Sanktuarium Maryjne - Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii wersja 1

1. DZIEŃ 

Przylot do Madrytu. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.
 

2. DZIEŃ
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Madrytu: Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, Puerta Del Sol – plac, gdzie znajduje się punkt wyznaczający sam środek Hiszpanii, Kościół św.Izydora - patrona miasta, Bazylika Św. Franciszka z freskiem Goi, Pałac Królewski. Powrót do hotelu na kolację.
 
3. DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd z Madrytu, Przejazd do Avili - miasta Św.Teresy, jednego z najbardziej widowiskowych zespołów miejskich Hiszpanii, przejazd do złotej Salamanki, gdzie wszędzie lśni złoty piaskowiec. Kolacja i nocleg w hotelu w Salamance.


4. DZIEŃ 
Po śniadaniu zwiedzanie Salamanki- stara katedra XII wieku, Plaza Mayor- jeden z najpiękniejszych placów w Europie, Klasztor Dominikanów. Przejazd do Santiago de Compostela. Kolacja i nocleg w hotelu w Santiago de Compostela.
 

5. DZIEŃ
Po śniadaniu, krótkie zwiedzanie Santiago de Compostela, które jest zwieńczeniem szlaku pielgrzymkowego zwanego Drogą Św.Jakuba. Zobaczymy Katedrę, która została według tradycji zbudowana nad grobem Św.Jakuba, jednego z apostołów Jezusa Chrystusa. Przejazd do Fatimy, ośrodka kultu maryjnego, nawiedzenie miejsca, gdzie trójce pastuszków objawiła się Matka Boska, udział w uroczystościach. Kolacja i nocleg w hotelu w Fatimie.


6. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Lizbony - zwiedzanie Zamku Św.Jerzego, Katedry Se’, Pomnika Odkrywców, Kościółu Św.Antoniego. Powrót do Fatimy. Kolacja w hotelu w Fatimie.
   
        
7. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Sevilli - stolicy andaluzyjskiego folkloru flamenco. Zwiedzanie pałacu Alkazar, Katedry Najświętszej Marii Panny, Placu Hiszpańskiego, Bazyliki La Macarena. Kolacja i nocleg w hotelu w Sevilli.


8. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Malagi, zwiedzanie ruin mauretańskiej twierdzy Alcazaba, zamku Gibralfaro wzniesionego na górze. Przejazd do Granady. Kolacja i nocleg w hotelu w Granadzie.


9. DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie Grenady: warowny zespół pałacowy zbudowany z XIIIwieku, który jest arcydziełem architektury arabskiej, Pałace, gotycko renesansowa katedra Przejazd do Kordoby - zwiedzanie  zespołu fortyfikacji Alkazar, wielkiego meczetu pochodzącego z VIII wieku ( Mezquita). Kolacja i nocleg w hotelu w Kordobie.


10. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Toledo, zwiedzanie Katedry, która jest najbardziej znaczącą budowlą gotycką w Hiszpanii, Alkazar – twierdza z XI w., Castillo de San Servando, średniowieczny zamek nad brzegiem Tagu. Kolacja i nocleg w hotelu w Toledo lub w Madrycie.


11. DZIEŃ
Po śniadaniu transfer na lotnisko do Madrytu, wylot do kraju.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**