Zjednoczone Emiraty Arabskie- aktualne wymogi sanitarne

Opublikowano dnia 31.08.2021 11:58

Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich można już podróżować, przestrzegając oczywiście wymogów sanitarnych. Każdy z Emiratów ma swoje regulacje i obostrzenia w tym zakresie. Zaledwie po 6 godzinach bezpośredniego przelotu liniami Emirates, FlyDubaj, a od 26.09.21 również LOT, czekają  na Was piękne piaszczyste plaże, ciepłe morze, nowoczesność i egzotyka.
Największym wydarzeniem nadchodzących miesięcy będzie długo wyczekiwane Expo 2020, przełożone z powodu pandemii na rok 2021/2022 oraz obchody złotego jubileuszu ZEA, 50. rocznicy powstania państwa. Przygotujcie się na wiele atrakcji i ofert specjalnych!
Światowa Wystawa Expo 2020 w Dubaju rozpoczyna się już 1.10.21 i będzie trwała do 31.03.2022. Najwyższy czas, aby zająć się organizacją wycieczki firmowej do Dubaju, wyjazdu integracyjnego lub nagrodowego w połączeniu z wizytą na Światowej Wystawie Expo.
Musicie przygotować tylko dokumenty podróży, a kompleksową organizacją Waszego wyjazdu do Dubaju (przygotowaniem super programu, dostosowanego do Waszych potrzeb i zainteresowań, przelotem, transferami, rezerwacjami hoteli, restauracji i wielu innych serwisów) zajmie się nasze biuro Cortina Travel.

Wyjazdy na Expo do Dubaju- co trzeba wiedzieć?

Wymagane dokumenty i aktualne wymogi sanitarne przy wjeździe do Dubaju:
Paszport- przy wjeździe do ZEA musimy mieć paszport ważny nie mniej niż 6 miesięcy od daty przyjazdu. Paszporty tymczasowe nie są uznawane.
Wiza- po przylocie turyści otrzymują wizę ważną 90 dni od daty przylotu.
Wymogi sanitarne -  wszyscy udający się do Dubaju muszą mieć ze sobą zaświadczenie w języku angielskim lub arabskim o ujemnym wyniku testu RT-PCR na obecność COVID-19, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Po przylocie, obywatele Polski są poddawani dodatkowemu testowi PCR. Do chwili otrzymania wyniku testu należy poddać się samoizolacji. W przypadku pozytywnego wyniku testu obowiązuje 10- dniowa kwarantanna.

Aktualne obostrzenia przy wjeździe do Abu Dhabi

Do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Dhabi wjedziemy pod warunkiem posiadania negatywnego wyniku testu PCR. Test PCR musi być wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed datą wjazdu, a w przypadku testu laserowego (DPI)- 24 godziny. W przypadku dłuższego pobytu w Abu Dhabi wymagane będzie powtórzenie testów, przy teście PCR- w 4. i 8. dniu pobytu, przy teście DPI- w 3. i 7. dniu pobytu.
Począwszy od 19 lipca 2021 roku emirat Abu Dhabi wprowadził godzinę policyjną, która  obowiązuje od północy do godz. 5 rano.
Sytuacja związana z pandemią covid jest dynamiczna i zasady wjazdu do Dubaju oraz Abu Dhabi mogą się zmienić w każdej chwili.

Stopover w Dubaju

Podróżnych, udających się do dalszych zakątków świata liniami Emirates z przesiadką w Dubaju, zachęcamy do zrobienia stopoveru, czyli dodania do planu podróży krótkiego pobytu w tym emiracie. Nasze biuro Cortina Travel pomoże w efektywnym i interesującym zagospodarowaniu czasu. Polecamy przede wszystkim wizytę na wystawie Expo 2020, ale warto również poznać ten luksusowy emirat od strony turystycznej.

Zapraszamy do kontaktu, również w sprawach organizacji wyjazdów na targi w Dubaju, na Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze, zaplanowane na 06.12.21 i na misje gospodarcze.