Wycieczki na Oktoberfest 2021 do Dubaju na wyjazdy firmowe

Opublikowano dnia 22.06.2021 11:32

Oktoberfest, tradycyjne święto piwa, obchodzone jest w Bawarii, głównie w Monachium, już od 1810 roku. Corocznie na imprezę przybywa kilka milionów turystów z całego świata i wypija ponad 7 milionów litrów piwa. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Oktoberfest został odwołany z uwagi na pandemię koronawirusa. Dla miłośników złotego trunku mamy jednak  dobre wiadomości. Najprawdopodobniej Oktoberfest, zostanie przeniesiony do…Dubaju.

Co wiemy o Oktoberfest – historia i ciekawostki

Po raz pierwszy Oktoberfest odbył się w formie wyścigów konnych z okazji ślubu bawarskiego księcia Ludwika z księżniczką Therese von Sachsen-Hildburghausen w październiku 1810 roku na łąkach przed murami Monachium. Książę pasjonował się starożytnością, więc wyścigi przybrały formę starożytnych igrzysk olimpijskich. Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością wśród mieszkańców, więc impreza została powtórzona rok później i tak zrodziła się tradycja Oktoberfestu, który początkowo miał charakter sportowy. Z czasem Oktoberfest przekształcił się w dożynki chmielowe i jeden z największych festynów ludowych na świecie. Podczas festynu podawane jest jedynie piwo z tradycyjnych monachijskich browarów, takich jak Paulaner, Hacker-Pschorr, Hofbräu, Löwenbräu, Spaten-Franziskaner-Bräu, Augustiner, w których piwo warzone jest zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości z 1487 roku. Tak warzone piwo charakteryzuje się pełnym smakiem, bursztynową barwą i zawiera do 6,2 % alkoholu. Do piwa można zamówić tradycyjne bawarskie dania, kiełbaski i kurczaki z rożna.

Wycieczki na Oktoberfest 2021 i na Expo 2020 w Dubaju

Pomimo braku oficjalnego potwierdzenia, znane już są plany organizacji święta piwa w Dubaju. Dubajski Oktoberfest planowany jest podczas Światowej Wystawy Expo 2020 w terminie 7.10.21- 31.03.22.i będzie to najdłuższe  święto piwa w historii Oktoberfest. Wydarzenie miałoby się odbyć na pustyni, niedaleko od Dubaj Marina, gdzie będą rozstawione namioty, dystrybutory, ruchome punkty sprzedaży, a dla podkreślenia bawarskiej atmosfery, będą puszczane ludowe piosenki i szlagiery niemieckie. Oczywiście można tam będzie sprzedawać i spożywać alkohol, a dla uczestników tego „największego święta ludowego na świecie” przewidziano specjalne autobusy, które będą dowozić i odwozić turystów, aby nie poruszali się po mieście w stanie nietrzeźwości. W Dubaju, jak to w Dubaju, nie może obyć się bez rekordów. Organizatorzy planują postawić najdłuższy bar (135 m), największą szklankę do piwa i najwyższe festynowe drzewko. Wstęp na imprezę ma być bezpłatny, a szacowana liczba gości to 4 miliony osób miesięcznie.

Wyjazd na Oktoberfest do Dubaju koniecznie trzeba połączyć ze zwiedzaniem Światowej Wystawy Expo 2020, zwiedzaniem Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wszystkim chętnym na wyjazd służymy kompleksową pomocą przy organizacji wycieczki do Dubaju.