Pielgrzymka do Włoch - klasyczne Włochy i toskańskie wina

Pielgrzymka do Włoch, w trakcie której odkryjemy najsłynniejsze kościoły i bazyliki oraz zobaczymy najpiękniejsze zabytki klasycznych Włoch. Odwiedzimy również zieloną Toskanię i poznamy tajniki produkcji słynnego na całym świecie wina Chianti. Nie zabraknie oczywiście czasu na codzienne msze święte, wspólną modlitwę i wyciszenie.

1.dzień     WENECJA

Przylot do Wenecji, jednego z najsłynniejszych miast świata położonego na 118 wyspach rozdzielonych ok. 150 kanałami. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek, transfer tramwajem wodnym na wyspę, spacer po historycznym centrum San Marco, czas wolny, kolacja w jednej z lokalnych restauracji, powrót do hotelu.
 
2. dzień        WENECJA


Po śniadaniu przejazd na wyspę, spotkanie z przewodnikiem miejscowym. Zwiedzanie: Bazylika Św. Marka i plac Św. Marka, Most Westchnień, Wieża Zegarowa, Pałac Dożów, most Rialto, obiad, ciąg dalszy zwiedzania z pilotem: wyspa Burano, słynąca z kolorowych domów, a w przeszłości z przemysłu koronkowego. Powrót do hotelu.

3. dzień     PADWA - WERONA
Po śniadaniu przejazd do Padwy, zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego oraz malowniczej starówki. Przejazd do Werony, zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym m.in. Opery Rzymskiej, placu Delle Erbe, balkonu Romea i Julii. Przejazd do hotelu w Montecatini Terme. Kolacja, nocleg.

4. dzień   LUKKA - PIZA
Po śniadaniu przejazd do Lukki, zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym dawnej stolicy Longobardów: katedra S.Martino, kościół S.Frediano, kościół S.Michele in Foro, Plac Amfiteatro, przejazd do Pizy - miasta słynącego z Krzywej Wieży, która na całym świecie jest znakiem rozpoznawczym Włoch, zwiedzanie Placu Cudów, powrót na kolację i nocleg do hotelu.

5. dzień    FLORENCJA
Po śniadaniu przejazd do Florencji - stolicy Toskanii. Zwiedzanie z przewodnikiem Miasta Sztuki, gdzie tworzyli najwięksi artyści europejscy: Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Donatello, Brunalleschi i wielu innych. W programie zwiedzania: gotycki kosciół Santa Croce, gdzie znajduje sie miedzy innymi grób Michała Anioła, Piazza della Signoria ze słynnym posągiem Dawida i Palazzo Vecchio – ratuszem miejskim; Ponte Vecchio (Stary Most) zwany Mostem Złotników malowniczo rozciągnięty nad rzeką Arno; katedra Santa Maria del Fiore ze słynną kopułą Brunelleschiego i Baptysterium. Po południu dla chętnych - zwiedzanie Galerii Uffizi ilustrującej rozwój malarstwa włoskiego od XIII do XVIII w. i obejmującej bogate zbiory rysunków, grafik, arrasów, dzieł sztuki zdobniczej oraz galerię rzeźby starożytnej lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta, powrót do hotelu na kolację.

6 dzień     CHIANTI TOUR - SIENA


Po śniadaniu przejazd na krótkie zwiedzanie jednego z najbardziej znanych miasteczek Chianti (np. Radda, Gaiole, Castellina), słynacych z produkcji najsłynniejszych win włoskich Chianti. Produkuje się je z winogron szczepów: Sangiovese, Canaiolo nero, Trebbiano toscano i Malvasia del Chianti. Najbardziej cenione jest Chianti Classico z czarnym kogutem w logo. Degustacja wina Chianti Classico połączona z obiadem. Następnie zwiedzanie Sieny: Palazzo Comunale, Katedra, Museo del Duomo, kościół S. Cristina, Pałac Papieski, Plac Del Campo. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Sienie.

7. dzień    SAN GIMIGNANO - ASYŻ


Po śniadaniu przejazd do San Gimignano, zwiedzanie z przewodnikiem miasta słynącego z czworokątnych wież, zbudowanych przez zamożnych mieszkańców w XIII – XV w., które pełniły funkcje obronne, ale także podkreślały znaczenie i zamożność właściciela. Najbardziej znanymi zabytkami są: kolegiata Santa Maria Assunta, place Piazza della Cisterna i Piazza del Duomo. Przejazd do Asyżu, miasta Św. Franciszka. Zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki Santa Maria Degli Angeli: Ogród Różany, Porcjunkula, Bazylika Św. Franciszka i Św. Klary, kolacja i nocleg w hotelu w Asyżu lub w okolicach.

8. dzień    SPOLETO - ORVIETO - RZYM
Po śniadaniu przejazd do Spoleto, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast Umbrii, spacer po mieście z pilotem. Następnie przejazd do Orvieto, zwiedzanie katedry - jednej z najwspanialszych budowli gotyckich we Włoszech, którą Papież Leon XIII nazwał „złotą lilią włoskich katedr”. Przejazd do Rzymu, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji.

9. dzień   RZYM
Po śniadaniu czas wolny. Następnie o godz.12.00 udział w Aniele Pańskim (tylko w niedzielę) na placu Św. Piotra. Po Aniele Pańskim i błogosławieństwie papieża zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem: Rzym Antyczny - m.in. Koloseum, Kapitol, Forum Romanum, Pantheon, plac Wenecki. Powrót do hotelu. Transfer do folklorystycznej restauracji na Zatybrzu na kolacje pożegnalną, powrót do hotelu.

10. dzień    RZYM
Po śniadaniu wykwaterowanie, pozostawienie bagaży w hotelowym depozycie, czas wolny, transfer na lotnisko, wylot do kraju.

*Terminy, ceny i realizacja na indywidualne zamówienia grupowe*