Pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych Hiszpanii i Portugalii (wersja 2)

W programie z serii pielgrzymek „Śladem Najpiękniejszych Sanktuariów Maryjnych Europy” zwiedzimy również kolorową Barcelonę z Katedrą Sagrada Familia dzieła Gaudiego, położony w górach klasztor benedyktyński w Montserrat z figurką czarnej Madonny „La Moreneta” oraz Saragossę z jej największym symbolem - Bazyliką Matki Bożej na kolumnie ( Bazylika del Pilar).

1. DZIEŃ     BARCELONA

Przylot do Barcelony, zwiedzanie stolicy Katalonii: katedra Sagrada Familia (symbol miasta), Pałac Królewski, słynny deptak La Rambla, targ La Boqueria (XIX wieczna kryta hala targowa), Pomnik Kolumba, Port Vell, Park Guell itd. Kolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu Costa Brava.

2. DZIEŃ    MONTSERRAT - SARAGOSSA


Po śniadaniu przejazd do Montserrat, gdzie czczona jest Matka Boża katalończyków. Msza święta w jednej z kaplic, zwiedzanie sanktuarium, przejazd do Saragossy - krótkie zwiedzanie: Bazyliki Senora Del Pilar, Katedry del Salvador, kolacja i nocleg w hotelu w Saragossie lub w okolicy.

3. DZIEŃ   MADRYT
Po śniadaniu przejazd do Madrytu i pół dnia na zwiedzanie: Plac Hiszpański z pomnikiem Don Kichota i Sancho Pansy, Plaza Mayor, Puerta Del Sol – plac, gdzie znajduje się punkt wyznaczający sam środek Hiszpanii, Kościół św.Izydora – patrona miasta, Bazylika Św. Franciszka z freskiem Goi, Pałac Królewski, kolacja i nocleg w hotelu w Madrycie lub okolicy.

4. DZIEŃ    Wycieczka do DOLINY POLEGŁYCH i ESCORIALU
Po śniadaniu zwiedzanie okolic Madrytu: Dolina Poległych, gdzie znajduje się mauzoleum upamiętniające ofiary wojny domowej w Hiszpanii oraz Escorialu, który jest monumentalnym zespołem pałacowo klasztorno-bibliotecznym w San Lorenzo de El Escorial. Powrót na kolację do hotelu.

5. DZIEŃ    TOLEDO


Po śniadaniu przejazd do Toledo, zwiedzanie Katedry, która jest najbardziej znaczącą budowlą gotycką w Hiszpanii, Alkazar – twierdzy z XI w., Castillo de San Servando, średniowiecznego zamku nad brzegiem Tagu, panoramiczny objazd miasta. Kolacja i nocleg w pobliżu granicy z Portugalią (w kierunku na Lizbonę).

6. DZIEŃ      LIZBONA - Fatima
Po śniadaniu przejazd do Lizbony na krótkie zwiedzanie: Zamku Św.Jerzego, Katedry Se’, Pomniku Odkrywców, Kościóła Sw. Antoniego, przejazd do Fatimy, kolacja i nocleg w hotelu w Fatimie.


7. DZIEŃ   FATIMA
Po śniadaniu zwiedzanie Fatimy - ośrodka kultu maryjnego, nawiedzenie  miejsca gdzie trójce pastuszków objawiła się Matka Boska, Droga Krzyżowa w portugalskiej wiosce Aljustrell, powrót do Fatimy – czas na indywidualną modlitwę, kolacja, udział w procesji różańcowej, nocleg.
 
 
 

8. DZIEŃ      Fatima - BATALHA - NAZARE - Fatima


Po śniadaniu wycieczka w okolice Fatimy: zwiedzanie klasztoru królewskiego Najświętszej Marii Panny w Batalha, przejazd do nadmorskiego kurortu Nazare: zwiedzanie Sitio, a potem czas wolny na plażowanie. Powrót do Fatimy, czas na modlitwę w sanktuarium, kolacja, udział w procesji różańcowej, nocleg.

9. DZIEŃ
Powrót z Lizbony do kraju lub kontynuacja pielgrzymki do Santiago de Compostela, na dwa noclegi i powrót z Santiago de Compostela do kraju.

*Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe*