Odkryj Węgry- wycieczki grupowe i wyjazdy dla firm

Opublikowano dnia 28.03.2022 10:26

Pod hasłem Discover Hungary, pod koniec lutego Węgierska Organizacja Turystyki Visit Hungary, zorganizowała study tour, dla ponad 200 biur podróży i dziennikarzy z całej Europy. Nasze biuro również zostało zaproszone na ten event. No i potwierdziło się, że Węgry kuchnią i termami stoją.
Znakomite restauracje (również z gwiazdkami Michelin) w Budapeszcie i Debreczynie sprawiły, że później nic już nie smakuje tak samo. Dodatkową atrakcją były też wizyty w licznych winnicach Egeru i Tokaju, gdzie produkuje się wina światowej klasy. W Budapeszcie, oprócz zwiedzania oczywistych atrakcji, czyli zabytków, zapoznaliśmy się również z życiem nocnym miasta. Mnóstwo modnych klubów, pubów i dyskotek oferuje rozrywkę do białego rana. No i absolutne „must”- łaźnie i baseny termalne, które znajdują się dosłownie wszędzie. Organizatorzy eventu zadbali także o to, aby zaproszeni goście oprócz znanych turystycznych miejsc, jak Budapeszt, Heviz, Balaton, czy Haiduszoboszlo, zobaczyli również mniej uczęszczane przez turystów zakątki kraju. Konkludując, na podstawie własnego doświadczenia potwierdzamy, że Węgry mają do zaoferowania wiele wspaniałych atrakcji na wyjazdy firmowe, city break, podróże kulinarne i wycieczki integracyjne.

Węgry- wybrane atrakcje na wycieczki dla grup

- Dom Muzyki w Budapeszcie, najbardziel spektakularne muzeum w naszej części Europy dla miłośników muzyki i wielbicieli arcitektury. Zaprojektowany przez wybitnego architekta przestrzeni publicznych, Japończyka Sou Fujimoto, tonący w zieleni Dom Muzyki zdobył szereg międzynarodowych nagród. Jego przestrzeń podzielono na część koncertową, edukacyjną i wystawową. Można tu posłuchać koncertów, wykładów o muzyce i pooglądać wystawy stałe i czasowe, poświęcone historii muzyki, również tej rozrywkowej.

- Park jeździecki braci Lazar, 21-krotnych mistrzów świata w powożeniu zaprzęgowym. Czeka nas tu tradycyjny pokaz konny, wyraz niebywałej zręczności i męstwa kowbojów węgierskich, stajnia wyścigowa, muzeum braci Lazar i rodzime zwierzęta gospodarskie. Skosztujemy palinki i tradycyjnych dań węgierskich przy akompaniamencie muzyki na żywo w prawdziwej czardzie węgierskiej.

- Pałac w Gödöllő- największy pałac na Węgrzech, jedyne 25 km od Budapesztu. Ulubiona rezydencja austriackiej cesarzowej i węgierskiej królowej, Elżbiety, bardziej znanej jako Sissi. Podobno spędziła tu ponad 2 tysiące dni.

- Kompleks basenów w Debreczynie- Debreczyn, dwukrotnie stolica Węgier, uniwersyteckie miasto o wspaniałej atmosferze słynie przede wszystkim z Wielkiego Lasu, czyli ogromnego parku, w którym znajduje się otwarte cały rok kąpielisko termalne. 15 basenów krytych i odkrytych, pływalnia sportowa, centrum termalne Aquaticum to prawdziwy raj dla spragnionych relaksu i kapieli.

-Egerszalók- nie trzeba jechać aż do Pammukale, aby zobaczyć wspaniałe wzgórza solne, czyli tarasowe formacje wapienne tworzone przez wodę spływająca ze zbocza góry. Znajdziemy je w Egerszalók . Ponadto obejrzymy mieszkania w jaskiniach, (zamieszkałe do 1960 r.), zabytek historii wiejskiej architektury i unikatowe kamienne ule.