Odkryj Portugalię z Cortina Travel- Fam Trip do Porto

Opublikowano dnia 15.07.2022 09:56

Kilka dni temu wróciliśmy z Fam Trip do portugalskiego Porto z nowymi pomysłami na organizację wycieczek do Portugalii, a w szczególności do Porto i jego okolic, Aveiro i Costa Nova. Fam trip był bardzo intensywny i różnorodny. Rejs pontonem po rzece Douro, przejażdżka kolejką linową z cudownymi widokami na Porto, wycieczka tradycyjną łodzią moliceiro po kanałach Aveiro, wycieczka tuk tukami nad brzeg oceanu, food tour i samodzielne przygotowyanie ciastek ovos moles, to tylko niektóre z emocjonujacych atrakcji podczas pobytu w Porto. Na naszym profilu FB znajdziecie relacje na żywo z każdego dnia pobytu, a na Insta, wybrane najciekawsze zdjęcia.
O Porto pisaliśmy już całkiem sporo ( https://cortinatravel.pl/news/wyjazdy-dla-firm-portugalia-porto-dolina-douro ), musimy jednak dodać, że absolutnym „must” jest wizyta w WOW, czyli the World of Wine w Villanova de Gaia.7 interaktywnych muzeów, 12 restauracji, sklepy, wystawy czasowe i szkoła winiarstwa odkryją przed nami wszystkie tajniki winiarstwa/produkcji wina, najważniejszej gałęzi przemysłu Portugalii, jej historii i tradycji.
Organizując wycieczki dla grup do Portugalii, nie może zabraknąć w programie zwiedzania Aveiro i Costa Nova.

Co zobaczyć w Aveiro?

Aveiro to portugalska miniaturowa Wenecja, malownicze miasteczko, poprzecinane kanałami, po których pływają kolorowe, ręcznie malowane łodzie, zwane moliceiros. Niegdyś łodzie te służyły przewożeniu wodorostów, używanych w rolnictwie, dzisiaj służą do transportu turystów. Aveiro słynie również z salin, gdzie do dziś produkuje się sól, jak za dawnych czasów, metodą odparowania wody z solanki. Prawdziwą dumą miasteczka są także produkowane tu od wieków słodkości ovos moles, czyli kolokwialnie mówiąc zagęszczony kogel mogel w opłatku. Ciasteczka są robione ręcznie, zawsze w kształcie owoców morza, muszelek i beczułek według pierwotnej receptury sióstr zakonnych sprzed wieków.

Costa Nova -kolorowe wybrzeże Portugalii

Costa Nova to najbardziej kolorowe i zachwycające miasteczko portugalskiego wybrzeża. Pasiaste wielobarwne domki wzdłuż pięknej, szerokiej wielokilometrowej plaży, restauracje z owocami morza, niesamowity klimat, sprawiają że każdy będzie chciał tu powrócić. Pierwotnie domki były malowane tylko na kolor czerwony i służyły za magazyny miejscowym rybakom i ich łodziom, następnie magazyny przebudowywano na domy mieszkalne, malując je w tradycyjne kolorowe pasy. Dziś wynajmowane są letnikom.