Wycieczka wzdłuż Adriatyku - Błękitna Chorwacja

Dzień 1 Warszawa - Maribor/Ljubljana
Zbiórka o godz: 05:00, odjazd autokaru o godz.05:30, przejazd  na Słowenię (przez Czechy i  Austrię), przyjazd do hotelu w okolicy Maribor/Ljubljana, kolacja ,zakwaterowanie
 
Dzień 2 CHORWACJA - Opatija
Po przyjeździe do miejsca zakwaterowania w Opatiji, czas na spacer nad morzem. Opatija to pierwsza dama turystyki w Chorwacji. To właśnie tu wśród lasów laurowych, u podnóża góry Uczka rodzina Habsburgów postanowiła spędzać swoje wakacje i zapoczątkowała nową erę w tej byłej osadzie benedyktynów. Lazurowe wody Adriatyku i zapach olejków eterycznych przyciągały nie tylko koronowane głowy ale również sławnych pisarzy, muzyków i uczonych światowej sławy. Albert Einstein i Gustav Mahler, Henryk Sienkiewicz i Józef Piłsudski to tylko niektórzy z wiernych gości Opatiji. Zapraszamy na relaksujący spacer z przewodnikiem po promenadzie tu zwanej lungomare. Zwieńczeniem dnia jest kolacja powitalna w restauracji hotelowej.
 
Dzień 3 Wycieczka po Istrii
Istria – zwana też Małą Toskanią to urocze miasteczka położone na niewielkich wzgórzach, plantacje winorośli, kamienne domki i pracowici ludzie. Przejedziemy przez Istrie białą, zieloną i czerwoną, a skąd takie nazwy, dowiedzą się Państwo od przewodnika. To tu oficjalnie znajduje się najmniejsze miasteczko na świecie, to tu jest ponad 1500 jaskiń, to tu Dante Alighieri, Juliusz Verne i James Joyce znaleźli inspirację do napisania swoich dzieł. Podczas pobytu na Istrii w planie: zwiedzanie rzymskiej Areny w Puli oraz starego miasta. W czasie małego lunchu skosztujemy słynnej istriańskiej szynki prosciutto – pršut oraz wspaniałych serów i domowego chleba. Do tego oczywiście wino domu: Malvazija albo Teran. Potem znajdziemy się w jednym z najbardziej romantycznych chorwackich miasteczek – Rovinju. Tu – atrakcja – rejs statkiem do fiordu zwanego Kanałem Limskim oraz degustacja jednego z najsilniejszych afrodyzjaków - ostryg. Pełni wrażeń wieczorem wrócimy do Opatiji. Zakwaterowanie jak wcześniej.
 
Dzień 4 Jeziora Plitwickie
Aby mogli Państwo w pełni doświadczyć bogactwa smaków, różnorodności kultur i krajobrazów, proponujemy Wam wizytę w regionie zwanym Lika. To ciekawa ziemia gęstych lasów i dzikich zwierząt, ale też bardzo serdecznych ludzi. 16 turkusowych jezior czeka na gości, którzy odkryją ich oszałamiającą urodę. Po zwiedzeniu Parku pieszo oraz przejażdżce statkiem po największym z jezior, czas na smakowity obiad. Po obiedzie transfer na kolację i nocleg w okolice Splitu.
 
 

 

 

Dzień 5 Split
Zwiedzimy to antyczne miasto, a przede wszystkim wejdziemy do pałacu cesarza Dioklecjana z IV wieku – również zabytku na liście UNESCO. Po zwiedzaniu - czas wolny aby mogli Państwo pospacerować uliczkami tego starego miasta albo robić to co rdzenni mieszkańcy Splitu, czyli delektować się kawą w jednej z kawiarenek przy nadmorskiej promenadzie. Po obiedzie transfer na kolację i nocleg w okolice Dubrovnika.
 
Dzień 6 Dubrownik
Po dodającym energii i sił śniadaniu wyruszamy do Dubrovnika i na starówkę tej prawdziwej adriatyckiej perły, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Średniowieczne mury obronne skrywają miasto -muzeum, którego tajemnice będą Państwo mogli wkrótce odkryć. Magia Dubrownika oczarowała już wielu słynnych pisarzy i muzyków, władców i dygnitarzy oraz setki tysięcy turystów. Nasz przewodnik oprowadzi Państwa po starówce (katedra, skarbiec, klasztor franciszkanów i ich słynna apteka) a z jego ust usłyszą Państwo niesamowite opowieści i legendy związane z tym miastem. Mówi się, że Ryszard Lwie Serce ufundował budowę katedry a George Bernard Shaw nazwał Dubrownik rajem na ziemi... Potem będą Państwo mieli czas wolny, by móc magię tego miasta odkryć także na własną rękę. Po południu coś niesamowitego ze względu na piękno przyrody i historię tego tajemniczego miejsca, a mianowicie plażowanie na wyspie Lokrum wśród gajów oliwnych i spacerujących pawi. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Dubrovnika.
 
Dzień 7 Zagrzeb i Trakoscan
Opuszczamy Dalmację i udajemy się na północ Chorwacji w kierunku stolicy kraju – Zagrzebia. Tutaj przekonamy się, że Chorwacja to nie tylko piękne wybrzeże. Stolica Chorwacji przypomina bardziej Pragę, Wiedeń czy inne duże europejskie miasto byłego Imperium Habsburgów i tym nas zaskakuje. Piękne zabytki i ciekawa historia miasta oraz związane z nim legendy sprawią, że będziemy mieli pełniejszy obraz tego kraju. Spacer z przewodnikiem zakończy się w jednej z restauracji, gdzie czekają na nas štrukle – typowe danie tego regionu. Na ostatni nocleg wybraliśmy hotel w pobliżu zamku Trakošćan.  Trakošćan to jeden z najpiękniejszych zamków-twierdz na terenie Chorwacji. Powstał w XIV wieku najprawdopodobniej na miejscu antycznej budowli. Otoczony parkiem, w którym znajduje się jezioro, jest wspaniałym miejscem na romantyczne przechadzki. Widok zamku pobudza wyobraźnię i przenosi nas w dawne czasy. Dla miłośników fotografii to wyjątkowe miejsce. Tu, w muzeum można zobaczyć kolekcję starych zdjęć z XIX wieku autorstwa jednego z właścicieli zamku. Tutaj też dobiegnie końca nasze spotkanie z Chorwacją i następnego dnia udamy się w drogę powrotną do Warszawy.
 
Dzień 8 Trakoscan - Warszawa
Wyjazd w godzinach rannych, jazda non stop do Warszawy, przyjazd późnym wieczorem.
DZIĘKUJEMY!