Pireneje Francuskie i Lourdes na wycieczki dla firm i pielgrzymki

Opublikowano dnia 27.10.2018 08:22

Podczas wyjazdu studyjnego na zaproszenie Biura Promocji Turystyki Lourdes zapoznaliśmy się z największymi atrakcjami Pirenejów Francuskich. Bezpośredni lot z Krakowa do Lourdes gwarantuje szybkie i wygodne połączenie.
Ten przepiękny górski region jest wprost idealny na wyjazdy integracyjne, firmowe, dla zwolenników aktywnego wypoczynku, turystyki górskiej, narciarstwa, kolarstwa ekstremalnego, na wyjazdy kulinarne i oczywiście pielgrzymki.

NAJWIĘKSZE ATRAKCJE PIRENEJÓW FRANCUSKICH

1.

Wjazd kolejką linową na szczyt Pic du Midi na wysokość 2877 m.n.p.m., skąd możemy podziwiać panoramę 360° na łańcuch górski Pirenejów. Znajduje się tu również ważne obserwatorium naukowe, planetarium i najwyżej położone muzeum w Europie, które prezentuje ludzką epopeję budowy tego wyjątkowego miejsca. W tym roku wybudowano tu ażurowy „podniebny ponton” na wzór platformy Skywalk w Wielkim Kanionie, skąd widać całą równinę południowo- zachodnią i… 1000 metrową przepaść pod stopami.

2.

Widowiskowy  cyrk lodowcowy Gavarnie, otoczony szesnastoma szczytami powyżej 3000 m.n.p.m., z największym wodospadem w Europie.

3.

Jaskinie Betharram- najpiękniejsze we Francji, składają się z 5 poziomów wydrążonych w różnych epokach. Ciekawe formy stalaktytów i stalagmitów przypominają często swoim kształtem znane nam formy, np. wielki dzwon, meczet czy słonie. Przez dno jaskini przepływa podziemna rzeka, którą pokonujemy łodzią, a ostatnią część trasy pokonujemy kolejką, co stanowi dodatkową atrakcję dla turystów.

4.

Słynne termalne miejscowości Cauterets czy Bagneres-de- Bigorre zapewnią chwile relaksu w luksusowych ośrodkach spa, z najbardziej znanym Aquensis- XIX wieczną perełką architektury zbudowaną z drewna i marmuru z Pirenejów.

KOSMOPOLITYCZNE LOURDES dla wszystkich

Lourdes - prawdziwy duchowy fenomen, który przyciąga każdego roku miliony odwiedzających z całego świata pielgrzymów, ale i zwykłych turystów. W 1858 roku dziewczynce  o imieniu Bernadetta objawiła się Matka Boża w jednej z grot w pobliżu rzeki Gave de Pau. Pielgrzymi przybywają tutaj aby dotknąć skalnej ściany groty, zapalić poświęconą świecę, napić się wody z fontanny czy po prostu pomodlić. Najważniejszym jednak momentem jest procesja z pochodniami, która odbywa się każdego wieczoru od kwietnia do października.

http://cortinatravel.pl/p/pielgrzymki-francja-prowansja

http://cortinatravel.pl/p/slynne-sanktuaria-europejskie-i-nie-tylko-pielgrzymka-wersja-1

http://cortinatravel.pl/p/sanktuaria-maryjne-pielgrzymka-do-francji-hiszpanii-portugalii

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Mamy wiele pomysłów na ciekawe programy szyte na miarę zainteresowań i oczekiwań każdej z grup!