Buongiorno Italia

Włochy to jedno dzieło i dwudziestu bohaterów - regionów z małymi i dużymi skrzyniami chroniącymi różnorodne skarby. Dzięki nam będą  mieli Państwo okazję  poznać najważniejsze miasta, które powinny znaleźć się na trasie każdego turysty wybierającego się do tego magicznego kraju. Włoskie miasta odkryją przed nami ponadczasowe arcydzieła, piękną architekturę, niezapomniane widoki, przepyszną kuchnię i włoski styl życia” dolce vita „. Zapraszamy serdecznie do krainy gdzie rzeczywistość przerasta wyobraźnię. 

 

1. DZIEŃ. WARSZAWA - WŁOCHY  
Ok. godz. 05.00 wyjazd  z Warszawy, przejazd przez Czechy i  Austrię do Włoch, nocleg w hotelu w okolicach Tarvisio.
 
2. DZIEŃ. WENECJA - PADWA
Po śniadaniu przejazd do romantycznej Wenecji, zwiedzanie Bazyliki Św. Marka, spacer obok Pałac Dożów przez Plac Św. Marka, wizyta na Moście  Westchnień i najbardziej znanym Moście  Rialto, następnie przejazd do Padwy -  miasta patrona rzeczy zagubionych, zwiedzanie: Bazyliki Św. Antoniego, historycznego centrum i Piazza delle Erbe, kolacja i nocleg w hotelu w ok. Padwy/Bolonii.

3.  DZIEŃ. FLORENCJA  - OKOLICE RZYMU
Po śniadaniu przejazd do Florencji - zwiedzanie z przewodnikiem polskojęzycznym Miasta Sztuki, gdzie tworzyli najwięksi artyści europejscy: Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Donatello, Brunalleschi i wielu innych, w programie: gotycki kościół Santa Croce, gdzie znajduje sie miedzy innymi grób Michała Anioła, Piazza della Signoria ze słynnym posagiem Dawida i Palazzo Vecchio - ratuszem miejskim; Ponte Vecchio, czyli most stary zwany także mostem złotników malowniczo rozciągnięty nad rzeką Arno; katedra Santa Maria del Fiore ze słynna kopułą Brunalleschiego i Baptysterium. Przejazd na kolację i  nocleg do hotelu  w ok. Rzymu.
 
4. DZIEŃ.  RZYM 
Po śniadaniu przejazd na Generalną Audiencję z Papieżem Benedyktem XVI , po Audiencji zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra (nawiedzenie grobu Jana Pawła II), po południu zwiedzanie Rzymu Antycznego  - Kapitol (centrum miasta od czasów starożytnych) z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Koloseum  - symbolu cesarskiego Rzymu, Panteonu - świątyni wszystkich Bogów, 
Powrót do hotelu  na kolację i nocleg.

5. DZIEŃ. MONTE CASSINO - RZYM - OKOLICE ASYŻU 
Po śniadaniu  przejazd na Monte Cassino, wzgórze gdzie znajduje się  opactwo benedyktyńskie z 529 roku i  cmentarz wojskowy z grobami Żołnierzy Polskich II Korpusu oraz ich dowódcy generała  Andersa. To również polski symbol  we Włoszech - miejsce bohaterskich, zwycięskich walk polskich żołnierzy z Niemcami  w czasie II wojny światowej w maju 1944 roku. Po przyjeździe do Rzymu  zwiedzanie  z pilotem Rzymu Barokowego (najpiękniejsze place i fontanny):  plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Fontanna di Trevi, panorama Rzymu ze schodów kościoła św. Trójcy, barokowy plac Navona z fontanną Czterech Rzek. Przejazd do hotelu w ok. Asyżu na kolację i nocleg.

6. DZIEŃ.  ASYŻ
Po śniadaniu  przejazd do Asyżu - miasta Św. Franciszka. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki  Sw.Franciszka, Bazyliki Św. Franciszka i Św. Klary, plac del Comune z portykiem Św. Minerwy.  Wyjazd  do Polski, jazda non stop.

7. DZIEŃ  POWRÓT DO KRAJU.