Włochy klasyczne w 10 dni

1. DZIEŃ TRANZYT BIELSKO BIAŁA - OKOLICE WENECJI

Podstawienie autokaru o godz:05:00. Wyjazd o godz: 05:30 
Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię do Włoch  na nocleg w hotelu w Lido di Jesolo lub ok. Wenecji, zakwaterowanie w hotelu, kolacja.
 
 

2. DZIEŃ WENECJA
Po śniadaniu przejazd do Wenecji: zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem miasta: Plac Św. Marka, Bazylika Św. Marka, przejazd Canale Grande oraz wizyta na najpiękniejszymspośród 400 weneckich mostów - Ponte Rialto przejazd do hotelu w okolicach Florencji.

 

3. DZIEŃ FLORENCJA - SIENA
Śniadanie, zwiedzanie Florencji -katedra S.Maria del Fiore, Baptysterium, Dom Dantego Alighieri, kościół SantaCroce, Palazzo Vecchio, Po południu zwiedzanie Sieny,spacer po mieście: katedra, Plac Campo (miejsce sławnych średniowiecznych wyścigów konnych 2 lipca i 16 sierpnia), zakwaterowanie w hotelu w okolicach Rzymu, kolacja. 

 
 

 

4. DZIEŃ RZYM
Po śniadaniu przejazd do Wiecznego Miastana zwiedzanie Rzymu Antycznego z przewodnikiem miejscowym: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Pomnik Ojczyzny przy Placu Weneckim, Panteon, Po południu zwiedzanie z pilotem Rzymu Barokowego: najpiękniejsze place i fontanny: Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Fontanna di Trevi, panorama Rzymu ze schodów kościoła św. Trójcy, plac Navona z fontanną Czterech Rzek. Powrót na kolację do hotelu.
 

 

5. DZIEŃ RZYM

Po śniadaniu przejazd do Rzymu na Audiencję Generalną na Pl. Sw. Piotra. Po audiencji zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym : Muzea Watykańskie i Bazylika Św. Piotra wraz z nawiedzeniem Grobu Jana Pawła II, Powrót na kolację do hotelu.
 
6. DZIEŃ MONTE CASSINO - POMPEJE - SORRENTO
Po śniadaniu przejazd na Monte Cassino - wzgórze, na szczycie, którego znajduje się Opactwo Benedyktyńskie, zaś u podnóża klasztoru wizyta na cmentarzu zgrobami Żołnierzy Polskich II Korpusu oraz ich dowódcy generała Andersa, przejazd do Pompei - miasta zasypanego przez popiół Wezuwiusza w 79 r n.e. czas wolny w Sorrento, zakwaterowanie i kolacja w hotelu na płw Sorrentyńskim.

7. DZIEŃ CAPRI
Po śniadaniu przejazd do portu w Sorrento, rejs na Capri, zwiedzanie Piazza Umberto, willa Tyberiusza, Villa Jovis, Anacapri- Pizza Vittoria, kościół San Michele., powrót do Sorrento,przejazd do hotelu w okolicach Rimini.

8. DZIEŃ SAN MARINO
Po śniadaniu przejazd do najmniejszej republiki świata - SAN MARINO, czas wolny na zakupy wstrefie wolnocłowej, zakwaterowanie i kolacja w hotelu w okolicach Tarvisio
 

9. DZIEŃ WIEDEŃ-BRNO/HODONIN
Po śniadaniu przejazd przez Włochy, Austrię (krótki objazd ringiem Wiednia) do Czech. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w okolicach Brna/Hodonina.
 
 
10.DZIEŃ TRANZYT CZECHY - BIELSKO BIAŁA
Po śniadaniu wyjazd do Polski, przyjazd w godzinach południowych do Bielska Białej. 

****Zakończenie wycieczki ****

Uwaga: Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania