Pielgrzymka samolotowa do Hiszpanii i Portugalii z Cortina Travel (wersja 1)

Najpiękniejsze sanktuaria Hiszpanii i Portugalii odkryjemy w trakcie pielgrzymki samolotowej organizowanej na zamówienie grupowe z Cortina Travel. Number ONE dla każdego pielgrzyma to Sanktuarium Maryjne w Fatimie. Pomodlimy się w wyjątkowym miejscu w Hiszpanii, w Santiago de Compostela, które jest zwieńczeniem szlaku św. Jakuba. Ponadto zwiedzimy wyjątkowe hiszpańskie perełki turystyczne jak złota Salamanca, nadmorska Malaga Pabla Picassa i Sewilla, z katedrą Santa Maria de la Sede i szczątkami Krzysztofa Kolumba.

 

1. DZIEŃ 

Przylot do Madrytu. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ   MADRYT
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Madrytu: Plac Hiszpański z pomnikiem Don Kichota i Sancho Pansy, Puerta Del Sol – plac, gdzie znajduje się punkt wyznaczający sam środek Hiszpanii, Kościół św.Izydora - patrona miasta, Bazylika Św. Franciszka z freskiem Goi, Pałac Królewski. Powrót do hotelu na kolację.

3. DZIEŃ     AVILA


Po śniadaniu wyjazd z Madrytu, Przejazd do Avili - miasta Św.Teresy, jednego z najbardziej widowiskowych zespołów miejskich Hiszpanii, przejazd do złotej Salamanki, gdzie wszędzie lśni złoty piaskowiec. Kolacja i nocleg w hotelu w Salamance.

4. DZIEŃ    SALAMANKA


Po śniadaniu zwiedzanie Salamanki- stara katedra XII wieku, Plaza Mayor- jeden z najpiękniejszych placów w Europie, Klasztor Dominikanów. Przejazd do Santiago de Compostela. Kolacja i nocleg w hotelu w Santiago de Compostela.

5. DZIEŃ  SANTIAGO DE COMPOSTELA - FATIMA
Po śniadaniu, krótkie zwiedzanie Santiago de Compostela, które jest zwieńczeniem szlaku pielgrzymkowego zwanego Drogą Św.Jakuba. Zobaczymy Katedrę, która została według tradycji zbudowana nad grobem Św.Jakuba, jednego z apostołów Jezusa Chrystusa. Przejazd do Fatimy, ośrodka kultu maryjnego, nawiedzenie miejsca, gdzie trójce pastuszków objawiła się Matka Boska, udział w uroczystościach. Kolacja i nocleg w hotelu w Fatimie.

6. DZIEŃ  LIZBONA
Po śniadaniu przejazd do Lizbony - zwiedzanie Zamku Św.Jerzego, Katedry Se’, Pomnika Odkrywców, Kościółu Św.Antoniego. Powrót do Fatimy. Kolacja w hotelu w Fatimie.

7. DZIEŃ  SEWILLA


Po śniadaniu przejazd do Sewilli - stolicy andaluzyjskiego folkloru flamenco. Zwiedzanie pałacu Alkazar, Katedry Najświętszej Marii Panny, Placu Hiszpańskiego, Bazyliki La Macarena. Kolacja i nocleg w hotelu w Sevilli.

8. DZIEŃ  MALAGA
Po śniadaniu przejazd do Malagi, zwiedzanie ruin mauretańskiej twierdzy Alcazaba, zamku Gibralfaro wzniesionego na górze. Przejazd do Granady. Kolacja i nocleg w hotelu w Granadzie.

9. DZIEŃ   GRENADA - KORDOBA
Po śniadaniu zwiedzanie Grenady: warowny zespół pałacowy zbudowany z XIIIwieku, który jest arcydziełem architektury arabskiej, Pałace, gotycko renesansowa katedra Przejazd do Kordoby - zwiedzanie  zespołu fortyfikacji Alkazar, wielkiego meczetu pochodzącego z VIII wieku ( Mezquita). Kolacja i nocleg w hotelu w Kordobie.

10. DZIEŃ   TOLEDO


Po śniadaniu przejazd do Toledo, zwiedzanie Katedry, która jest najbardziej znaczącą budowlą gotycką w Hiszpanii, Alkazar – twierdza z XI w., Castillo de San Servando, średniowieczny zamek nad brzegiem Tagu. Kolacja i nocleg w hotelu w Toledo lub w Madrycie.

11. DZIEŃ
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Madrycie, wylot do kraju.

**Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe**