Wycieczki na Sycylię- festiwal kuskusu w San Vito Lo Capo

Opublikowano dnia 23.09.2019 14:31

Sycylijskie San Vito Lo Capo to renomowany kurort we Włoszech, znany przede wszystkim z jednej z najpiękniejszych plaż Italii, lazurowej przejrzystej wody i 300 słonecznych dni w roku.
20.09.19 własnie w San Vito Lo Capo  rozpoczęło się święto dania, które symbolizuje pokój i jedność narodów, czyli festiwal kuskusu. W bogatym programie degustacje, pokazy gotowania przez renomowanych szefów kuchni, koncerty i spektakle. Wystapi m.in. Mahmood, zwycięzca tegorocznego festiwalu piosenki w Sanremo. Codziennie do 29.09.19 między godziną 12.00  a 24.00 na ulicach miasteczka i na plaży serwowane są dania z kuskusu, przyrządzane wedug 30 różnych przepisów. Wycieczki na Sycylię to atrakcyjna destynacja na wyjazdy motywacyjne i nagrodowe dla firm.


Smaki kuchni sycylijskiej

Kuchnia sycylijska jest odzwierciedleniem historii regionu. Znajdziemy tu wpływy wszystkich kultur, które w przeszłości sprawowały władzę na wyspie, przede wszystkim greckie, wloskie i arabskie. Podstawą są ryby, owoce morza, makaron, sery, a przede wszystkim owoce, warzywa i lokalne wina. Na Sycylii obowiązkowo trzeba spróbować caponaty (przystawki na bazie bakłażana i pomidorów), kuskusu z rybami, arancini (kule lub stożki ryżowe nadziewane mięsem i innymi składnikami) oraz pysznych cannoli, nadziewanych kremem z serka ricotta o smaku limonki.
Dla smakoszy  polecamy wycieczki kulinarne na Sycylię na wyjazdy firmowe do Włoch.

Wycieczki dla firm na Sycylię

Wizytówka wyspy- wulkan Etna, bajeczna Taormina, antyczne Agrigento czy wielobarwne Palermo w połączeniu z różnorodną i smakowitą kuchnią, słońcem i lazurowym morzem stanowią idealne miejsce na wyjazdy dla firm: integracyjne, motywacyjne czy nagrodowe.

Firmy, które chcą zorganizować wycieczkę na Sycylię, zapraszamy do kontaktu  z naszym biurem!