Espana Ole! - Wycieczka objazdowa do Hiszpanii

                                    

Żółta jak słońce i piasek oraz czerwona jak płachta na byka taka właśnie jest Hiszpania. Najczęściej kojarzy się nam z pięknymi piaszczystymi plażami, widowiskową corridą, ekspresyjnym flamenco czy też popołudniowymi sjestami. W programie naszej wycieczki objazdowej do Hiszpanii pokażemy Wam też wiele innych, nieoczywistych atrakcji. Przygotujcie się na „walkę” z wiatrakami w Consuegra i odwiedziny u „jaskiniowców” w Guadix! Na pierwsze spotkanie z Hiszpanią wybraliśmy dla Was jej najpiękniejsze i najważniejsze miasta: kolorową Barcelonę Gaudiego, nowoczesną Walencję, średniowieczną Kordobę, najbardziej orientalne miasto Hiszpanii, Granadę, Sewillę, stolicę Andaluzji, Toledo pełne muzeów  oraz stolicę kraju i siedzibę monarchii Madryt. Poznamy również smaki kuchni hiszpańskiej m.in. chłodzącego gazpacho, przepysznej paelli oraz wzniesiemy toast za hiszpańską przygodę najlepszym winem w regionie Valdepenas.

1 Dzień Gdynia - Warszawa - Barcelona
Zbiórka o godz.... , odjazd autokaru z Gdyni na lotnisko im. F. Chopina w Warszawie, odprawa biletowo-bagażowa , o godz.11:30 odlot Polskimi Liniami Lotniczymi "LOT" do Barcelony, przylot o godz. 14:45 na lotnisko w Barcelonie, transfer do hotelu w okolicach Walencji, kolacja i nocleg.
 
2 Dzień    WALENCJA - GUADIX

Walencja - zwiedzanie

Nasze spotkanie z Hiszpanią zaczniemy od zwiedzania Walencji, miasta, gdzie przyszłość spotyka się z przeszłością. Zobaczymy m.in. katedrę z XIII wieku, w której według legendy znajduje się Święty Graal, kielich, z którego w trakcie Ostatniej Wieczerzy pił Jezus Chrystus, barokowy kościół Matki Boskiej Opuszczonych i jedną z architektonicznych perełek miasta Giełdę Jedwabiu. Została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako najpiękniejszy, najbardziej zachwycający i najlepiej zachowany przykład świeckiej architektury późnego gotyku w Europie.

Guadix - wizyta w mieście jaskiniowców

Po drodze do Granady zatrzymamy się w Guadix, w niezwykłym górskim miasteczku. Prawdopodobnie jest to jedna z najstarszych osad ludzkich na płw. Iberyjskim. Główną atrakcją są wykute w wapiennych skałach jaskinie ( jest ich ponad 2 tys.), gdzie do dziś mieszkają ludzie. Guadix, to wyjątkowe miejsce z pięknym widokami, gdzie zatrzymał się czas. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Granady.

3 Dzień  GRANADA - SEWILLA

Alhambra - największa atrakcja Granady

Podobno jeśli nie widziało się Granady, nie widziało się niczego, a jesli miałoby się odwiedzić tylko jedno jedyne miasto w Hiszpanii - powinna to być Granada. Zatem my również zwiedzimy perłę Andaluzji, Alhambrę - rezydencję arabskich władców Granady, arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przesztrzeni, wody, światła i dekoracji.

Sewilla w rytmie flamenco

Z Granady udamy się do Sewilli uznawanej za serce Hiszpanii, miasta flamenco, barów tapas, przepięknych parków i wspaniałych zabytków. Zobaczymy pałac królewski Alkazar, Katedrę Św. Marii, która jest jedną z największych katedr na świecie (największa po Bazylice Św.Piotra w Rzymie i Katedrze Św.Pawła w Londynie) i Plac Hiszpański. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Sewilli.
* Opcjonalnie zamiast kolacji w hotelu polecamy kolację z pokazem tańca flamenco.

4 Dzień   KORDOBA - VALDEPENAS - CONSUEGRA

Kordoba - najpiękniejsze zabytki

Z Sewilli udamy się do Kordoby. Piękna starówka Kordoby przeniesie nas do czasów średniowiecza. Zobaczymy najpiękniejsze zabytki miasta takie jak Mezquita (Wielki Meczet budowany od VIII w), Pałac - twierdza Alfonsa XI oraz Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze.

Winnice w Valdepenas

Druga część dnia upłynie nam w sielskiej atmosferze w krainie winnic Valdepenas. Geologiczne położenie regionu z glebą, którą jest wapień i klimat kontynentalny sprawiają, że rosnące tutaj winorośle potrafią przetrwać nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Dzięki temu smakosze win z całego świata mogą się cieszyć wyjątkowym smakiem białych win Tempranillo, Verdejo, Macabeo i czerwonych win jak Cabernet Sauvignon, Garnacha, Syrah, Merlot i Petit Verdot. Odwiedzimy jedną z winiarni, w której poznamy proces produkcji wina, a podczas degustacji spróbujemy najlepszych, lokalnych win.

Wiatraki w Consuegra

A na koniec dnia pełnego wrażeń zatrzymamy się w zabytkowym mieście historycznego regionu La Mancha. Consuegra słynie z pięknych wiatraków położonych na wzgórzu i została rozsławiona przez powieść "Don Kichot z La Manchy" autorstwa Cervantesa. Niektóre z wiatraków zostały doskonale odrestaurowane, a dzis możemy w nich znaleźć autentyczne wyposażenie z XVI wieku. Każdy wiatrak ma również swoją oryginalną nazwę jak Sancho, Chispas itp.

Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Toledo.

5 Dzień TOLEDO - ESKURIAL - DOLINA POLEGŁYCH

Toledo - zwiedzanie dawnej stolicy Hiszpanii

Dzień zaczniemy od wizyty w Toledo, starym hiszpańskim mieście, które z trzech stron opływa rzeka Tag. Zobaczymy pałac Alkazar, Katedrę z XIII - wieczną Biblią, Kościół Santo Tome z obrazem autorstwa El Greco.

Najciekawsze miejsca okolic Madrytu - Eskurial i Dolina Poległych

Następnie udamy się w okolice Madrytu, aby zobaczyć późnorenesansowy kompleks Eskurial obejmujący pałac, klasztor i grobowiec. Pochowano tu niemal wszystkich królów i królowe, panujących po wybudowaniu kompleksu. Miejsce to kryje bogaty zbiór dzieł sztuki takich artystów jak Tycjan czy El Greco. Odwiedzimy również Dolinę Poległych upamiętniającą ofiary hiszpańskiej wojny domowej, gdzie spoczywa m.in dyktator generał Franco. Cały kompleks składa się z wykutej w skale podziemnej bazyliki i ogromnego kamiennego krzyża stojącego na szczycie góry Risco de Neva. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Madrytu.
 
 6 dzień    MADRYT
W Madrycie, stolicy Hiszpanii, zobaczymy Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, a także bohaterów jego najsłynniejszej powieści- nieustraszonego Don Kichote z Manchy, jego giermka Sancho Pansy oraz wybranki rycerskiego serca, Puerta Del Sol,plac z punktem wyznaczającym środek Hiszpanii, bazylikę Św. Franciszka z freskiem Goi, Pałac Królewski będacy symbolem hiszpańskiej monarchii, katedrę Almudena poświęconą przez Jana Pawła II. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Saragossy.
 
 7 Dzień   BARCELONA


W przedostatnim dniu naszej wycieczki udamy się do Barcelony, stolicy Katalonii. W pierwszej kolejności odwiedzimy jedną z największych i najpiękniejszych świątyń świata zaprojektowaną przez Antonia Gaudiego - Sagrada Familia. Budowa tej niezwykłej świątyni rozpoczęła się 120 lat temu i nie została ukończona do dziś z powodu śmierci projektanta, który wydał na nią cały swój majątek i zginął jako żebrak pod kołami tramwaju. Następnie przespacerujemy się po Parku Guell, wśród baśniowej małej architektury i bujnej roślinności. Na sam koniec przejdziemy się najciekawszą i najbarwniejszą ulicą Europy - La Rambla, gdzie koncentruje się życie kulturalne i towarzyskie miasta. Kolacja i nocleg w hotelu w nadmorskiej miejscowości na Costa Brava.
 
8 Dzień Costa Brava - Warszawa - Gdynia
Czas wolny nad morzem, transfer na lotnisko w Barcelonie, odlot do Warszawy o godz. 15:50, przylot o godz.18:50, przejazd autokarem do Gdyni.
 
**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**