Sanktuarium Maryjne - Pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii wersja 2

1. DZIEŃ: BARCELONA - COSTA BRAVA 

Przylot do Barcelony, zwiedzanie stolicy Katalonii: Sagrada Familia (symbol miasta), Pałac Królewski, La Rambla (słynny deptak), La Boqueria (XIX wieczna kryta hala targowa), Pomnik Kolumba, Port Vell, Park Guell etc., kolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu Costa Brava.

2. DZIEŃ:  MONTSERRAT - SARAGOSSA
Po śniadaniu przejazd do Montserrat gdzie czczona jest Matka Boża Katalończyków. Msza Św w jednej z kaplic, zwiedzanie sanktuarium,  przejazd do Saragossy - krótkie zwiedzanie: Bazyliki Senora Del Pilar, Katedry del Salvador, kolacja i nocleg w hotelu w Saragossie lub okolicy.
 
 
3. DZIEŃ: MADRYT
Po śniadaniu przejazd do Madrytu i pół dnia na zwiedzanie: Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, Plaza Mayor, Puerta Del Sol – plac, gdzie znajduje się punkt wyznaczający sam środek Hiszpanii,kościół św.Izydora –patrona miasta, bazylika Św. Franciszka z freskiem Goi, Pałac Królewski, kolacja i nocleg w hotelu w Madrycie lub okolicy.


4. DZIEŃ: OKOLICE MADRYTU
Po śniadaniu zwiedzanie okolic Madrytu: Dolina Poległych, gdzie znajduje się mauzoleum upamiętniające ofiary wojny domowej w Hiszpanii,  Escorial, który jest monumentalnym zespołem pałacowo klasztorno-bibliotecznym w San Lorenzo de El Escorial. Powrót na kolację  do hotelu


5. DZIEŃ: TOLEDO
Po śniadaniu przejazd do Toledo, zwiedzanie Katedry, która jest najbardziej znaczącą budowlą gotycką w Hiszpanii, Alkazar – twierdzy z XI w., Castillo de San Servando, średniowiecznego zamku  nad brzegiem Tagu , panoramiczny objazd miasta; kolacja i nocleg w pobliżu granicy z Portugalią ( w kierunku na Lizbonę).


6. DZIEŃ  : LIZBONA
Po śniadaniu przejazd do Lizbony na  krótkie  zwiedzanie: Zamku Św. Jerzego, Katedry Se’, Pomniku Odkrywców, Kościóła Sw. Antoniego, przejazd do Fatimy, kolacja i nocleg  w hotelu w Fatimie.


7. DZIEŃ: FATIMA
Po śniadaniu zwiedzanie Fatimy - ośrodka kultu maryjnego, nawiedzenie  miejsca gdzie trójce pastuszków objawiła się Matka Boska, droga krzyżowa w portugalskiej wiosce Aljustrel,powrót do Fatimy – czas na indywidualną modlitwę, kolacja, udział w procesji różańcowej, nocleg.
 
 
 

8. DZIEŃ: FATIMA - BATALHA - NAZARE - FATIMA
Po śniadaniu  wycieczka w okolice Fatimy: zwiedzanie klasztoru królewskiego Najświętszej Marii Panny w Batalhi, przejazd do nadmorskiego kurortu Nazare: zwiedzanie Sitio, a potem czas wolny na plażowanie. Powrót do Fatimy, czas na modlitwę w sanktuarium, kolacja, udział w procesji różańcowej, nocleg.


9. DZIEŃ
Powrót z Lizbony do kraju lub kontynuacja pielgrzymki do Santiago de Compostela, na dwa noclegi i powrót z Santiago de Compostela do kraju.

 

****ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI****