Bolonia i FICO Eataly World- Fabryka Włoskich Rolników na wycieczki dla firm.

Opublikowano dnia 07.02.2018 12:04

Na fali światowego biotrendu na zdrowe jedzenie Bolonia od niedawna zyskała nową atrakcję turystyczno-kulinarną- FICO Eataly World, którą warto uwzględniać organizując wycieczki dla firm, a zwłaszcza wyjazdy tematyczne czy kulinarne. Ten największy na świecie park rolno - spożywczy, otwarty zaledwie 15.11.2017 r. już zyskał miano "Disneylandu Żywności". Na 100 000 m2 mieszczą się pola uprawne, stajnie ze zwierzętami, wystawy, 40 restauracji i innych lokali gastronomicznych. Można tu spróbować specjałów kulinarnych ze wszystkich regionów Włoch oraz zrobić zakupy.

Tak więc zapraszamy do odwiedzenia tego nowego punktu na kulinarnym szlaku regionu Emilia Romania, który słynie m.in. z produkcji octu balsamicznego, mortadeli, parmezanu, wybornych win, a także obfituje w trufle, grzyby i kasztany.

Emilia Romania to również motoryzacyjne zagłębie Włoch, znane z takich legendarnych marek jak Ferrari i Lamborghini.

Podsumowując, to idealny region na wyjazdy firmowe, motywacyjne, integracyjne i nagrodowe dla fanów szybkich samochodów i miłośników wybornej włoskiej kuchni. Przekonaliśmy się o tym osobiście, uczestnicząc w targach branżowych Gooditaly Workshop, które pozwoliły tour operatorom ze wszystkich kontynentów na poznanie smaków miejscowych win i produktów lokalnych. A podczas lekcji gotowania zgłębialiśmy tajniki przyrządzania także wykwintnych dań pod czujnym okiem szefów renomowanych restauracji.