Sanktuarium Maryjne - Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii wersja 1

1. DZIEŃ 

Przylot do Madrytu. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.
 

2. DZIEŃ
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Madrytu: Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, Puerta Del Sol – plac, gdzie znajduje się punkt wyznaczający sam środek Hiszpanii,kościół św.Izydora - patrona miasta, bazylika Św. Franciszka z freskiem Goi, Pałac Królewski,  Powrót do hotelu na kolację.
 
 
3. DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd z Madrytu, Przejazd do Avili- miasta Św. Teresy, jednego z najbardziej widowiskowych zespołów miejskich Hiszpanii, przejazd do złotej Salamanki, gdzie wszędzie lśni złoty piaskowiec, Kolacja i nocleg w hotelu w Salamance.


4. DZIEŃ 
Po śniadaniu zwiedzanie Salamanki- stara katedra XII wieku, Plaza Mayor- jeden z najpiękniejszych placów w Europie, klasztor dominikanów. Przejazd do Santiago de Compostela. Kolacja i nocleg w hotelu w Santiago.
 

5. DZIEŃ
Po śniadaniu, krótkie zwiedzanie Santiago de Compostela, które jest zwieńczeniem szlaku pielgrzymkowego zwanego Drogą Sw. Jakuba. Zobaczymy katedrę, która została według tradycji zbudowana nad grobem Sw.Jakuba, jednego z apostołów Jezusa Chrystusa. Przejazd do Fatimy, ośrodka kultu maryjnego, nawiedzenie miejsca gdzie trójce pastuszków objawiła się Matka Boska, udział w uroczystościach. Kolacja i nocleg w hotelu w Fatimie.


6. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Lizbony - zwiedzanie Zamku Św. Jerzego, Katedry Se’, Pomnika Odkrywców, Kościółu Sw. Antoniego powrót do Fatimy. Kolacja w hotelu w Fatimie.
   
        
7. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Sevilli - stolicy andaluzyjskiego folkloru flamenco. Zwiedzanie pałacu Alkazar, Katedry Najświętszej Marii Panny, Placu Hiszpańskiego, Bazyliki La Macarena. Kolacja i nocleg w hotelu w Sevilli.


8. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Malagi, zwiedzanie ruin mauretańskiej twierdzy Alcazaba, zamku Gibralfaro wzniesionego na górze, przejazd do Granady.  Kolacja i nocleg w hotelu w Granadzie.


9. DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie Granady: warowny zespół pałacowy zbudowany z XIIIwieku, który jest arcydziełem architektury arabskiej, Pałace, gotycko renesansowa katedra Przejazd do Kordoby - zwiedzanie  zespołu fortyfikacji Alkazar, wielkiego meczetu pochodzącego z VIII wieku ( Mezquita). Kolacja i nocleg w hotelu w Kordobie.


10. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Toledo, zwiedzanie Katedry, która jest najbardziej znaczącą budowlą gotycką w Hiszpanii, Alkazar – twierdza z XI w., Castillo de San Servando, średniowieczny zamek nad brzegiem Tagu. Kolacja i nocleg w hotelu w Toledo lub w Madrycie.


11. DZIEŃ
Po śniadaniu transfer na lotnisko do Madrytu, wylot do kraju.