Magiczny Paryż i Dolina Loary

Dolina Loary - nazywana jest Ogrodem Francji i kolebką języka francuskiego. Jest znana i podziwiana ze względu na architekturę takich miast jak Chinon, Nantes czy Orlean, opromienionych sławą bajkowo położonych ponad 300 zamków. Dolina Loary wraz z jej licznymi pomnikami kultury, stanowi renesansowy i oświeceniowy wizerunek sztuki europejskiej. Większość zamków pochodzi z epoki renesansu, zostały zaprojektowane przez włoskich artystów dla francuskich królów i arystokratów.

 
PARYŻ -  stolica Francji położona nad Sekwaną. Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju, jedno z 10 największych w Europie. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez miliony turystów. Pierwszą rzeczą, jaką warto zobaczyć w Paryżu jest z pewnością Wieża Eiffla, która jest symbolem uczczenia stulecia Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Poza tym miasto to proponuje jeszcze wiele ciekawych miejsc np.: Łuk Tryumfalny - wybudowany decyzją Napoleona, który polecił go wznieść po bitwie pod Austerlitz w 1805 roku na wzór starożytnych łuków rzymskich; Wyspa Cité - najstarsza część miasta, m. in: Katedra Notre Dame - najwspanialszy zabytek sztuki sakralnej XIII wieku, Pałac Sprawiedliwości - dawny Pałac Królewski, Świeta Kaplica ufundowana przez króla Francji Ludwika IX, jako miejsce pochówku cennych relikwii Chrystusa z Koroną Cierniową na czele oraz świętych patronów Francji.
 
 
1. DZIEŃ
Przylot do Paryża w godzinach rannych, przejazd do Orleanu, zwiedzanie miasta: katedra oraz dom i pomnik Joanny D`Arc. Nocleg w Dolinie Loary, np. w hotelu w Ambois.

2. DZIEŃ 
Po śniadaniu zwiedzanie 2 zamków: Blois - głównej rezydencji królów Francji od czasów Henryka IV oraz zamku - fortecy Loches i romańskiej wieży, położonej nad rzeką Indre. Powrót do hotelu.
 
3. DZIEŃ 
Po śniadaniu zwiedzanie: renesansowy zamek Chambord, zbudowany na początku XVI w. przez Franciszka I (prawdopodobnie wg projektu Leonarda da Vinci), następnie przepiękny zamek Chenonceaux, położony nad rzeka Cher, oraz utrzymany w stylu Ludwika XIII pałac w Cheverny. Powrót do hotelu.

4. DZIEŃ  
Po śniadaniu przejazd do Wersalu, zwiedzanie rezydencji i ogrodów królewskich. Przejazd do Paryża, spacer po dzielnicy artystów i nocnego życia - Montmartre: bazylika Sacre Coeur, Place du Tertre, Place Pigalle oraz kolacja z przedstawieniem w Moulin Rouge. Nocleg w hotelu w Paryżu.
 
5. DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie Paryża : Centrum Pompidou, Wyspa Cite :Katedra Notre Dame, Święta Kaplica i Pałac Sprawiedliwości. Dzielnica Łacińska (Panteon, Sorbona, bulwar St. Michel, bulwar St. Germain). Po południu : Rue Faubourg St. Honore, pl. Vendome (Hotel Ritz, dom w którym zmarł F. Chopin), Plac Zgody, Dome des Invalides z grobem Napoleona, Pałac Chaillot z widokiem na Wieżę Eiffla i Wieża Eiffla. Kolacja w restauracji na Wieży, powrót do hotelu.

6. DZIEŃ
Po śniadaniu cd zwiedzania Paryża: Luwr - muzeum, w którym można obejrzeć najwybitniejsze dzieła sztuki. Po południu Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu.

7. DZIEŃ
Wylot z Paryża.