Wycieczka objazdowa dla firm - największe atrakcje Paryża i Dolina Loary

Wycieczka objazdowa do Paryża i bajkowej Doliny Loary to kwintesencja piękna Francji. Zamek Blois, Loches, Chambord, magiczny Paryż, wieczór ze spektaklem tanecznym w słynnym Moulin Rouge i rejs statkiem po Sekwanie to jedne z głównych atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy!

Dolina Loary

nazywana jest Ogrodem Francji i kolebką języka francuskiego. Znana i podziwiana ze względu na architekturę takich miast jak Chinon, Nantes czy Orlean, rozsławionych przez bajkowo położone zamki (jest ich ponad 300). Dolina Loary wraz z jej licznymi pomnikami kultury, stanowi renesansowy i oświeceniowy wizerunek sztuki europejskiej. Większość zamków pochodzi z epoki renesansu, które zostały zaprojektowane przez włoskich artystów dla francuskich królów i arystokratów.

 

Paryż - co zwiedzić?

PARYŻ , stolica Francji położona nad Sekwaną. Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju, jedno z 10 największych  miast w Europie. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne dzięki czemu Paryż jest co roku odwiedzany przez miliony turystów. Pierwszą rzeczą, jaką warto zobaczyć w Paryżu jest z pewnością Wieża Eiffla, która jest symbolem stulecia Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Poza tym miasto proponuje jeszcze wiele ciekawych miejsc takich jak.: Łuk Tryumfalny, wybudowany decyzją Napoleona, który polecił go wznieść po bitwie pod Austerlitz w 1805 roku na wzór starożytnych łuków rzymskich; Wyspa Cité - najstarsza część miasta, m. in: Katedra Notre Dame - najwspanialszy zabytek sztuki sakralnej XIII wieku, Pałac Sprawiedliwości - dawny Pałac Królewski, Świeta Kaplica ufundowana przez króla Francji Ludwika IX, jako miejsce pochówku cennych relikwii Chrystusa z Koroną Cierniową na czele oraz świętych patronów Francji.
 
 
1. DZIEŃ   Paryż - ORLEAN
Przylot do Paryża w godzinach rannych, przejazd do Orleanu, zwiedzanie miasta: katedra oraz dom i pomnik Joanny D`Arc. Nocleg w Dolinie Loary, np. w hotelu w Ambois.

2. DZIEŃ    DOLINA LOARY:  ZAMKI BLOIS i LOCHES
Po śniadaniu zwiedzanie 2 zamków: Blois - głównej rezydencji królów Francji od czasów Henryka IV oraz zamku - fortecy Loches i romańskiej wieży, położonej nad rzeką Indre. Powrót do hotelu.
 
3. DZIEŃ   DOLINA LOARY: ZAMKI CHAMBORD i CHENONCEAU
Po śniadaniu zwiedzanie: renesansowy zamek Chambord, zbudowany na początku XVI w. przez Franciszka I (prawdopodobnie wg projektu Leonarda da Vinci), następnie przepiękny zamek Chenonceau, położony nad rzeka Cher oraz utrzymany w stylu Ludwika XIII pałac w Cheverny. Powrót do hotelu.

4. DZIEŃ   WERSAL -  MONTMARTE - MOULIN ROUGE
Po śniadaniu przejazd do Wersalu, zwiedzanie rezydencji i ogrodów królewskich. Przejazd do Paryża, spacer po dzielnicy artystów i nocnego życia - Montmartre: Bazylika Sacre Coeur, Place du Tertre, Place Pigalle oraz kolacja z przedstawieniem w Moulin Rouge. Nocleg w hotelu w Paryżu.

5. DZIEŃ     ZAWIEDZANIE PARYŻA

Po śniadaniu zwiedzanie Paryża: Centrum Pompidou, Wyspa Cite: Katedra Notre Dame, Święta Kaplica i Pałac Sprawiedliwości. Dzielnica Łacińska (Panteon, Sorbona, bulwar St. Michel, bulwar St. Germain). Po południu : Rue Faubourg St. Honore, pl. Vendome (Hotel Ritz, dom w którym zmarł F. Chopin), Plac Zgody, Dome des Invalides z grobem Napoleona, Pałac Chaillot z widokiem na Wieżę Eiffla i Wieża Eiffla. Kolacja w restauracji na Wieży, powrót do hotelu.

6. DZIEŃ   ZWIEDZANIE PARYŻA - LUWR - REJS PO SEKWANIE
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Paryża: Luwr - muzeum, w którym można obejrzeć najwybitniejsze dzieła sztuki. Po południu Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu.

7. DZIEŃ
Transfer na lotnisko. Odlot do kraju.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**