Bazyliki i Kościoły. Klasyczne Włochy i Toskańskie Wina

1. DZIEŃ WENECJA

Godz. … przylot do Wenecji, jednego z najsłynniejszych miast świata, które położone jest na 118 wyspach rozdzielonych ok. 150 kanałami, transfer do hotelu Michelangelo w Mestre, zakwaterowanie, krótki odpoczynek, przejazd na wyspę, spacer po centrum San Marco, czas wolny, kolacja w jednej z lokalnych restauracji, powrót do hotelu.
 
 
2. DZIEŃ WENECJA
Po śniadaniu przejazd na wyspę- godz. 09.00- 9.30 spotkanie z przewodnikiem miejscowym. Zwiedzanie: Bazylika i plac Św. Marka, Most Westchnień, Wieża Zegarowa, Pałac Dożów, most Rialto, lunch, c.d zwiedzania z pilotem, -np. wyspa Burano, słynąca z kolorowych domów i w przeszłości z przemysłu koronkowego. Powrót do hotelu.
 

3. DZIEŃ PADWA - WERONA
Po śniadaniu przejazd do Padwy, zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego oraz malowniczej starówki przejazd do Werony, zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym m.in. Opery Rzymskiej, placu Delle Erbe, balkon Romea i Julii. Przejazd do hotelu Plaza w Montecatini Terme. Kolacja, nocleg.


4. DZIEŃ LUKKA - PIZA
Po śniadaniu przejazd do Lukki, zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym dawnej stolicy Longobardów, katedra S.Martino, kościół S.Frediano, kościół S.Michele in Foro, Plac Amfiteatro, przejazd do Pizy - miasta, które słynie z jednej budowli: Krzywej Wieży, która na całym świecie jest znakiem rozpoznawczym Włoch, zwiedzanie Placu Cudów, powrót na kolację i nocleg do hotelu Plaza w Montecatini.


5. DZIEŃ FLORENCJA
Po śniadaniu przejazd do Florencji - stolicy Toskanii. Zwiedzanie z przewodnikiem (3 godz.) Miasta Sztuki, gdzie tworzyli najwięksi artyści europejscy: Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Donatello, Brunalleschi i wielu innych, w programie: gotycki kosciół Santa Croce, gdzie znajduje sie miedzy innymi grób Michała Anioła, Piazza della Signoria ze słynnym posągiem Dawida i Palazzo Vecchio – ratuszem miejskim; Ponte Vecchio, czyli Most Stary zwany także Mostem Złotników malowniczo rozciągniety nad rzeką Arno; katedra Santa Maria del Fiore ze słynną kopułą Brunelleschiego i Baptysterium. Po południu dla chętnych - zwiedzanie Galerii Uffizi, która ilustruje rozwój malarstwa włoskiego od XIII do XVIII w., obejmuje też bogate zbiory rysunków, grafik, arrasów, dzieł sztuki zdobniczej oraz galerię rzeźby starożytnej, lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta, powrót do hotelu na kolację.


6 DZIEŃ CHIANTI TOUR - SIENA
Po śniadaniu przejazd na krótkie zwiedzanie jednego z najbardziej znanych miasteczek Chianti (np. Radda, Gaiole, Castellina), słynacych z produkcji najsłynniejszych win włoskich Chianti. Produkuje się je z winogron szczepów: Sangiovese, Canaiolo nero, Trebbiano toscano i Malvasia del Chianti. Najbardziej cenione jest Chianti Classico z czarnym kogutem w logo. Degustacja wina Chianti Classico połączona z lunchem. Następnie zwiedzanie Sieny: Palazzo Comunale, Katedra, Museo del Duomo, kościół S. Cristina, Pałac Papieski, Plac Del Campo, przyjazd do hotelu NH Excelsior, nocleg.
 

7. DZIEŃ SAN GIMIGNANO - ASYŻ
Po śniadaniu przejazd do San Gimignano, zwiedzanie z przewodnikiem miasta słynącego z czworokątnych wież, zbudowanych przez zamożnych mieszkańców w XIII – XV w., które pełniły funkcje obronne, ale także podkreślały znaczenie i zamożność właściciela. Najbardziej znany zabytek to kolegiata Santa Maria Assunta, place Piazza della Cisterna i Piazza del Duomo. Przejazd do Asyżu, miasta Św. Franciszka, zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki Santa Maria Degli Angeli:  Ogród Różany, Porcjunkula, Bazylika Św. Franciszka i Św. Klary, kolacja i nocleg w hotelu Fontebella.


8. DZIEŃ SPOLETO - ORVIETO - RZYM
Po śniadaniu przejazd do Spoleto, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast Umbrii, spacer po mieście z pilotem, następnie przejazd do Orvieto, zwiedzanie katedry- jednej z najwspanialszych budowli gotyckich we Włoszech, którą Papież Leon XIII nazwał „złotą lilią włoskich katedr”. Przejazd do Rzymu, zakwaterowanie w hotelu Anglo Americano, czas wolny, Kolacja w restauracji w mieście.


9. DZIEŃ RZYM
Po śniadaniu czas wolny (o 12.00 jest Anioł Panski na pl. Sw. Piotra), od 13 do 17.00 zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem, Rzym Antyczny- m.in. Koloseum, Kapitol, Forum Rzymskie, Pantheon, pl. Wenecji. Powrót do hotelu. Ok. 19.30; transfer do restauracji Da Meo Patacca na kolacje pożegnalną, powrót do hotelu po kolacji.


10. DZIEŃ RZYM - WYLOT
Po śniadaniu wykwaterowanie, pozostawienie bagaży w hotelu w depozycie, czas wolny, ok. godz. 14.00 transfer na lotnisko Fiumicino, wylot do kraju.