Riwiera włoska, Lazurowe Wybrzeże i Prowansja- wycieczka objazdowa

Dla kochających luksus, wycieczka marzeń po ekskluzywnych zakątkach Riwiery Włoskiej i Francuskiej, uwielbianych przez elity artystyczne - Ligurii, Lazurowym Wybrzeżu i romantycznej, lawendowej Prowansji. Zobaczymy miejsca będące symbolem luksusu, jak Portofino, Monaco, czy Monte Carlo, tak chętnie odwiedzane przez sławnych i bogatych z całego świata. Wycieczka objazdowa po najpiękniejszych miejscach tych wyjątkowych regionów jest znakomitym pomysłem na wyjazdy dla firm i grup zorganizowanych.

 

 

 

 

 

 

1 Dzień

Navigli- mediolańskie kanały nawigacyjne z czasów starożytnych

Przylot do Mediolanu, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku udamy się do malowniczej dzielnicy Navigli, pełnej klimatycznych  kafejek i restauracji, gdzie pospacerujemy nad kanałami nawigacyjnymi, których historia sięga czasów starożytnych. Kolacja w jednej z modnych restauracji, podczas której skosztujemy typowych mediolańskich dań.
 
2 Dzień  

Mediolan- co warto zobaczyć i zwiedzić?

Dzisiaj zwiedzimy kosmopolityczną stolicę mody i biznesu - Mediolan: Plac Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele II z eleganckimi butikami i kawiarniami, plac della Scala ze słynnym teatrem opery La Scala, zamek Sforzów- rodziny panującej w Mediolanie od 1450 r. Fakultatywnie możemy zobaczyć słynne dzieło Leonarda da Vinci - "Ostatnią Wieczerzę", która znajduje się w refektarzu klasztoru  przy Santa Maria delle Grazie. Przejazd na Wybrzeże Liguryjskie, zwane Riwierą Włoską, do hotelu w okolicy La Spezia, kolacja.

 Największe atrakcje Riwiery Włoskiej

3 Dzień

Cinque Terre- Santa Margherita Ligure - Portofino- Genua

Przed nami najpiękniejsze zakątki Włoch - Cinque Terre - pięć miasteczek: Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia i Manarola, wpisanych na listę UNESCO jako obszar chroniony krajobrazu kulturowego z architekturą wtopionych w klify lub zawieszonych kolorowych, bajkowych wiosek pośród stromych skalnych ścian. Następnie odwiedzimy Santa Margherita Ligure i Portofino - jedne z najbardziej ekskluzywnych miejscowości wypoczynkowych we Włoszech, czas wolny. Przejazd na nocleg w Genui lub bliskiej okolicy miasta, zakwaterowanie, kolacja.
 
4 Dzień

Genua - Sanremo

Całe przedpołudnie spędzimy w Genui - największym mieście portowym Włoch i stolicy regionu Liguria; zobaczymy dom, w którym urodził się Krzysztof Kolumb, port, teatr San Carlo i Palazzo Ducale, zwiedzimy gotycką katedrę San Lorenzo, przespacerujemy się po via Garibaldi z imponującymi pałacami. Odwiedzimy (fakultatywnie) akwarium w Genui - jedno z największych na świecie akwariów, gdzie znajduje się 600 gatunków zwierząt morskich, w tym rekiny, delfiny i foki. Po południu pojedziemy do Sanremo, znanego z corocznie odbywającego się miedzynarodowego festiwalu piosenki włoskiej, targów kwiatowych i kasyna. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Lazurowe wybrzeże- co zobaczyć i zwiedzić?

5 Dzień

Francuskie Lazurowe Wybrzeże: Monako- Monte Carlo - Eze - Nicea

Najpierw udamy się do Księstwa Monako, które zajmuje powierzchnię tylko 1,9 km2 (drugie po Watykanie najmniejsze państwo świata), gdzie odbywa się legendarny rajd Grand Prix de Monaco Formuły 1- jedyny wyścig F1, który można oglądać bez zakupienia biletów- z okien budynków i hoteli. Zwiedzimy katedrę Św. Mikołaja, w której znajdują się robowce panującej rodziny Grimaldich, w tym też Grace Kelly (Gracja Patrycja) i księcia Raniera III oraz biskupów. Zobaczymy również Rampe Major, plac du Palais z Pałacem Książęcym oraz Monte Carlo ze słynnym kasynem.

Atrakcje turystyczne Prowansji

Następnie wjedziemy do urokliwej, słynącej z pól lawendowych Prowansji, regionu artystów i filmowców. Zwiedzanie Prowansji rozpoczniemy od urokliwego miasteczka Eze, zwanego "Orlim Gniazdem", zawieszonego na skale, na szczycie której znajduje się ogród botaniczny z wyjątkową kolekcją kaktusów. Dzisiejszy dzień zakończymy w Nicei - kurorcie o światowej renomie. Udamy się na spacer po słynnej Promenade des Anglais, która biegnie wzdłuż  brzegu morza, na starówkę z malowniczymi wąskimi uliczkami i pięknymi fasadami domów w stylu włoskim, a na zakończenie będziemy podziwiać przepiękny widok na miasto i zatokę ze wzgórza zamkowego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.
 
6 Dzień 

Antibes- Grasse- Cannes

Po śniadaniu pojedziemy do Antibes, gdzie zobaczymy stare miasto oraz port. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie muzeum Picassa. Następnym etapem naszej podróży będzie Grasse - miasto perfum, skąd esencje zapachowe wysyłane są do wszystkich zakątków świata.  Tysiące ton kwiatów rocznie zamienia się tu w drogocenne wonne olejki i esencje. Wizyta w wytwórni perfum Galimard. Po południu udamy się do Cannes, najsłynniejszego miasta Riwiery Francuskiej, gdzie corocznie odbywa się słynny festiwal filmowy. Zobaczymy stary port, historyczną dzielnicę Le Suquet, Pałac Festiwalowy i chodnik z odciskami dłoni gwiazd, a także przespacerujemy się Promenadą Croisette. Kolacja, nocleg.
 
7 Dzień 

Port Grimaud- Saint Tropez- Aix - en - Provence

Rankiem udamy się na półwysep Saint Tropez, gdzie najpierw zobaczymy Port Grimaud - miasteczko wypoczynkowe, położone na lagunie, z drogami wodnymi zamiast ulic i jachtami zaparkowanymi przy każdym domu. Przejazd do Saint Tropez - eleganckiego miasta, rozsławionego przez Brigitte Bardot w filmie "I Bóg stworzył kobietę", odwiedzanego przez gwiazdy filmowe, artystów i modelki. Zobaczymy malowniczy port, gdzie cumują najdroższe jachty świata i uroczą starówkę. Przejazd na kolację i nocleg w okolicy Aix-en-Provence.
 
8 Dzień

Aix-en - Provence - Marsylia

Dzisiejszy dzień spędzimy w Aix-en-Provence, które uznawane jest za najbogatsze miasto na wybrzeżu. Tu urodził się i tworzył Paul Cezanne- jeden z najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa post impresjonistycznego. Przespacerujemy się główną aleją Cours Mirabeau, zobaczymy elegancki Plac D`Albertas, Plac de L`Hotel de Ville z ratuszem i Wieżą Zegarową, katedrę Saint Sauveur. Czas wolny, a po południu udamy się do Marsylii. Kolacja i nocleg.
 
9 Dzień

Marsylia

Dzień poświęcony na zwiedzanie Marsylii- najstarszego miasta Francji, które słynie z największego portu morskiego w kraju. Spacer przy Vieux Port, ulica Canabiere, wjazd kolejką turystyczną na najwyzsze wzniesienie Marsylii, gdzie zbudowano Bazylikę Notre Dame de la Garde. Zwiedzimy bazylikę oraz będziemy podziwiać panoramę miasta. Fakultatywnie rejs statkiem po morzu Śródziemnym (2 godz.), który pozwoli na podziwianie zabytków położonych na wybrzeżu, a także wapiennych skał Calanques, zwanych fiordami śródziemnomorskimi.
 
10 Dzień
Wylot z Marsylii, zakończenie wycieczki.
 
**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**