Wakacyjny wypoczynek

Wioski wakacyjne, kluby wakacyjne, farmy (masserie), agroturystyka. Bajecznie położone, świetnie wyposażone i z wieloma atrakcjami. Znamy idealne miejsca na wakacje rodzinne lub wyjazd firmowy!

W Cortina Travel proponujemy klientom coś znacznie ciekawszego niż wakacje w standardowych hotelach. Godne polecenia są zwłaszcza wioski lub kluby wakacyjne, które można śmiało nazwać samowystarczalnym urlopowym rajem. Obiekty te położone na dużym, ogrodzonym i bezpiecznym terenie zapewniają turystom wszelkie atrakcje niezbędne do udanego wypoczynku. Od Spa, przez zajęcia sportowe, animacje, baby cluby, po teatry, sklepy itd. Znane nam ośrodki spełniają najwyższe standardy usług, a przy tym panuje w nich przyjacielska atmosfera luzu i dobrej zabawy.

Najczęściej oferowaną w takich kompleksach formułą wczasów jest All Inclusive, co bardzo odpowiada urlopowiczom. Są nimi nie tylko rodziny z dziećmi, ale także firmy,  którym pomagamy w organizacji wyjazdów motywacyjnych i integracyjnych,szkoleń,konferencji,podróży służbowych i innych eventów.

Idealne miejsca na włoskie rodzinne wakacje 

 

Możemy polecić obiekty zarówno w standardzie turystycznym, jak i luksusowe, posiadające pięć gwiazdek. Na szczególną uwagę zasługują wioski wakacyjne położone na słonecznych włoskich wyspach Sycylii i Sardynii. Mamy tu przepiękne, często dziewicze plaże, szmaragdowe morze i znakomitą regionalną kuchnię - bogatą w owoce morze, ryby, warzywa, oliwki, sery i pyszne słodkości. Nie zapominajmy przy tym o wybornych regionalnych winach. Ciekawi świata turyści nie mogą narzekać też na nudę, bo na Sycylii i Sardynii jest co zwiedzać. Malownicze miasteczka, takie jak leżąca u stóp Etny Taormina wprowadzają w radosny śródziemnomorski klimat. Ruiny megalitycznych budowli – nuragów czy antycznych świątyń lub teatrów wkomponowane w cudowne krajobrazy robią niesamowite wrażenie i pozostają w pamięci na długo. 
 
Poszukującym kontaktu z naturą i zdrową żywnością polecamy pobyty w gospodarstwach agroturystycznych. Delektując się ekologicznymi specjałami i wypoczywając w sielankowej wiejskiej scenerii, można naprawdę zapomnieć o codziennym pośpiechu. Agroturystyka to idealny pomysł na wakacje z rodziną lub w gronie przyjaciół! 
 
Ciekawą propozycją jest też urlop spędzany na farmach (masserie) położonych w regionie Apulia, głównie w Salento, czyli na samym koniuszku włoskiego buta. Lazurowe wody Adriatyku i morza Jońskiego z pięknymi piaszczystymi plażami zachęcają do kąpieli. Co krok napotykamy tu również na ślady starożytnych Rzymian i Greków, a także możemy podziwiać wspaniałe zamki, rezydencje i fortyfikacje z różnych epok:
od średniowiecza po barok.
 

Charakterystyczne dla tego regionu są małe, bielone kamienne domki ze spiczastymi dachami tzw. trulli, tworzące małe wioski i miasteczka. Skontrastowane z czerwoną, wypaloną słońcem ziemią i błękitem morza dają wrażenie prawdziwej egzotyki. Koneserzy win z pewnością zachwyceni będą bogatym bukietem świetnego miejscowego wina – Primitivo di Salento. Małe masserie zaliczane raczej do przedsiębiorstw agroturystycznych dają poczucie intymności i sielskiej wakacyjnej atmosfery.Turystom indywidualnym polecamy również wynajem sprawdzonych domów wakacyjnych w różnych zakątkach świata.

W Cortina Travel każdy znajdzie coś dla siebie! Chętnie pomożemy ci w wyborze miejsca, w którym spędzisz wakacje marzeń.

Grupom zorganizowanym oraz turystom indywidualnym oferujemy :

 • opracowanie niebanalnych programów autorskich, dostosowanych do oczekiwań oraz możliwości klienta, wzbogaconych o atrakcje turystyczne i dodatkowe usługi, takie jak cześć szkoleniowa, zajęcia sportowe, wieczory integracyjne,programy team building  itd.
 • rezerwację sprawdzonych przez nas osobiście hoteli w standardach  od 3* wzwyż oraz innych niestandardowych struktur hotelowych (w tym luksusowych), np. ciekawe osady średniowieczne (borghi) , hotele Wellness & Spa, wioski i kluby wakacyjne, farmy (masserie), wille/domy , specjalne ceny dla grup
 • obsługę logistyczną  wszelkich konferencji, kongresów, szkoleń. Wynajem sal konferencyjnych wyposażonych w sprzęt audiowizualny, catering i inne
 • pomoc  w organizacji spotkan branżowych , tłumacze
 • rezerwacje lokalnych restauracji (od ekonomicznych, z kuchnią regionalną, z muzyką, aż po luksusowe ), pomoc w ustaleniu menu  dla grup
 • zajęcia rekreacyjno-sportowe takie jak SPA, fitness, basen, golf, narty
 • bilety lotnicze z taryfami dla grup, bilety kolejowe we Włoszech,połączenia promowe we Włoszech oraz z/do Włoch
 • transfery, wynajem komfortowych autokarów,minibusów i samochodów klasy VIP  u sprawdzonych przewoźników w Polsce i za granicą
 • usługi doświadczonych pilotów, lokalnych przewodników, rezerwacje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów  dla grup
 • standardowe ubezpieczenia podróżne oraz pakiety obejmujące amatorskie i zawodowe uprawianie sportów
 • doradztwo w zakresie optymalizacji kosztów wyjazdu.