Wycieczki do USA znów możliwe!

Opublikowano dnia 15.11.2021 12:28

Po około 600 dniach zamkniętych granic od 8 listopada 2021 r. znów można podróżować do USA. Podczas webinaru „Welcome back to the USA”, zorganizowanego przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych, dowiedzieliśmy się o aktualnych zasadach wjazdu do USA.

Tak więc Ci, którzy marzą o zobaczeniu legendarnych miejsc, jak Nowy Jork, Los Angeles, Miami, Las Vegas, czy wspaniałe parki narodowe, lub Ci którzy po raz kolejny planują wycieczkę do USA, znów mają taką możliwość. Zorganizujemy dla Was każdy rodzaj wyjazdu do Stanów Zjednoczonych od wyjazdów integracyjnych, wycieczek objazdowych, po wyjazdy na targi.

Aktualne wymogi sanitarne przy wjeździe do USA

- Do Stanów Zjednoczonych wjadą tylko osoby w pełni zaszczepione! Podczas odprawy lotniskowej musimy okazać dowód szczepienia w formie papierowej lub elektronicznej. Ostatnia dawka szczepionki powinna być przyjęta najpóźniej 14 dni przed wylotem do USA.
 
- Wszyscy podróżni powyżej drugiego roku życia są zobowiązani również do przedstawienia negatywnego wyniku testu wykonanego na próbce pobranej w ciągu 3 dni przed   planowanym wylotem do USA.

- Podróżni są także zobowiązani do wskazania danych umożliwiających ich lokalizację w czasie pobytu w USA (za pośrednictwem linii lotniczych).

Akceptowane szczepionki

- jednodawkowa: Janssen/J&J
- dwudawkowe: Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Covishield, BIBP/Sinopharm, Sinovac

Akceptowane testy

NAAT, antygenowy, rapid, a także testy domowe, które spełniają warunki określone przez CDC (Centers for Disease Control and Prevention). Na zaświadczeniu muszą znajdować się:  imię, nazwisko, data urodzenia podróżnego, data pobrania próbki, wynik testu oraz nazwa instytucji wykonującej badanie.