Aktualności

Wycieczki na Węgry - węgierski roadshow w Warszawie

Opublikowano dnia 22.10.2021 12:47

Na zaproszenie Węgierskiej Organizacji Turystycznej uczestniczyliśmy w spotkaniach promujących Węgry, jako interesujący kierunek na wycieczki turystyczne, wyjazdy tematyczne i studyjne dla grup, wycieczki kulinarne i city break. Zabytkowe miasta takie jak: Budapeszt, Debreczyn, Eger, wspaniała przyroda, znane regiony winiarskie i wyjątkowa kuchnia czekają na Was na Węgrzech. Skontaktujcie się z nami, a pokażemy Wam, że Węgry to nie tylko gulasz i papryka!

Wycieczki do egzotycznego Ras Al Khaimah- Zjednoczone Emiraty Arabskie

Opublikowano dnia 13.10.2021 10:42

Niecałą godzinę drogi od lotniska w Dubaju znajduje się nowa stolica turystyczna Zatoki Perskiej - Ras Al Khaimah, jeden z najbardziej urozmaiconych i malowniczych emiratów  Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W odróżnieniu od Dubaju, w Ras Al Khaimah plaże są dłuższe i szersze i tylko w tym emiracie można zobaczyć pokazy sokołów i mężczyzn paradujących po ulicach z sokołami na ramieniu. Amatorzy plażowania i sportów wodnych, miłośnicy wędrówek górskich i adrenaliny znajdą tu wymarzone warunki dla siebie. Ras Al Khaimah oferuje też wiele atrakcji na wyjazdy integracyjne, a pobyt w RAK jeszcze do 31.03.2022 r. można połaczyć z wizytą na Światowej Wystawie EXPO 2020.

Wycieczki dla grup do Francji- warsztaty turystyczne

Opublikowano dnia 30.09.2021 07:58

Na zaproszenie Atout France, agencji promocji turystyki Francji, wzięliśmy udział w warsztatach, w których uczestniczyło pięciu przedstawicieli francuskiej branży turystycznej: Zamek Clos Luce w Amboise, paryska restauracja Au Cadet de Gascogne, Muzeum Grevin i Park Rozrywki Asterix w Paryżu, organizator rejsów po Sekwanie Bateaux Mouches oraz Hotel Plaza Elysees w Paryżu. Organizując firmowy wyjazd na city break do Paryża warto wzbogacić program o te mniej oczywiste, ale wyjątkowe atrakcje miasta.

Dubaj- ceremonia otwarcia Światowej Wystawy EXPO 2020

Opublikowano dnia 29.09.2021 12:47

Już jutro wielka ceremonia otwarcia najważniejszego wydarzenia tego roku, Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju, gdzie od 01.10.21 do 31.03.22 r. można będzie zobaczyć cały świat w jednym miejscu. Jeżeli jeszcze nie zaplanowałeś wizyty na EXPO 2020, zrób to teraz! Cortina Travel zajmie się kompleksową organizacją Twojego wyjazdu!

Austria, jakiej nie znacie, na wyjazdy firmowe

Opublikowano dnia 28.09.2021 08:17

Na zaproszenie Narodowego Biura Promocji Austrii, Cortina Travel w ubiegły czwartek wzięła udział w spotkaniach B2B z przedstawicielami austriackich landów i wielu atrakcji turystycznych. Zapoznaliśmy się bliżej z atrakcjami miasta i regionu Salzburg, Karyntii, Schladming- Dachstein, dziedzictwem kulturowym rodziny Esterhazy, urokami jeziora Millstaetter, nowościami w Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu i magicznym światem kryształów Swarovskiego. Austria o każdej porze roku oferuje wiele różnego rodzaju  możliwości zorganizowania wyjazdów Incentive, wycieczek integracyjnych, konferencji, wyjazdów sportowych, czy wycieczek kulinarnych.

 

Zjednoczone Emiraty Arabskie- aktualne wymogi sanitarne

Opublikowano dnia 31.08.2021 11:58

Największym wydarzeniem nadchodzących miesięcy będzie długo wyczekiwane Expo 2020, przełożone z powodu pandemii na rok 2021/2022 oraz obchody złotego jubileuszu ZEA, 50. rocznicy powstania państwa. Przygotujcie się na wiele atrakcji i ofert specjalnych!
Światowa Wystawa Expo 2020 w Dubaju rozpoczyna się już 1.10.21 i będzie trwała do 31.03.2022. Najwyższy czas, aby zająć się organizacją wycieczki firmowej do Dubaju, wyjazdu integracyjnego lub nagrodowego w połączeniu z wizytą na Światowej Wystawie Expo.

 

Katar- bezpieczny egzotyczny kierunek otworzył granice

Opublikowano dnia 13.08.2021 09:13

Kolejne kraje otwierają swoje granice dla ruchu turystycznego. Od 12 lipca b.r. możemy swobodnie, bez kwarantanny, wybrać  się do Kataru. Tylko niecałe 6 godzin bezpośredniego przelotu, a egzotyka i luksus jest „na wyciągnięcie ręki”. Jeżeli nie byliście, to zdecydowanie polecamy na wyjazdy biznesowe, wycieczki i stopovery.

Alpy Francuskie- organizacja wyjazdów na narty i wycieczki dla firm

Opublikowano dnia 01.07.2021 12:44

Ostatnio uczestniczyliśmy w targach on-line France Montagnes, poświęconych turystyce górskiej i nartom we Francji. Targi zaowocowały wieloma nowymi kontaktami i pomysłami na wyjazdy nie tylko narciarskie, ale również wyjazdy firmowe, integracyjne i nagrodowe, które można zrealizować o każdej porze roku. Amatorzy białego szaleństwa znają region doskonale, ale Ci, którzy preferują inne aktywności sportowe znajdą tu dla siebie niezliczoną ilość atrakcji, począwszy od nurkowania pod lodem, wycieczek psimi zaprzęgami, floatingu na wodach zamarzniętego jeziora, a skończywszy na wycieczkach pieszych, rowerowych, raftingu i kanioningu.

 

Wycieczki na Oktoberfest 2021 do Dubaju na wyjazdy firmowe

Opublikowano dnia 22.06.2021 11:32

Oktoberfest, tradycyjne święto piwa, obchodzone jest w Bawarii, głównie w Monachium, już od 1810 roku. Corocznie na imprezę przybywa kilka milionów turystów z całego świata i wypija ponad 7 milionów litrów piwa. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Oktoberfest został odwołany z uwagi na pandemię koronawirusa. Dla miłośników złotego trunku mamy jednak  dobre wiadomości. Najprawdopodobniej Oktoberfest, zostanie przeniesiony do…Dubaju.

Organizacja wyjazdów na targi meblowe do Mediolanu w terminie 05-10.09.2021

Opublikowano dnia 10.06.2021 09:53

Najważniejsze i najsłynniejsze na świecie Międzynarodowe Targi Mebli, Designu i Wyposażenia Wnętrz – Salone Del Mobile w Mediolanie ze względu na pandemię zostały przeniesione z kwietnia 2020 roku na nowy termin 05 - 10.09.2021! Jest to jubileuszowa 60.edycja, wyjątkowe i prestiżowe wydarzenie, które ma połączyć wszystkich wystawców. Targi Salone del Mobile od zawsze kreują i ustalają trendy, więc nie może zabraknąć Twojej firmy!