Słynne Sanktuaria Europejskie i nie tylko - Pielgrzymka wersja 2

1. DZIEŃ

Przylot do PARYŻA z Toronto, transfer do hotelu z krótkim objazdem miasta, czas wolny.

2. DZIEŃ PARYŻ
Zwiedzanie: Centrum Pompidou, Wyspa Cite: Katedra Notre Dame, Święta Kaplica i Pałac Sprawiedliwości. Dzielnica Łacińska (Panteon, Sorbona, bulwar St. Michel, bulwar St. Germain). Po południu : Rue Faubourg St. Honore, pl. Vendome (Hotel Ritz, dom w ktorym zmarl F. Chopin), Plac Zgody, Dome des Invalides z grobem Napoleona, Pałac Chaillot z perspektywą na Wieżę Eiffla i Wieża Eiffla. Wieczorny rejs po Sekwanie ( z kolacja na pokładzie ).
 

3. DZIEŃ PARYŻ
Przejazd do Wersalu, zwiedzanie rezydencji i ogrodów królewskich. Powrót do Paryża, spacer po dzielnicy artystów i nocnego życia - Montmartre: bazylika Sacre Coeur, Place du Tertre, Place Pigalle lub czas wolny, dla chętnych spektakl z kolacją w Moulin Rouge.


4. DZIEŃ PARYŻ - AVIGNON
Przejazd do Avignonu - stolicy Prowansji, do której w XIV w.na wiele lat papieże przenieśli swą siedzibę z Rzymu, zwiedzanie pałacu Papieskiego, most Pont St-Benezet. Nocleg w Avignon.


5. DZIEŃ AVIGNON - CARCASSONNE - LOURDES
Przejazd do Carcassonne, krótkie zwiedzanie miasta - fortecy, którego pierwsze mury obronne zbudowali Rzymianie w III - IV w, przejazd do Lourdes, udział w nabożeństwach sanktuaryjnych, w wieczornej procesji ze świecami, nocleg w Lourdes.


6. DZIEŃ LOURDES - SAN SEBASTIAN
Zwiedzanie: Bazylika NMP, Grota Objawień, możliwość kąpieli w basenach z wodą z cudownego źródełka, przejazd do San Sebastian – ulubionego miejsca hiszpańskiej arystokracji, nie wyłączając króla. Zwiedzanie Casa Consistorial, Palacio Miramar - należący do rodziny królewskiej, zabytkowej dzielnicy, nocleg.


7. DZIEŃ BURGOS - MADRYT
Przejazd do Burgos - zwiedzanie katedry nazwanej przez Filipa II „dziełem Aniołow”, gdzie można obejrzec mechaniczny zegar z marionetkami - Papamoscas i naturalnych rozmiarów figure Chrystusa z ludzkimi włosami, zrobioną ze skóry zwierząt, złote schody, następnie Plaza S. Maria, przejazd do Madrytu, nocleg.
 

8. DZIEŃ MADRYT
Zwiedzanie Madrytu autokarem, Palacio Real - pałac królewski, pełniacy obecnie tylko funkcje reprezentacyjne, Puerta del Sol - owalny plac bedący sercem miasta, „kilometr zero” - punkt, od którego mierzy się wszystkie odległości., Plaza de Espana, pośrodku którego stoi pomnik Cervantesa. Przejazd do El Escorial - klasztornego ustronia Filipa II, zwanego równiez ósmym cudem świata, zwiedzanie klasztoru, pałacu królewskiego, panteonu, gdzie spoczywa większość królów Hiszpanii oraz biblioteki. Następnie przejazd do Doliny Poległych, gdzie pochowano 40 000 żołnierzy republikanów i nacjonalistów - ofiar wojny domowej. Nocleg w Madrycie.

 

9. DZIEŃ SEGOWIA - TOLEDO
Przejazd do Segowii, zwanej miastem poetów, akwedukt z I w. n.e., Alkazar - bajkowy zamek, gdzie Izabela Katolicka została ogłoszona królową. Przejazd do Toledo - historycznego i kulturalnego serca la Manchy i Hiszpanii, które przez wiele wieków było stolicą kraju, nocleg w Toledo.
 
 
 

 

10. DZIEŃ GRANADA - KORDOBA
Przejazd do Granady, zwiedzanie Alhambry - warownego zespołu pałacowego, który jest szczytowym osiągnięciem muzułmańskiej wyobraźni i artyzmu, następnie przejazd do Kordoby zwiedzanie słynnej Mezquity - świątyni kalifów, przekształconej w kościół Wniebowzięcia oraz dzielnicy żydowskiej, nocleg w Kordobie. (Można zrobić Flamenco show).


11. DZIEŃ SEVILLA - FATIMA/FARO
Przejazd do Sevilli, stolicy Andaluzji, zwiedzanie katedry, La Giralda, Plaza del Triunfo z mauretańskim alkazarem z XIV w., przejazd do Fatimy i nocleg 
lub przejazd do Faro, krótkie zwiedzanie starego miasta - Vila Adentro, nocleg.


12. DZIEŃ FATIMA
Przejazd do Fatimy. Zwiedzanie miejsca kultu maryjnego - Bazyliki i Kaplicy Objawień. W 1917 troje pasterzy z Fatimy - Francisco i Jacinta Marto oraz Lucia dos Santos - ogłosiło, że objawiła im się Matka Boska i przekazała trzy tajemnice fatimskie. Kościół katolicki uznał te objawienia za nie będące w sprzeczności z doktryną. Za cud uznał je w 1930. Nocleg w hotelu w Fatimie


13. DZIEŃ FATIMA
Czas wolny do max 11.00, potem w drodze do LIZBONY do wyboru:

  • SINTRA + CASCAIS 

Przejazd do Sintry, uwiecznionej przez Lorda Byrona w „Glorious Eden”. Zamek Królewski od XIV w. był rezydencja wielu portugalskich królów. Spacer wąskimi uliczkami miasta, Czas wolny na zakupy. Przejazd do Colares, winnicy położonej niedaleko Sintry i Cabo da Roca, najbardziej wysuniętego punktu Europy na zachód, skąd można podziwiać przepiękny widok na Ocean Atlantycki. Winnica Colares jest znana z produkcji białego wina, jedynego w Portugalli białego wina, które może być sezonowane przez dłużej niż 2-3 lata. Degustacja win i sera. Przejazd do Cascais, wizyta w dawnej wiosce rybackiej

  • BATALHA + NAZARE+ OBIDOS 

Przejazd do Batalha, gdzie znajduje się wspaniały klasztor Santa Maria da Victoria, zbudowany w 1388 r. na cześc zwycięstwa z Kastylijczykami, najwspanialsze dzieło gotyckie w Portugalii.
Następnie przejazd do Nazare - najsłynniejszej rybackiej wioski w Portugalii, gdzie po dziś dzień kobiety nosza tradycyjne, 7 spódnicowe kostiumy.
Przejazd do Obidos - jednego z najpiękniejszych portugalskich miasteczek, całkowicie otoczonego murami średniowiecznego zamku. Nocleg w Lizbonie


14. DZIEŃ LIZBONA
Zwiedzanie dzielnicy Belém, Klasztor Hieronimitów, zbudowany w 1500 r., gdzie znajduja się piękne grobowce m.in. Luisa de Camoes (portugalskiego poety), Vasco da Gamy (słynnego żeglarza, który odkrył drogę morską do Indii). Krótka przerwa w jednej z najstarszych i najsłynniejszych cukierni Lizbony, degustacja słynnych ciasteczek Belem, na które przepis jest najpilniej strzeżoną tajemnicą rodziny. Następnie Wieża Belem oraz pomnik portugalskich żeglarzy, które uznawane są za wizytówkę Lizbony. Wizyta w Muzeum Pojazdów królewskich i dworskich.
Przejazd do Baixa Pombalina, dzielnicy odbudowanej w XVIII w. po trzęsieniu ziemi w 1755 r. przejście pod Łukiem Trumfalnym Czas wolny, np. na zakup upominków. Dalsze zwiedzanie tradycyjnymi żółtymi lub czerwonymi tramwajami, przejazd malowniczymi ulicami takimi jak Estrela, S. Bento, Camoes, Katedra Lizbońska, zakończenie na placu Portas do Sol. Spacer na wzgórze z Zamkiem Św. Jerzego, fortecy z XII w. skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na starówkę, rzekę Tag oraz most 25 Kwietnia. Spacer do Alfamy. Kolacja z występami Fado.

 
15. DZIEŃ - WYLOT Z LIZBONY, POWRÓT TORONTO.