Wycieczka objazdowa do Włoch - Buongiorno Italia z Cortina Travel

Włochy to jedno dzieło i dwudziestu bohaterów - regionów z małymi i dużymi skrzyniami chroniącymi różnorodne skarby. Zwiedzimy najważniejsze miasta, które powinny znaleźć się na trasie każdego turysty wybierającego się do tego magicznego kraju na pierwszą  wycieczkę objazdową. Włoskie miasta odkryją przed nami ponadczasowe arcydzieła, piękną architekturę, niezapomniane widoki, przepyszną kuchnię i włoski styl życia "dolce vita". Zapraszamy serdecznie do kraju, gdzie rzeczywistość przerasta wyobraźnię.

1. DZIEŃ.        Warszawa - WŁOCHY  
Ok. godz. 05.00 wyjazd  z Warszawy, przejazd przez Czechy i  Austrię do Włoch, nocleg w hotelu w okolicach Tarvisio.
 
2. DZIEŃ.    WENECJA - PADWA
Po śniadaniu przejazd do romantycznej Wenecji, zwiedzanie Bazyliki Św. Marka, spacer obok Pałacu Dożów przez Plac Św. Marka, wizyta na Moście Westchnień i najbardziej znanym Moście Rialto. Następnie przejazd do Padwy -  miasta patrona rzeczy zagubionych, zwiedzanie: Bazyliki Św. Antoniego, historycznego centrum i Piazza delle Erbe, kolacja i nocleg w hotelu w ok. Padwy/Bolonii.

3.  DZIEŃ.    FLORENCJA 
Po śniadaniu przejazd do Florencji - zwiedzanie z przewodnikiem polskojęzycznym Miasta Sztuki, gdzie tworzyli najwięksi artyści europejscy: Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Donatello, Brunalleschi i wielu innych. W programie: gotycki kościół Santa Croce, gdzie znajduje sie miedzy innymi grób Michała Anioła, Piazza della Signoria ze słynnym posagiem Dawida i Palazzo Vecchio - ratuszem miejskim; Ponte Vecchio, czyli most stary zwany także mostem złotników malowniczo rozciągnięty nad rzeką Arno; katedra Santa Maria del Fiore ze słynna kopułą Brunalleschiego i Baptysterium. Przejazd na kolację i  nocleg do hotelu  w ok. Rzymu.
 
4. DZIEŃ.    AUDIENCJA GENERALNA - ZWIEDZANIE RZYMU ANTYCZNEGO
Po śniadaniu przejazd na Generalną Audiencję z Papieżem Benedyktem XVI, po Audiencji zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra (nawiedzenie grobu Jana Pawła II), po południu zwiedzanie Rzymu Antycznego  - Kapitol (centrum miasta od czasów starożytnych) z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Koloseum  - symbolu cesarskiego Rzymu, Panteonu - świątyni wszystkich Bogów, 
Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

5. DZIEŃ.      MONTE CASSINO - RZYM BAROKOWY


Po śniadaniu przejazd na Monte Cassino, wzgórze gdzie znajduje się  opactwo benedyktyńskie z 529 roku i  cmentarz wojskowy z grobami Żołnierzy Polskich II Korpusu oraz ich dowódcy generała Andersa. To również polski symbol  we Włoszech - miejsce bohaterskich, zwycięskich walk polskich żołnierzy z Niemcami  w czasie II wojny światowej w maju 1944 roku. Po powrocie do Rzymu zwiedzanie z pilotem Rzymu Barokowego (najpiękniejsze place i fontanny): plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Fontanna di Trevi, panorama Rzymu ze schodów kościoła św. Trójcy, barokowy plac Navona z fontanną Czterech Rzek. Przejazd do hotelu w ok. Asyżu na kolację i nocleg.

6. DZIEŃ.     ASYŻ
Po śniadaniu przejazd do Asyżu - miasta Św. Franciszka. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki Św.Franciszka, Bazyliki Św. Franciszka i Św. Klary, plac del Comune z portykiem Św. Minerwy. Wyjazd do kraju - przejazd non stop do Polski.

7. DZIEŃ 

Przyjazd do Polski.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**