Espana Ole! - Spotkanie z Hiszpanią

Żółta jak słońce i piasek oraz czerwona jak płachta na byka taka właśnie jest Hiszpania. Jednak to coś więcej niż kojarzące się z nią piękne , piaszczyste plaże, widowiskowa corrida, ekspresyjne flamenco czy też popołudniowe sjesty. W trakcie naszej podróży odkryjemy różnorodność tego kraju. Poznamy smak chłodzącego gazpacho i przepysznej paelli. Zatańczymy w rytmie flamenco i zrelaksujemy się na dzikim wybrzezu  "Costa Brava" w krainie wina, błękitnego morza i słońca. Na pierwsze spotkanie z Hiszpanią wybraliśmy dla Państwa Andaluzję, ojczyznę tańca flamenco, słynną na cały świat z zabytków kultury arabskiej ale też z klasycznej kultury hiszpańskiej, stolicę kraju i siedzibę monarchii Madryt i baśniową Barcelonę, stolicę Katalonii.

 

1 Dzień Gdynia - Warszawa - Barcelona
Zbiórka o godz.... , odjazd autokaru z Gdyni na lotnisko im. F. Chopina w Warszawie, odprawa biletowo-bagażowa , o godz.11:30 odlot Polskimi Liniami Lotniczymi "LOT" do Barcelony, przylot o godz. 14:45 na lotnisko w Barcelonie, transfer do hotelu w okolicach Walencji, kolacja i nocleg.
 
2 Dzień WALENCJA - Granada
Walencja miasto gdzie przyszłość spotyka się z przeszłością. Zobaczymy katedrę z XIII wieku, w której według legendy znajduje się Święty Graal, kielich, z którego w trakcie Ostatniej Wieczerzy pił Jezus Chrystus. Z tyłu katedry znajduje się piękny barokowy kościół Matki Boskiej Opuszczonych. Jedną z architektonicznych perełek miasta jest Giełda Jedwabiu, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako najpiękniejszy, najbardziej zachwycający i najlepiej zachowany przykład świeckiej architektury późnego gotyku w Europie. W godzinach wieczornych dojedziemy na kolację  i nocleg do hotelu w okolicach Granady.
 
 
 

 

3 Dzień GRANADA - SEVILLA
Podobno jeśli nie widziało się Granady, nie widziało się niczego, a jesli miałoby się odwiedzić tylko jedno jedyne miasto w Hiszpanii - powinna to być Granada. Zwiedzimy perłę Andaluzji, Alhambrę - rezydencję arabskich władców Granady, arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przesztrzeni, wody, światła i dekoracji. Z Granady udamy się do Sevilli uznawanej za serce Hiszpanii, miasta flamenco, barów tapas, przepięknych parków i wspaniałych zabytków. Zobaczymy pałac królewski Alkazar, Katedrę Św.Marii, która jest jedną z największych katedr na świecie (największa po Bazylice Św.Piotra w Rzymie i Katedrze Św.Pawła w Londynie) i Plac Hiszpański. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Sevilli lub w Sevilli
* Opcjonalnie zamiast kolacji w hotelu polecamy kolację z pokazem tańca flamenco.
 
 
4 Dzień Sevilla - CORDOBA- okolice Toledo
Z Sevilli udamy się do Cordoby. Piękna starówka Cordoby przeniesie nas do czasów średniowiecza. Zobaczymy zabytki miasta: Mezquita ( Wielki Meczet budowany od VIII w), Pałac - twierdza Alfonsa XI i Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Toledo lub w Toledo.

5 Dzień TOLEDO - ESKURIAL - DOLINA POLEGŁYCH
Kolejnym przystankiem naszej podróży będzie Toledo, stare hiszpańskie miasto, które z trzech stron opływa rzeka Tag. Zobaczymy pałac Alkazar, Katedrę z XIII - wieczną Biblią, Kościół Santo Tome z obrazem El Greco. Następnie udamy się w okolice Madrytu aby zobaczyć późnorenesansowy kompleks Eskurial obejmujący pałac, klasztor i grobowiec. Pochowano tu niemal wszystkich królów i królowe, panujących po wybudowaniu kompleksu. Miejsce to kryje bogaty zbiór dzieł sztuki takich artystów jak Tycjan, El Greco. Odwiedzimy również Dolinę Poległych upamiętniającą ofiary hiszpańskiej wojny domowej, gdzie spoczywa m.in dyktator generał Franco. Cały kompleks składa się z wykutej w skale podziemnej bazyliki i ogromnego kamiennego krzyża stojącego na szczycie góry Risco de Neva. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Madrytu.
 
 
6 dzień MADRYT - okolice Saragossy
W Madrycie, stolicy Hiszpanii, zobaczymy Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, a także bohaterów jego najsłynniejszej powieści- nieustraszonego Don Kichote z Manchy, jego giermka Sancho Pansy oraz wybranki rycerskiego serca, Puerta Del Sol- plac z punktem wyznaczającym środek Hiszpanii, bazylikę Św. Franciszka z freskiem Goi, Pałac Królewski będacy symbolem hiszpańskiej monarchii, katedrę Almudena poświęconą przez Jana Pawła II. Kolacja i nolceg tranzytowy w hotelu w okolicach Saragossy.
 
 
7 Dzień Saragossa- BARCELONA
W przedostatnim dniu naszej wycieczki udamy się do Barcelony, stolicy Katalonii. W pierwszej kolejności odwiedzimy jedną z największych i najpiękniejszych świątyń świata zaprojektowaną przez Antonia Gaudiego - Sagrada Familia.  Budowa tej niezwykłej świątyni rozpoczęła się 120 lat temu i nie została ukończona do dziś z powodu śmierci projektanta, który wydał na nią cały swój majątek i zginął jako żebrak pod kołami tramwaju. Następnie przespacerujemy się po Parku Guell wśród baśniowej małej architektury i bujnej roślinności. Na sam koniec przejdziemy się najciekawszą i najbarwniejszą ulicą Europy - Las Ramblas, gdzie koncentruje się życie kulturalne i towarzyskie miasta. Kolacja i nocleg w hotelu w nadmorskiej miejscowości na Costa Brava.
 
 
8 Dzień Costa Brava - lotnisko w Barcelonie
Czas wolny nad morzem , transfer na lotnisko w Barcelonie, odlot do Warszaw o godz. 15:50, przylot o godz.18:50, przejazd autokarem do Gdyni.
 
** Zakończenie wycieczki**
 
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.