Sanktuaria Maryjne - Pielgrzymka do Francji, Hiszpanii i Portugalii

1. DZIEŃ - PARYŻ

Przylot do Paryża w godzinach rannych, zwiedzanie miasta: Wieża Eiffla- najbardziej znany obiekt architektoniczny miasta, Bazylika Sacre Coeur - symbol paryskiej pobożności, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Luwr, katedra Notre – Dame, sanktuarium Św. Medalika przy Rue de Bac, wizyta na najbardziej znanym cmentarzu Francji - Cmentarzu Pere Lachaise, który jest największą stołeczną nekropolią. Pochowani na cmentarzu są m.in. Fryderyk Chopin, Oscar Wilde, Edith Piaf. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Paryżu.
 

2. DZIEŃ LOURDES
Po śniadaniu przejazd do Lourdes, najbardziej znanego ośrodka kultu maryjnego i celu wielu pielgrzymek, miejsca gdzie 14-letniej Bernadette Soubirous w 1858 r. objawiła się Matka Boska, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, kolacja, udział w wieczornych uroczystościach religijnych, powrót do hotelu, nocleg.
 

3. DZIEŃ LOURDES
Msza Św. w sanktuarium, śniadanie, zwiedzanie sanktuarium, czas na indywidualną modlitwę, możliwość kąpieli w basenach ze świętą wodą,kolacja, wieczorna modlitwa w sanktuarium, nocleg.
 
 
4. DZIEŃ LEON
Msza św. w Grocie Objawień, śniadanie, przejazd do Leon (Hiszpania), zwiedzanie jednego z najważniejszych miast na szlaku Św. Jakuba do Santiago de Compostela: gotycka katedra, spacer po starówce, krótki czas wolny, przejazd do hotelu w okolicach Santiago de Compostela, kolacja, nocleg.
 

5. DZIEŃ SANTIAGO DE COMPOSTELA
Msza św., śniadanie, przejazd do Santiago de Compostela, które jest zwieńczeniem szlaku pielgrzymkowego zwanego Drogą Św. Jakuba. Zobaczymy katedrę, która została według tradycji zbudowana nad grobem Św.Jakuba, jednego z apostołów Jezusa Chrystusa, zakwaterowanie w hotelu w Santiago de Compostela, kolacja i nocleg.


6. DZIEŃ SANTIAGO DE COMPOSTELA - FATIMA
Śniadanie, Msza Św. dla pielgrzymów w katedrze, krótki czas wolny, przejazd do Fatimy, ośrodka kultu maryjnego, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nawiedzenie miejsca gdzie trójce pastuszków objawiła się Matka Boska, wieczorna modlitwa w sanktuarium, nocleg.

 

7. DZIEŃ FATIMA - LIZBONA
Msza Św. w sanktuarium, śniadanie, przejazd do Lizbony, zwiedzanie Zamku Św.Jerzego, Katedry Se’, Pomniku Odkrywców, Kościółu Sw. Antoniego powrót do Fatimy, kolacja, udział w procesji światła, nocleg.
 

8. DZIEŃ TOLEDO
Msza św. w sanktuarium, śniadanie, przejazd do Toledo, zwiedzanie Katedry, która jest najbardziej znaczącą budowlą gotycką w Hiszpanii, Alkazar – twierdzę z XI w., Castillo de San Servando, średniowieczny zamek nad brzegiem Tagu. zakwaterowanie w hotelu w okolicach Toledo, kolacja, nocleg.


9. DZIEŃ BARCELONA
Msza św., śniadanie w hotelu, przejazd do Barcelony, zwiedzanie stolicy Katalonii: Sagrada Familia (symbol miasta), Pałac Królewski, La Rambla (słynny deptak), La Boqueria (XIX wieczna kryta hala targowa), Pomnik Kolumba, Port Vell, Park Guell etc.. Przejazd do hotelu w Barcelonie lub na wybrzeżu Costa Brava, zakwaterowanie, kolacja.


10. DZIEŃ  BARCELONA - MONTSERRAT
Śniadanie w hotelu, pól dnia na dalszy ciąg zwiedzania Barcelony i pół dnia na wizytę w Montserrat, gdzie czczona jest Matka Boża Katalończyków, msza święta w sanktuarium, zwiedzanie klasztoru, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
 
11. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Barcelonie, wylot do Polski. 

*ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI*

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**