Hiszpańska Przygoda z wizytą na Gibraltarze

Żółta jak słońce i piasek oraz czerwona jak płachta na byka taka właśnie jest Hiszpania. Jednak to coś więcej niż kojarzące się z nią piękne, piaszczyste plaże , widowiskowa corrida, ekspresyjne flamenco czy też popołudniowe sjesty. W trakcie naszej podróży odkryjemy różnorodność tego kraju. Poznamy smak chłodzącego gazpacho i przepysznej paelli. Zatańczymy w rytmie flamenco i zrelaksujemy się na dzikim wybrzeżu "Costa Brava" w krainie wina, błekitnego morza i słońca. Na pierwsze spotkanie z Hiszpanią wybralismy dla Państwa Andaluzję, ojczyznę tańca flamenco, słynną na cały świat z zabytków kultury arabskiej ale też z klasycznej kultury hiszpańskiej, stolicę kraju i siedzibę monarchii Madryt, baśniową Barcelonę, stolicę Katalonii oraz Gibraltar , gdzie przy dobrej pogodzie mozna zobaczyć wybrzeża Afryki.

1 Dzień Gdynia - Warszawa - BARCELONA
Zbiórka o godz...., odjazd autokaru z Gdyni na lotnisko im. F. Chopina w Warszawie, odprawa biletowo -bagażowa, o godz. 11:30 odlot Polskimi Liniami Lotniczymi "LOT" do Barcelony, przylot o godz.14:45 na lotnisko w Barcelonie, krótki objazd Barcelony autokarem, transfer do hotelu na wybrzeżu Costa Brava, kolacja i nocleg.

2 Dzień BARCELONA - Walencja
Barcelona, stolica Katalonii. W pierwszej kolejności odwiedzimy jedną z największych i najpękniejszych  świątyń świata zaprojektowaną przez Antonia Gaudiego - Sagrada Familia. Budowa tej niezwykłej świątyni rozpoczeła się 120 lat temu i nie została ukończona do dziś z powodu śmierci projektanta, który wydał na nią cały swój majątek i zginął jako żebrak pod kołami tramwaju. Następnie odwiedzimy Park Guell z baśniową architekturą i bujną roślinnością. Na sam koniec przejdziemy się najciekawszą i najbarwniejszą ulicą Europy- Las Ramblas , gdzie konetruje się życie kulturalne i towarzyskie miasta. W godzinach wieczornych dojedziemy na kolacje i nolceg do hotelu w okolicach Walencji.
 
3 Dzień WALENCJA - Granada
Walencja, miasto gdzie przyszłość spotyka się z przeszłością. Zobaczymy katedrę z XIII w., w której według legendy znajduje się Święty Graal, kielich, z którego w trakcie Ostatniej Wieczerzy pił Jezus Chrystus. Z tyłu katedry znajduje się piękny barokowy kościół Matki Boskiej Opuszczonych. Jedną z architektonicznych perełek miasta jest Giełda Jedwabiu , która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako najpiękniejszy, najbardziej zachwycający i najlepiej zachowany przykład świeckiej architektury późnego gotyku w Europie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Granady.
 
4 Dzień GRANADA- GIBRALTAR
Podobno jeśli nie widziało się Granady, nie widziało się niczego, a jeśli miałoby się odwiedzić tylko jedno jedyne miasto w Hiszpanii - powinna to byc Granada. Odwiedzimy perłę Andaluzji, Alhambrę - rezydencję arabskich władców Granady, arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji. Następnie udamy się na Gibraltar, skalisty półwysep u wyjścia Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki, który stanowi terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii. Za dodatkową opłatą na miejscu wjazd na taras widokowy Europa Point, skąd będzie można podziwiać imponujący widok na Cieśninę Gibraltarską , a przy dobrej widoczności nawet wybrzeże Afryki. Niezapomnianych przeżyć dostarczy nam jedna z największych atrakcji Gibraltaru, jedyne w Europie, żyjące na wolności półdzikie małpki zwane magotami, które zaczepiają turystów na każdym kroku. Z Gibraltarem łączy też nas Polaków tragiczna śmierć generała Władysława Sikorskiego. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Jerez de La Frontera (stolica sherry i hiszpańskiegop brandy).
 
 

5 Dzień SEVILLA- CORDOBA
Sevilla uznawana za serce Hiszpanii, miasto flamenco, barów tapas, przepięknych parków i wspaniałych zabytków. Zobaczymy pałac królewski Alkazar, Katedrę Św.Marii, która jest jedną z największych katedr na świecie (największa po Bazylice Św.Piotra w Rzymie i Katedrze Św. Pawła w Londynie) i Plac Hiszpański. Z Sevilli udamy się do Cordoby. Piękna starówka przeniesie nas do czasów średniowiecza. Zobaczymy najciekawsze zabytki miasta: Mezquita (Wielki meczet budowany od VIII w. ), Pałac - twierdza Alfonsa XI i  Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze.Kolacja i nocleg w hotelu w Cordobie lub w okolicach.
*Opcjonalnie zamiast kolacji w hotelu polecamy kolację z pokazem tańca flamenco.
 
6 Dzień TOLEDO - okolice Madrytu
Kolejnym przystankiem naszej podróży będzie Toledo , stare hiszpańskie miasto , które z trzech stron opływa rzeka Tag. Zobaczymy pałac Alkazar, Katedrę z XIII - wieczną Biblią, Kościół Santo Tome z obrazem El Greco. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Madrytu.
 
7 Dzień MADRYT- ESKURIAL - DOLINA POLEGŁYCH
W Madrycie, stolicy Hiszpanii, zobaczymy Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, a także bohaterów jego najsłynniejszej powieści -nieustraszonego Don Kichote z Manchy, jego giermka Sancho Pansy oraz wybranki rycerskiego serca, Puerta Del so l- plac, gdzie jest punkt wyznaczający środek Hiszpanii, bazylikę Św.Franciszka z freskiem Goi, Pałac Królewski będący symbolem hiszpańskiej monarchii, katedrę Almudena poświęconą przez Jana Pawła II. Następnie udamy się w okolice Madrytu aby zobaczyć późnorenesansowy kompleks Eskurial  obejmujący pałac, klasztor i grobowiec. Pochowano tu niemal wszystkich królów i królowe, panujących po wybudowaniu kompleksu. Miejsce to kryje bogaty zbiór dzieł sztuki takich artystów jak Tycjan czy El Greco. Odwiedzimy również Dolinę Poległych upamiętniającą ofiary hiszpańskiej wojny domowej, gdzie spoczywa m.in. dyktator generał Franco. Cały kompleks składa się z wykutej w skale podziemnej bazyliki i ogromnego kamiennego krzyża stojącego na szczycie góry Risco de Neva.Powrót na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Madrytu.   
 
8 Dzień Madryt - Warszawa-Gdynia
Czas wolny, transfer na lotnisko w Madrycie, odprawa biletowo-bagażowa, odlot do Warszawy o godz. 15:25, przylot o godz.19:05, przejazd autokarem do Gdyni.
 
** Zakończenie wycieczki**
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.