Hiszpania i Gibraltar - samolotowa wycieczka objazdowa

Hiszpania to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów świata, pełen słońca i wspaniałych skarbów różnorodnej architektury. Oprócz zwiedzania najpiękniejszych miejsc płw. Iberyjskiego dodatkową atrakcją będzie spotkanie z ciekawskimi małpkami w trakcie wizyty na Gibraltarze, brytyjskim zakątku Hiszpanii, gdzie przy dobrej pogodzie można zobaczyć wybrzeża Afryki. A dla chętnych opcjonalna wycieczka do orientalnego Maroka. W programie samolotowej wycieczki objazdowej do Hiszpanii bajkowa Barcelona, elegancka Walencja, Granada z pięknym pałacem Alhambra, Kadyks przypominający kubańską Hawanę, hiszpańska stolica flamenco Sewilla, magiczna Kordoba, dawna stolica Hiszpanii, Toledo i królewski Madryt.

1 Dzień Gdynia - Warszawa - BARCELONA
Zbiórka o godz...., odjazd autokaru z Gdyni na lotnisko im. F. Chopina w Warszawie, odprawa biletowo - bagażowa, o godz.11:30 odlot Polskimi Liniami Lotniczymi "LOT" do Barcelony, przylot o godz.14:45 na lotnisko w Barcelonie, krótki objazd Barcelony autokarem, transfer do hotelu na wybrzeżu Costa Brava, kolacja i nocleg.

2 Dzień     BARCELONA
Witajcie w Barcelonie, stolicy Katalonii. W pierwszej kolejności odwiedzimy jedną z największych i najpiękniejszych świątyń świata zaprojektowaną przez Antonia Gaudiego - Sagrada Familia. Budowa tej niezwykłej świątyni rozpoczeła się 120 lat temu i nie została ukończona do dziś z powodu śmierci projektanta, który wydał na nią cały swój majątek i zginął jako żebrak pod kołami tramwaju. Następnie odwiedzimy Park Guell z baśniową architekturą i bujną roślinnością. Na koniec pobytu w Barcelonie spacer najciekawszą i  najbarwniejszą ulicą Europy - La Rambla, gdzie koncetruje się życie kulturalne i towarzyskie miasta. W godzinach wieczornych dojedziemy na kolacje i nocleg do hotelu w okolicach Walencji.
 
3 Dzień     WALENCJA
Walencja, miasto gdzie przyszłość spotyka się z przeszłością. Zobaczymy: katedrę z XIII w., w której według legendy znajduje się Święty Graal, kielich, z którego w trakcie Ostatniej Wieczerzy pił Jezus Chrystus, barokowy kościół Matki Boskiej Opuszczonych, architektoniczną perełkę Giełdę Jedwabiu wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako najpiękniejszy, najbardziej zachwycający i najlepiej zachowany przykład świeckiej architektury późnego gotyku w Europie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Granady.
 
4 Dzień   GRANADA - GIBRALTAR

Granada - zwiedzanie rezydencji Alhambra

Podobno jeśli nie widziało się Granady, nie widziało się niczego, a jeśli miałoby się odwiedzić tylko jedno jedyne miasto w Hiszpanii - powinna to być Granada. Odwiedzimy perłę Andaluzji, Alhambrę - rezydencję arabskich władców Granady, arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji.

Gibraltar - największe atrakcje

Następnie odwiedzimy Gibraltar, usytuowany na południowym krańcu Półwyspu Iberyjskiego, który jest zamorskim terytorium Wielkiej Brytanii. Największą atrakcją jest taras widokowy Europa Point, skąd można podziwiać Cieśninę Gibraltarską, która rozdziela Afrykę i Europę. Wyjątkowym przeżyciem jest z pewnością spotkanie z głównymi mieszkańcami Gibraltaru, żyjącymi na wolności półdzikimi małpkami nazywanymi migotami. Trzeba zachować szczególną ostrożność, bo małpki lubią robić małpie figle zabierając rzeczy należące do turystów. Z pewnością odwiedzając Gibralatar poczujemy się jak w małym, angielskim miasteczku z typowymi brytyjskimi pubami i czerwonymi budkami telefonicznymi. Polaków łaczy z Gibraltarem również tragiczna śmierć generała Władysława Sikorskiego, który zginął tutaj w katastrofie lotniczej. 

Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Kadyksu.

*Wycieczka promem do Ceuty

Opcjonalnie proponujemy dodatkowy dzień na wycieczkę promem do Ceuty, afrykańskiego kawałka Hiszpanii na terenie Maroko. Ceuta to przede wszystkim piaszczyste plaże, zabytkowe kościoły, pałace i arabskie łaźnie.

5 Dzień   KADYKS- SEWILLA- KORDOBA

Przed nam dzień pięknych hiszpańskich miast.

Kadyks - co warto zobaczyć?

Zaczniemy od zwiedzania Kadyksu, najstarszego miasta w tej części Europy – andaluzyjskiej części Hiszpanii, nazywanego również „małą Hawaną”. W trakcie krótkiego spaceru wśród wąskich uliczek starego miasta zobaczymy katedrę Catedral de la Santa Cruz, 45- metrową wieżę Torre Tavira, a spacer zakończymy na promenadzie Campo del Sur z pięknym widokiem na ocean. Plaża w Kadyksie „zagrała” nawet w filmie o Jamesie Bondzie „Śmierć nadejdzie jutro”, kiedy aktorka Halle Berry wyłaniała się z oceanu…

Sewilla - w stolicy flamenco

Kolejnym miastem będzie Sewilla uznawana za serce Hiszpanii, miasto flamenco, barów tapas, przepięknych parków i wspaniałych zabytków. Zobaczymy pałac królewski Alkazar, Katedrę Św.Marii, która jest jedną z największych katedr na świecie (największa po Bazylice Św.Piotra w Rzymie i Katedrze Św. Pawła w Londynie) i Plac Hiszpański.

Kordoba - zwiedzanie

Z Sewilli udamy się do Kordoby. Piękna starówka przeniesie nas do czasów średniowiecza. Zobaczymy najciekawsze zabytki miasta: Mezquita (Wielki meczet budowany od VIII w.), Pałac - twierdza Alfonsa XI i Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze. Kolacja i nocleg w hotelu w Kordobie lub w okolicach.
*Opcjonalnie zamiast kolacji w hotelu polecamy kolację z pokazem tańca flamenco.
 
6 Dzień     TOLEDO
Kolejnym przystankiem naszej podróży będzie Toledo, stare hiszpańskie miasto, które z trzech stron opływa rzeka Tag. Toledo było stolicą Hiszpanii i miastem, gdzie w harmonii żyli wyznawcy trzech religi: judaizmu,islamu i chrześcijaństwa. Dziś nazywane jest miastem - muzeum. Zobaczymy m.in  pałac Alkazar, Katedrę z XIII - wieczną Biblią oraz Kościół Santo Tome z obrazem El Greco. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Madrytu.
 
7 Dzień     MADRYT - ESKURIAL - DOLINA POLEGŁYCH
Naszą wycieczkę objazdową po Hiszpanii zakończymy w Madrycie, stolicy Hiszpanii. Zobaczymy m.in Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, a także bohaterów jego najsłynniejszej powieści - nieustraszonego Don Kichote z Manchy, jego giermka Sancho Pansy oraz wybranki rycerskiego serca, Puerta del Sol, plac z punktem wyznaczającym środek Hiszpanii, bazylikę Św.Franciszka z freskiem Goi, Pałac Królewski będący symbolem hiszpańskiej monarchii oraz katedrę Almudena poświęconą przez Jana Pawła II.  W okolicach Madrytu zwiedzimy późnorenesansowy kompleks Eskurial obejmujący pałac, klasztor i grobowiec. Pochowano tu niemal wszystkich królów i królowe, panujących po wybudowaniu kompleksu. Miejsce to kryje bogaty zbiór dzieł sztuki takich artystów jak Tycjan czy El Greco. Odwiedzimy również Dolinę Poległych upamiętniającą ofiary hiszpańskiej wojny domowej, gdzie spoczywa m.in. dyktator generał Franco. Cały kompleks składa się z wykutej w skale podziemnej bazyliki i ogromnego kamiennego krzyża stojącego na szczycie góry Risco de Neva. Powrót na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Madrytu.   
 
8 Dzień Madryt - Warszawa- Gdynia
Czas wolny, transfer na lotnisko w Madrycie, odprawa biletowo-bagażowa, odlot do Warszawy o godz. 15:25, przylot o godz.19:05, przejazd autokarem do Gdyni.
 
**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**