Portugalia- wycieczki dla firm do Porto i Doliny Douro

Opublikowano dnia 23.03.2020 09:43

 

Zabytki, piękne krajobrazy, wyśmienita kuchnia i wino to najlepsza wizytówka północnej Portugalii. Odkrywanie klimatycznego Porto , kulinarnych smaków regionu, degustacje flagowego wina Porto, rejs po rzece Douro,winobranie, off road w Dolinie Douro to tylko niektóre pomysły na organizację wyjazdów firmowych, wycieczek kulinarnych, incentives do Porto i Doliny Douro.

Co warto zobaczyć w Porto?

  

Perła Portugalii, klimatyczne Porto, „winem płynące” z 6 mostami położonymi nad najdłuższą rzeką Portugalii Douro to najlepszy początek portugalskiej przygody. W tym niewielkim mieście każdy znajdzie coś dla siebie! Porto co zobaczyć. Jakie są największe atrakcje w Porto? Polecamy: spacer po kolorowej dzielnicy Ribeira nad brzegiem rzeki Douro, Most Ponte Dom Luis I zaprojektowany przez ucznia Gustave Eiffela, Dworzec Sao Bento, którego wnętrze zdobi aż 20 tysięcy płytek AZULEJOS, Wieżę Kleryków z widokiem na panoramę Porto, romańską Katedrę Se, bogato zdobione wnętrze kościoła Św.Franciszka i piwnice oraz domy z winem Porto w dzielnicy Vila Nova de Gaia, gdzie produkowane i przechowywane jest wino Porto ze zbiorów w Dolinie Douro. Dla lubiących zakupy Targ Mercado do Bolhao z regionalnymi produktami, dla fanów Harrego Pottera wizyta w najpiękniejszej księgarni Lello, która inspirowała J.K. Rowling w trakcie pisania książek o młodym czarodzieju, a dla lubiących adrenalinę wspinaczka na jeden z mostów na rzece Douro. Jeżeli pozostanie jeszcze czas wolny przejażdżka zabytkowym tramwajem i rejs statkiem z widokiem na Porto i Vila Nova da Gaia z perspektywy rzeki. Na pewno wszyscy pokochają Porto za takie jak jest, obserwując toczące się życie przy kawie i kieliszku wina Porto w jednej z kawiarni położonej na deptaku wzdłuż rzeki Douro.

Wycieczki kulinarne do Portugalii – smaki Porto i Doliny Douro

   

Północna Portugalia to kulinarny raj dla miłośników kuchni. Najlepsze owoce morza, w tym słynne „percebes” prosto z Oceanu Atlantyckiego, sztandarowe danie kanapka Francesinha (kanapka składająca się z chleba tostowego, kilku rodzajów mięs, a wszystko w stopionym żółtym serze, sosie z piwa oraz przypraw i podawane z frytkami i sadzonym jajkiem), dorsz Bacalhau ( Portugalczycy znają 365 sposobów jego przyrządzania (po jednym na każdy dzień roku), flaczki na modłę Porto, znakomite wino Porto z doliny Douro to podstawowa lista specjałów kuchni północnej Portugalii.

Zachęciliśmy Was do zorganizowania wycieczki kulinarnej do północnej Portugalii? 

Dolina Douro na wyjazdy integracyjne – incentive travel

 

Lokalne przysłowie głosi: „Bóg stworzył ziemię, człowiek – Douro”. Położona niedaleko Porto Dolina Douro nazywana jest często „portugalską Toskanią”. To tutaj na stokach doliny w wyjątkowym mikroklimacie dojrzewają winogrona, z których produkuje się znane na całym świecie wino Porto, flagowy produkt Portugalii. Najcenniejsze winnice Portugalii, punkty widokowe na rzekę ukazujące piękno całej doliny, urocze małe miasteczka to najlepsze wizytówki tego regionu.

Jaka jest idealna recepta na udany wyjazd integracyjny, motywacyjny lub nagrodowy właśnie tutaj?  

Przejażdżka zabytkowym pociągiem parowym z zespołem umilającym nam czas regionalną muzyką oraz serwowanymi lokalnymi przysmakami i winem Porto, off road terenowymi samochodami, który z pewnością podniesie adrenalinę, przejazd najpiękniejszą widokową drogą na świecie nr 222, winobranie w jednej z wielu lokalnych winnic i rejs po rzece Douro z obiadem na pokładzie.

Północną część Portugalii odkryliśmy dzięki zaproszeniu Turismo de Portugal.

Jeśli szukasz pomysłu na wyjazd dla Twojej grupy,północna Portugalia z Porto i Doliną Douro to doskonały kierunek o każdej porze roku !

Resztą zajmiemy się my! Zadzwoń/napisz do nas!