 

5. DZIEŃ  AUDIENCJA GENERALNA i ZWIEDZANIE WATYKANU

Po śniadaniu przejazd do Rzymu na Audiencję Generalną na Placu Św. Piotra. Po Audiencji zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym : Muzea Watykańskie i Bazylika Św. Piotra wraz z nawiedzeniem Grobu Jana Pawła II. Powrót na kolację do hotelu.
 
6. DZIEŃ MONTE CASSINO - POMPEJE - SORRENTO
Po śniadaniu przejazd na Monte Cassino - wzgórze, na szczycie, którego znajduje się Opactwo Benedyktyńskie, a u podnóża klasztoru wizyta na cmentarzu zgrobami Żołnierzy Polskich II Korpusu oraz ich dowódcy generała Andersa. Przejazd do Pompei - miasta zasypanego przez popiół Wezuwiusza w 79 r n.e. Czas wolny w Sorrento, zakwaterowanie i kolacja w hotelu na Płw. Sorrentyńskim.

7. DZIEŃ    CAŁODZIENNA WYCIECZKA NA CAPRI
Po śniadaniu przejazd do portu w Sorrento. Rejs na Capri.  Zwiedzanie Piazza Umberto, willa Tyberiusza, Villa Jovis, Anacapri - Pizza Vittoria, kościół San Michele. Powrót do Sorrento, przejazd do hotelu w okolicach Rimini.

8. DZIEŃ SAN MARINO
Po śniadaniu przejazd do najmniejszej republiki świata - SAN MARINO, czas wolny na zakupy w strefie wolnocłowej, zakwaterowanie i kolacja w hotelu w okolicach Tarvisio
 

9. DZIEŃ WIEDEŃ-BRNO/HODONIN
Po śniadaniu przejazd przez Włochy, Austrię (krótki objazd ringiem Wiednia) do Czech. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w okolicach Brna/Hodonina.
 
 10.DZIEŃ   Czechy - Polska
Po śniadaniu wyjazd do Polski.

 

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**